Msza dziękczynna w Katedrze Świętego Pawła.

Dziś o godzinie 9:30 brytyjskiego czasu, Brytyjska Rodzina Królewska uczestniczyła w nabożeństwie dziękczynnym z okazji 90. urodzin Królowej Elżbiety II. To nabożeństwo oficjalnie rozpoczęło obchody urodzin monarchini.

http://www.dailymail.co.uk/

Oprócz ,,książęcego trio'', Królowej i księcia Filipa, na mszy pojawili się także : Księżniczka Eugenie, księżniczka Beatrice, Książę Andrzej, Książę Edward, Hrabina Sophie, Lady Louise, Wicehrabia Severn James, Zara Phillips z mężem, Mickiem Tindallem, Peter Phillips z żoną Autumn oraz księżniczka Anna. Poza rodziną królewską był także obecny premier James Cameron ze swoją małżonką, Samanthą.

http://www.dailymail.co.uk/

Idąc w stronę ołtarza, William ostrzegł swoją żonę, że na podłodze znajdował się (o ile się nie mylę) ruszt. Ostrzegł ją ponieważ nie chciał, żeby znów szpilka utknęła w dziurze. Taką sytuację mogliśmy zobaczyć podczas dnia Świętego Patryka w 2013 roku, gdy szpilka Kate utknęła w dziurze podczas wręczania koniczynek.

http://www.dailymail.co.uk/

www.aceshowbiz.com

Jeszcze przed wejściem do katedry, zostali powitani przez Kapitułę, biskupa Londynu i biskupa Canterbury, którzy mieli udzielić nabożeństwa. William, Kate i Harry zajęli miejsce obok wujka książąt, księcia Edwarda jego żony, hrabiny Sophie w pierwszym rzędzie.

http://www.dailymail.co.uk/


Msza była transmitowana przez staję BBC i inne strony internetowe. Jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii, Harry, dzięki swojemu świetnemu poczuciu humoru, rozśmieszał swoją szwagierkę.

http://www.dailymail.co.uk/


W czasie mszy, zaśpiewano m.in. hymn ,,O Worship The Lord in the beauty of holiness'' oraz ,,Lead Us Heavenly Father Lead Us''. Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy wyszli z katedry, aby następnie udać się do Guild Hall.

http://www.dailymail.co.uk/


Kate na widok Królowej odjeżdżającej w stronę Guild Hall, dygnęła. Jak widać, świetnie jej to wyszło :D.

http://www.dailymail.co.uk/


Ostatnim punktem programu było przybycie rodziny królewskiej do Guild Hall, gdzie tam odbyło się przyjęcie z okazji rozpoczęcia oficjalnych obchodów urodzin Królowej.

http://www.dailymail.co.uk/


Gdy wszyscy zajęli już swoje miejsca, Lord Mayor Londynu razem z członkami rodziny królewskiej, oddali hołd monarchini.

http://www.dailymail.co.uk/


http://www.dailymail.co.uk/


http://www.dailymail.co.uk/


Następnie Royalsi mieli okazję porozmawiać z gośćmi zaproszonymi na to wydarzenie. Jak twierdzi Daily Express, Kate mówiła, że jest jej niezmiernie miło uczestniczyć w tych uroczystościach.

http://hrhduchesskate.blogspot.com/


Powiedziała też kilka zdań o swoich dzieciach. Oznajmiła, że Charlotte jest bardzo słodką dziewczynką, lecz ma bardzo dużo energii. O George'u wyznała również, że jest grzecznym i kochanym chłopczykiem i ma nadzieję, że rodzeństwo będzie się dobrze dogadywać i wspierać wzajemnie.

http://www.dailymail.co.uk/


Księżna zachwyciła swoim płaszczykiem od Catherine Walker, toczkiem od Jane Taylor, który już widzieliśmy podczas chrzcin Charlotte, szpilkami od Gianvito Rossi oraz kopertówką od LK Benett.


********************************************************

Dziś także swoje święto obchodzi książę Filip, który tego dnia skończył 95 lat ! Jak na tyle lat, trzyma się bardzo dobrze i poczucie humoru nadal mu dopisuje. Jedyne co nam pozostało to życzyć mu 200 lat !
A już jutro wielkie święto - Trooping The Colour ! Mamy nadzieję, że zobaczymy całą rodzinkę na balkonie.

Fanka Kate

8 komentarzy:

 1. Prześliczna stylizacja, bardzo elegancka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda prześlicznie ,niezwykle elegancko.Wzór na płaszczyku pasuje do kwiatów na toczku,a całość jest szykowna i lekka,letnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam,gdy zbiera się cała rodzina,mogę porównać i ocenić stroje wszystkich pań,a na końcu i tak stwierdzam,że najlepiej wyglądała Kate :)
  Połączenie błękitu i bieli ogromnie przypadło mi do gustu-jest takie letnie,delikatne.A na dodatek spięte włosy- to musi być moja ulubiona stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym utknięciem niestety są małe problemy :D Sama kiedyś wpadłam w tego typu dziurę w kościele. Na szczęście udało mi się uwolnić obcas i chyba nikt nie zauważył xD
  Kate wygląda ładnie, ale ten płaszcz.. Bardziej według mnie pasuje do Camilli, niż do Kate :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Księżna wygląda pięknie, biel i błękit to bardzo szlachetne, letnie połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie dzisiaj wszyscy wyglądali :) No...może z wyjątkiem księżniczki Beatrice :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Płaszczyk ładny, ale toczek do wywalenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. WIDZĘ, ZE KOMENTARZE NA TYM BLOGU PUBLIKOWANE SĄ WYBIÓRCZO, WCZORAJ SKRYTYKOWAŁĄM KATE I KOMENTARZ SIE NIE UKAZAŁ. CIEKAWY CZY TEN ZOSTANIE OPUBLIKOWANY.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger