kilka słów o ... Paulu Burrellu.

Kolejna notka z Propozycji. Tym razem przyjrzyjcie się życiorysowi Paula Burrella, ulubionego lokaja księżnej Diany.Paul Burrell, urodzony 6 czerwca 1958 roku. Były sługa Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Był lokajem Królowej Elżbiety II, a potem księżnej Diany. 

W ciągu 21 lat, Paul Burrell awansował na coraz lepsze stanowiska. Począwszy od członka personelu królewskiego gospodarstwa domowego, aż do osobistego asystenta Królowej Anglii, a potem do kamerdynera księcia i księżnej Walii. Ostatecznie stał się witryną osobistego asystenta i powiernikiem Diany, księżnej Walii. W 2003 roku opublikował swoją autobiografię ,,Royal Duty'', która zawiera jego prywatne życie jako służba w Pałacu oraz jego bliską więź z Dianą, która była jedną z najbardziej popularnych i ukochanych osób na świecie.


Ta książka stała się numerem 1 w Londynie oraz w The New York Times - jednej z najważniejszych amerykańskich dzienników. Sprzedano 3 miliony egzemplarzy na całym świecie. Jego kolejna książka - The Way We Are - Remembering Diana, również stała się największym bestsellerem na świecie.

W ciągu 21 lat służby dla Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, Paul Burrell pracował w najpiękniejszych domach i pałacach w Anglii. W rzeczywistości, jego podróże obejmują znacznie więcej niż tylko Wielka Brytania i Europa, a jego pierwsze lata służby dały mu doświadczenie z pierwszej ręki na temat najciekawszych budynków w praktycznie każdym zakątku świata. Jego ekspozycja na temat bezcennych zbiorów sztuki i mebli, dostarczyła Burrellowi wszelkiego rodzaju ekspertyzy oraz karierę jako kreator smaku oraz ekspert do spraw żywności, win, mebli, kompozycji kwiatowej, etykiety i zabawy, a nawet angielskiego stylu !W 1987 roku Paull Burell został zapytany przez księcia i księżną Walii, czy chciałby dołączyć do ich gospodarstwa domowego w Highrove House w Gloucestershire. To właśnie tam lokaj najsłynniejszej pary na świecie, odpowiadał nie tylko za prywatne życie w kraju czy za granicą, ale także za oficjalne i prywatne wizyty. Jego dzieci, Alexander i Nicholas zaprzyjaźnili się z książętami Williamem i Harry'm. Często towarzyszyli im podczas wycieczek rodzinnych.

Pięć lat później, kiedy para książęca była w separacji, księżna Diana została poproszona o sporządzenie listy wszystkiego, co by chciała wziąć z Highrove do Pałacu Kensington. ,,Jakiś cas później dowiedziałem się, że na czubku listy życzeń było moje imię'' - mówił Burrell. ,,Dla mnie księżna była uosobieniem stylu. Była bardzo wyjątkowym i inspirującym człowiekiem. Od niej nauczyłem się, że prostota jest często najbardziej gustowna oraz to, że trzeba mieć atrakcyjne podejście do rozrywki''.


Za wielkie zasługi dla rodziny królewskiej, Paull Burrell został odznaczony Royal Victorian Medal przez Królową Elżbietę podczas inwestytury w Pałacu Buckingham w listopadzie 1997 roku. ,,Bardzo cenię tę dumną chwilę, którą dzielę ze swoją rodziną przez resztę swojego życia, wiedząc, że jestem jedyną osobą, która została wyróżniona RVM jako służba Diany''.

Dziś Paull Burell mieszka w Farndon w hrabstwie Cheshire, gdzie tam prowadzi swoją kwiaciarnię, a w wolnym czasie maluje akwarelami. Jako wyjątkowy świadek historii rodziny królewskiej, jest on regularnie proszony do udziału w telewizji czy filmach dokumentalnych. Znając osobiście prawie każdego członka brytyjskiej rodziny królewskiej, jego wiarygodny wgląd jest bardzo pożądany. Jako korespondent telewizyjny, dostarczył kilka materiałów z Diamentowego Jubileuszu Jej Królewskiej Mości czy ze ślubu księcia Williama i Kate Middleton.

Ze swoją żoną, Marią 


,,Teraz patrzę z niecierpliwością na narodziny nowego księcia lub księżnej Walii, wiedząc, że linia dynastyczna będzie bezpieczna oraz, że będzie kontynuowana długo po tym obecnym elżbietańskim złotym wieku''. - Paul Burrell

Paul Burrell i jego rodzina

Tak wygląda obecnie7 komentarzy:

 1. Bardzo dokładne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiecie na pytania na ask u?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdaje się, że był godnym zaufania człowiekiem skoro EII wyróżniła go odznaczeniem.
  Czy K&W zaprosili go na swój ślub? Czy radzili się go w jakichś sprawach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę nie wiadomo czy był zaproszony czy nie, ale tak moim zdaniem to raczej nie. William nie za bardzo go znał. Paul był jedynie zżyty z Dianą, a nie z jej synami. Jedynie co wiemy to tylko to, że dzień przed ślubem przeprowadził reportaż na temat zbliżającego się ślubu stulecia pod Westminster Abbey :D.

   Usuń
 4. Poza tym dostawał dużo prezentów od Diany. Po jej śmierci został oskarżony o ich kradzież przez rodzinę Spencerów. Na jego szczęście rozmawiał kiedyś o tym z Królową, dzięki której sprawa w sądzie się wyjaśniła i go uniewinniono.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger