Książę William i Królowa Elżbieta z wizytą w Westway Sports Centre + więcej

Dziś Książę William odbył wspólne ale niezapowiedziane wyjście ze swoją babcią, Królową Elżbietą. Otóż przybyli do Westway Sports Centre, gdzie tam mieli spotkać się ze służbami, którzy walczyli z ogniem podczas pożaru Grenfell Tower, który miało miejsce 14 czerwca.Pożar wieżowca Grenfell Tower w Londynie – pożar, który wybuchł 14 czerwca 2017 w Londynie, w dzielnicy North Kensington. Pierwsze zgłoszenie o pożarze odebrano o godzinie 0:54 czasu brytyjskiego.Szacuje się, że w 24-piętrowym budynku wzniesionym w 1974 r. zamieszkiwało ok. 600 osób, głównie muzułmanów. Znajdowało się tam 120 mieszkań, pożar objął 24 piętra. Wg doniesień londyńskiej straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w pożarze rannych zostało 79 osób, część osób poniosła śmierć, a wielu mieszkańców budynku uznaje się za zaginionych. Na miejsce zadysponowano 40 jednostek straży pożarnej (200 strażaków) i 20 ambulansów - WikipediaCentrum Sportowe, w którym miało miejsce rozmowy z Królową i Williamem, jest centralnym punktem wsparcia osób poszkodowanych w Grenfell Tower. W oświadczeniu wydanym przez Królową Elżbietą, pisze, że monarchini jest pod wielkim wrażeniem szybkiego przybycia służb na miejsce, gdyż dotarcie na miejsce zdarzenia zajęło im mniej niż 10 minut.


W czasie tego wydarzenia porozmawiali także ze świadkami zdarzenia, którzy opowiadali jak dzieci krzyczały z przerażenia, a niektórzy mówili że ludzie wyskakiwali przez okna. Posłuchali także doświadczeń członków służb Westway Sports Centre, którzy brali udział w gaszeniu budynku.

W czasie gdy Książę William chciał wsiąść do samochodu, tłumy krzyczały : Chcemy Ciebie zobaczyć, a on odpowiedział im : Muszę już iść. Wrócę tutaj.***************************************************************

Również wczoraj książę odbył dwa niezapowiedziane wyjścia. Pierwsze miało miejsce rano. W Grove Hotel odbyło się London Founders Forum w Hertfordshire, którego głównym tematem było zapobieganie cyberprzemocy. Książę jest zaangażowany w tą sprawę od kilku lat.W czasie tego wydarzenia, książę miał okazję zobaczyć robocar, wykonany przez Roborace, firmę, zajmującą się produkcją elektrycznie napędzających samochodów.Natomiast wieczorem był obecny na na przyjęciu w Pałacu Świętego Jakuba, które było związane z organizacją Royal Foundation, prowadzoną przez niego, księżną Kate oraz księcia Harry'ego. Nie pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia.


1 komentarz:

 1. I've been surfing on-line more than 3 hours lately, yet I by no means
  found any attention-grabbing article like yours.

  It's lovely value enough for me. In my view, if
  all webmasters and bloggers made good content material as you did, the internet will
  be much more useful than ever before.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger