Sobotni wieczór z artykułami - Kate Middleton vs. Diana Spencer

Hej. Dzisiaj artykuł porównujący Kate i Diane, a może raczej bardziej o tym co je od siebie różniło i dlaczego Kate jest tak bardzo porównywana do swojej teściowej. Artykuł pochodzi z portalu styl.fm, z 2011r. a napisany został dzień przed ślubem Williama i Kate.

Kate bywa porównywana do matki swojego wybranka - Diany- czy słusznie? Sprawdźmy co łączy, a co dzieli obie kobiety.


- Zarówno Kate Middleton jak i Diana Spencer są i były zakochane w swoich przyszłych mężach  – miejmy nadzieję, że ze strony Williama uczucie to również jest prawdziwe i nie powtórzy się historia Diana.


- Obie Panie doświadczyły problemów z wagą. U Diany niestety doszedł do tego problem psychiczny, który zaowocował bulimią. Kate po przejściu na dietę Dukana schudła wystarczająco, by pięknie wyglądać na swoim ślubie.


- I Kate i Diana to piękne kobiety – choć wiele portali stara się na siłę udowodnić podobieństwo obu pań pod każdym względem, naszym zdaniem ich styl jest zupełnie różny. Poza urodą, łączy je tylko podobny wzrost.


Różnice między Dianą a Kate:
- Lady Di pochodziła z arystokratycznego rodu. Wśród jej przodków był Henryk VII i Jakub I. Kate pochodzi z rodziny szanowanej i zamożnej, ale bez domieszki błękitnej krwi. Wprawdzie w 10 pokoleniu rodziny Middletnow genealodzy doszukali się związku z rodziną królewską, ale bądźmy szczerzy – czy mieli inne wyjście?


- Diana była najmłodszą córką w rodzinie (choć miała jeszcze młodszego brata). Kate jest najstarsza spośród rodzeństwa.


- Dzieciństwo Kate było znacznie bardziej udane – rodzice Diany rozwiedli się kiedy Diana była jeszcze dzieckiem. To zostawiło trwały ślad na jej psychice. Kate zaś miała dobre wzorce i wie jak prowadzić szczęśliwy dom.


- Kate jest dobrze wykształcona – ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie St. Andrews. Diana miała problemy z nauką – zdobyła zawód przedszkolanki po ukończeniu prywatnej szkoły w Szwajcarii.


- Trudno doszukiwać się też podobieństw w wyglądzie obu dam – Kate to brunetka o ciemnych oczach.. Diana była delikatna blondynką z niebieskimi oczami.


- Biorąc pod uwagę urodę przyszłego małżonka, Kate ma więcej szczęścia niż Diana – Will jest znacznie bardziej atrakcyjny niż jego ojciec.- Kate i Dianę mocno różni też wiek wejścia w stan małżeński. Diana miała zaledwie 20 lat. Kate w przyszłym roku stuknie 30-stka. Kate ma więc znacznie więcej życiowego doświadczenia i co najważniejsze wychodzi za równolatka. Książę Karol od Diany starszy był zaś aż o 13 lat!Jak widać, między Dianą a Kate więcej jest różnic niż podobieństw – co nie znaczy jednak, że Kate nie podbije serc Brytyjczyków. W zasadzie już to zrobiła!

7 komentarzy:

 1. Według mnie Diana i Kate to dwie, inne kobiety...ja bym ich nie porównywała

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem Kate nie wyglądała pięknie na swoim ślubie. Wyglądała jak anorektyczka. Szkoda, że księżna stosowała tę szkodliwą dla zdrowia dietę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że Kate i Dianę dużo łączy, ale chyba jednak więcej dzieli. Nie mam wątpliwości co do tego, że obie były i są świetnymi matkami

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszstkim największa różnica jest taka,że diana patronowała mnóstwu fundacją i poświeciła swoje życie pomocy najuboższym. a kate... cóż , naewt przed urodzeniem dzieci nic istotnego nie robiła..

  OdpowiedzUsuń
 5. Diana i Kate są jak ogień i woda. Jednak oglądając zdjęcia można zauważyć, że Kate wzoruje się na Lady Di :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your blog.

  Im really impressed by your site.
  Hello there, You have done an incredible job. I'll definitely digg
  it and personally recommend to my friends. I'm sure they will be benefited from this site.

  OdpowiedzUsuń
 7. :)

  Estuve leyendo tu artículo y hay cuantiosas cosas que no sabía que me has enseñado,
  esta genial.. te quería agradecer el tiempo que dedicaste, con unas infinitas gracias, por instruir a gente como yo jujuju.


  Adios

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger