Patronaty księcia Williama - The Football Association

The Football Association (Związek Piłki Nożnej) znany jest jako skrót EA, jest organizacją piłki nożnej w Anglii. Została założona w 1863 roku, jest to najstarsza organizacja piłkarska na świecie.

www.thefacareers.com

Mecze FA są zakresem jej kompetencji na szczeblu krajowym jak i pośrednio na poziomie lokalnym poprzez Country Football Association. Prowadzi liczne konkursy, z których najbardziej znanych nagród jest Puchar Anglii.

Wizyta w Manchesterze w ramach patronatu,sierpień 2013 rok www.huffingtonpost.co.uk

Jest również odpowiedzialny za dobór drużyn męskich, damskich i młodzieżowych. FA jest członkiem FIFA i UEFA i posiada stałe miejsce w International Football Association Board (IFAB), która jest odpowiedzialna za prawa gry. Jako pierwszy związek piłki nożnej nie używa się nazwy narodowej ,,English''.

Mecz piłki nożnej koło Pałacu Buckingham, październik 2013 rok www.dailymail.co.uk

FA zwykle opiera się na stadionie Wembley w Londynie. Jest również członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego,co oznacza,że FA ma kontrolę nad olimpijskimi drużynami piłki nożnej mężczyzn i kobiet. Wszystkie profesjonalne drużyny piłkarskie w Anglii są członkami Związku Piłki Nożnej.

www.thesun.co.uk

William oficjalnie został prezesem w maju 2006 roku aż do dziś. Jak widać, książę William jest zadowolony,że jest prezesem tej oto organizacji. Nie raz mogliśmy go podziwiać podczas gry piłki nożnej. Możliwe,że w przyszłości miejsce prezesa przejmie książę George ;).

www.dailymail.co.uk

1 komentarz:

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger