Trooping the Colour 2016

Dziś w Londynie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie.
Trooping the Colour
Święto obchodzone w Wielkiej Brytanii w czerwcu. Obchodzone są urodziny monarchy, mimo że urodziny Elżbiety II przypadają na 21 kwietnia. Królowa obchodzi urodziny prywatne z rodziną i oficjalne państwowe. Uroczystości transmituje na żywo telewizja BBC.
Od XVII wieku istnieje tradycja obchodzenia urodzin monarchy w czerwcu. Król Jerzy II obchodził urodziny w październiku, ale podczas jego urodzin wypadających w październiku pogoda była nieprzyjemna, dlatego od 1748 roku tradycją stało się, że urodziny monarchy obchodzone są w czerwcu. Dlatego król postanowił „przenieść” swoje urodziny i oficjalnie obchodzić je w cieplejszym miesiącu. 

(wikipedia)

O godzinie 11:15 rozpoczęła się parada z udziałem jednostek wojskowych składających się z 1400 żołnierzy, 200 koni oraz z 400 muzyków. Za nimi  w karocach podążali członkowie rodziny królewskiej.

Księżna Kate, księżna Camilla i książę Harry


Księżniczki Eugenie i Beatrice z ojcem, księciem Andrzejem

Hrabia i Hrabina Wessex z dziećmi

oraz nasza solenizantka, królowa Elżbieta z mężem, księciem Filipem.

Książę Karol, książę William i księżniczka Anna poruszali się na koniach.


Po powrocie przed Pałac Buckingham, królowa dokonała uroczystej inspekcji oddziałów wojskowych, a następnie obejrzała paradę  z ustawionego dla niej podestu.


Następnie, członkowie rodziny królewskiej pojawili się na balkonie Pałacu Buckingham w tym książę George oraz księżniczka Charlotte! Dla małej księżniczki jest to debiut natomiast mały książę na balkonie pojawił się już rok temu. Oczywiście to oni skradli całe,, show''dzisiejszego dnia. :)
Jak można zauważyć, mała księżniczka ząbkuje :)


Co mieli na sobie?

Księżna Catherine:

 Płasczyk - Alexander McQueen ( księżna pojawiła się już w nim na chrzcie swojej córki, który miał miejsce 5 lipca 2015 r)
Kapelusz - Philip Treacy
Kolczyki - (prawdopodobnie) Balenciaga
Naszyjnik - Mappin&Webb

Książę George:
Poniżej przedstawiam wam dwa zdjęcia. Po lewej George na dzisiejszym Trooping the Colour, a po prawej William na chrzcie brata, księcia Harry'ego w 1984 roku. Widzicie podobieństwo? ;)

Już po raz kolejny stylizacja George'a jest bardzo podobna, niemal identyczna do stylizacji jego taty, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Komplet, który miał na sobie dzisiaj mały książę najprawdopodobniej pochodzi od Classical Child.

Księżniczka Charlotte:
Sukienka - najprawdopodobniej pochodzi od Rachel Riley lub od Irulea
Buciki - Early Days
Kokardka - Amaia Kids

Dla nas był to dzień pełen wraźeń. Wreszcie mogliśmy zobaczyć całą rodzinę w komplecie. A wam, jak podobał się dzisiejszy dzień?

Fanka George'a


18 komentarzy:

 1. Kiedy odpowiecie na Q & A ??Nie przeciągajcie tego q&a tak jak tego pierwszego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post jest już w wersjach roboczych i za niedługo pojawi się na blogu.

   Usuń
 2. Czemu William cały czas zasłanial Harry'ego na balkonie?
  Ps przecież nikt nie chciał ogdalc willa tylko Harry'ego

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu macie włączona moderacje komentarzy? Przez to to za długo trwa i daje wam tylko roboty a nam frustracji że tak wolno sa publikowane?
  Ps mam nadzije że na to odpowiecie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moderacja komentarzy jest włączona i włączona będzie przez pewien incydent, który miał miejsce na blogu kilka miesięcy temu.

   Usuń
  2. O co chodziło w tym incydencie ? Ktoś was obraził?

   Usuń
 4. Co myślicie o Williamie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu nie opublikowałyscie mojego komentarza o willu? Napisałam tylko co o nim uważam i uzasadniłam dlaczego. Nie możecie niepublikowac komentarzy tylko dlatego że wam się nie podobają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze publikujemy komentarze, nie usunęłyśmy ani jednego, więc najprawdopodobniej wystąpiła jakaś usterka i twój komentarz się nie ,,wysłał''

   Usuń
 6. A czy Kate nie miała innego płaszcza na chrzcinach ? Przecież ostatnio na Garden party miała ten z chrzcin a dzisiaj ma inny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj Kate miała na sobie płaszczyk z chrztu Charlotte, a płaszczyk, który założyła na Garden party Kate miała na sobie na chrzcie George'a :)

   Usuń
 7. Brakuje mi tu Diany :((

  OdpowiedzUsuń
 8. A wy jakie macie wrażenia po dzisiejszym dniu? Według mnie było to jedne z lepszych Trooping the Colour. Chcielibyście zobaczyć ceremonie na żywo, a może już kiedyś widzieliście? Niezapomniana sobota :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kate wyglądała cudownie, nie przeszkadzają mi nawet te duże kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety Charlotte nie ładnieje, George uroczy

  OdpowiedzUsuń
 11. Charlotte podobna do babci Carole a George do dziadka Michaela

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie zobaczyć rodzinkę w komplecie :) Charlotte jest urocza!

  OdpowiedzUsuń
 13. Charlotte nos po tacie i dziwne oczy. Chyba nie będzie urodziwą dziewczynką. Kate ma ładny kapelusz.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger