MAŁY KSIĄŻĘ - rodzice chrzestni George`a

Hej. Dzisiaj notka o rodzicach chrzestnych księcia George`a, czyli kto to jest i kim oni są.


Julia Samuel
Julia Samuel ma 56 lata i byłą bliską przyjaciółką zmarłej Diany, księżnej Walii. Jest matką czwórki dzieci. Mieszka w zachodnim Londynie ze swoim 25-letnim synem Benjaminem, który był chrześniakiem Diany. Samuel jest psychoterapeutką i doradcą w Szpitalu Świętej Marii w londyńskim Paddington, gdzie pomaga rodzinom, które straciły dziecko.

Jest jednym z założycieli Child Bereavement UK - fundacji charytatywnej pomagającej rodzicom, którzy stracili dziecko, jak również dzieciom, które straciły mamę lub tatę. Pomaga ona uporać im się z żałobą. Książę William jest jedynym z głównych darczyńców i patronów fundacji.

Julia, z domu Guiness, jest żoną biznesmena, 62-letniego Michaela Samuela. Siostra Julii w młodości była dziewczyną księcia Karola.


Zara Tindall
Zara jest 34-letnią kuzynką księcia Williama. Poślubiła zawodowego gracza rugby, Mike'a Tindalla, a ich wspólne dziecko (Mia) przyszło na świat 17 stycznia 2014r . Zara jako jedyna z wszystkich siedmiorga chrzestnych jest członkiem rodziny królewskiej.

Zara jest podobno ulubienicą królowej Elżbiety, ale nie tylko. Brytyjczycy kochają ją za jej przyziemność, normalność, towarzyskość. Najlepiej czuje się bowiem w parze brudnych dżinsów na koniu. Jest również zdobywczynią srebrnego medalu na olimpiadzie w Londynie 2012 za drużynowe jeździectwo konne.

Za Tindalla wyszła w 2011 roku i przyjęła jego nazwisko. W sprawach zawodowych posługuje się jednak panieńskim nazwiskiem - Phillips.


William van Cutsem
Żadna królewska impreza nie może odbyć się bez członków jego katolickiej rodziny. William jest najmłodszym z czterech synów Hugh i Emilie van Cutsemów.

Ojciec Williama był bliskim przyjacielem księcia Walii, kiedy pobierali nauki w Ampleforth. Tę uczelnię ukończył również William. William jest również jedynym katolickim chrzestnym księcia George'a.

W maju 2013 roku William poślubił Rosie Ruck-Keene w Ewelme. Książę William, który ponoć spotykał się z Rosie w 2007 roku, kiedy na krótko rozstał się z Kate, uczestniczył w ceremonii ślubnej wraz ze swoją żoną, która była wtedy w zaawansowanej ciąży.


Jamie Lowther - Pinkerton
Jamie Lowther-Pinkerton to 54-letni były major SAS, który był osobistym sekretarzem Williama i Harry'ego od 2005 roku. Był przez te lata ich wiernym powiernikiem i zawsze służył pomocą. Jest żonaty, ma czworo dzieci i mieszka w dość starej plebanii w Suffolk.


Hugh Grosvenor
Hugh Grosvenor jest synem i dziedzicem księcia Westminsteru, jednego z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Ma zaledwie 24 lata, jest więc najmłodszym chrzestnym księcia George'a.

Hugh studiuje na uniwersytecie w Newcastle. Trzy lata temu urządził w posiadłości swoich rodziców w Eaton Hall, niedaleko Chester, huczną imprezę z okazji swoich 21. urodzin. Wśród gości znalazł się książę Harry, a koszt przyjęcia szacowano na kilka milionów funtów.


Emilia Jardine - Paterson
Emilia, z domu d'Erlanger, pochodzi z Tiverton, w hrabstwie Devon. Księcia Williama poznała, gdy miała 19 lat. Z księżną Kate przyjaźni się jeszcze dłużej, ponieważ obie uczęszczały do prywatnego college'u Marlborough. Emilia jest bardzo bliska księżnej Kate. To z nią Kate udała się na wczasy na Ibizie, gdy w 2007 roku rozstała się z Williamem.

Jest utalentowaną dekoratorką wnętrz i mówi się, że to ona pomogła książęcej parze w renowacji ich apartamentu w Kensington Palace. Dekorowała także sypialnię księcia George'a.


Jej mężem jest David Jardine-Paterson, który również pojawił się na chrzcinach księcia. Jest on dziedzicem potężnej szkockiej rodziny będącej właścicielem gruntów.


Oliver Baker 
Oliver Baker, dla przyjaciół Ollie, jest jednym z najbliższych przyjaciół książęcej pary. 33-latek wszedł do ich kręgu zaufanych osób, kiedy studiowali razem na Uniwersytecie St. Andrews.

plotek.pl

3 komentarze:

  1. Ciekawe informacje. Kiedy tak czytam o tych bogatych i znaczących ludziach, to przychodzi mi na myśl "Moda na sukces" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No cóż piękni, młodzi i bogaci. Czego chcieć więcej?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger