Książę William i David Cameron zamieszani w aferę FIFA?!

Na Waszą prośbę postanowiłyśmy przetłumaczyć artykuł pochodzący ze strony www.telegraph.co.uk z dnia 27.06.2017. Dotyczy on rzekomej afery korupcyjnej FIFA, w którą jest wmieszany książę William oraz były premier Wielkiej Brytanii, David Cameron.Książę William i Dawid Cameron wmieszani w aferę korupcyjną FIFA? Były premier i książę byli obecni na spotkaniu, który według wydanego raportu, dotyczyło namawiania Monga-Joon Chunga by poparł angielską ofertę, aby Wielka Brytania była gospodarzem mistrzostw świata w 2018r. Rozmowa podobno odbyła się w 2010r. w Zurychu.


Podobno był to długo wyczekiwany raport FIFA. Zwlekali z nim, aby utrzymać dobry wizerunek Anglii aż do 2018 roku.Raport FIFA ujawnia, że Cameron zwrócił się do delegacji Korei Południowej o powrót Anglii do losowań, za to zapewnił, że poprze i będzie robił wszystko, aby ich kraj został gospodarzem mistrzostw w 2022r. Według FIFA, taka umowa jest "pogwałceniem zasad antykorupcyjnych".Raport ten został już przygotowany w 2014r. jednak dopiero niedawno główny badacz etyczny FIFA Michael Garcia zdradził szczegóły niemieckiej gazecie informując, w jaki sposób Anglicy zwołali spotkanie z urzędnikami FIFA na temat głosowania. Okazało się, że podobno urzędnicy dostali propozycję przyznania honorowego rycerstwa oraz audiencję u Królowej Elżbiety II dla jednego z urzędników z Ameryki Południowej.[...] Również w raporcie ujawniono w jaki sposób Cameron spotkał się z wiceprzewodniczącym FIFA Mong-Joon Chungiem w Korei Południowej w apartamencie księcia Williama w hotelu Baur au lac w Zurychu w przeddzień głosowania w grudniu 2010 roku. Korea Południowa również miała szansę być gospodarzem Pucharu Świata 2022. Premier poprosił go, aby zagłosował na Anglię, a pan Chung odpowiedział, że gdyby nie Geoff Thompson [były przewodniczący Związku Piłki Nożnej] , zagłosowałby na Koreę - tak stwierdza sprawozdanie na podstawie dowodów przedstawionych przez angielską delegację.Królowa również jest wmieszana w tę sprawę. Występuje ona w raporcie, w którym jest zapisane, że szefowie FA spotkali się ze starszym urzędnikiem FIFA w 2009 roku, który prosił o prywatną audiencję u monarchini w zamian za oddanie swojego głosu na Anglię. Również tego domagał się Nicolas Leoz, prezes Konfederacji Piłki Nożnej Ameryki Południowej. Jak twierdzi Lord Triesman, przewodniczący FA, Leoz powiedział, że należy mu się tytuł rycerza w Wielkiej Brytanii. Andy Anson, dyrektor generalny Anglii 2018, powiedział detektywom, że podczas spotkania w firmie zajmującej się angielską ofertą FA wspomniał urzędnikom, że byłoby miło gdyby w pewnym momencie Leoz spotkał się z królową.Co myślicie o tej sytuacji? Piszcie swoje opinie w komentarzach.

9 komentarzy:

 1. Nie wiem co o tym myśleć :/

  OdpowiedzUsuń
 2. nikt nie jest święty... wszędzie są jakieś przekręty mniejsze albo większe, nie o wszystkim się nawet dowiemy

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam gdzieś ze Kate i Will nie będą uczestniczyć podczas oficjalnej wizyty pary królewskiej z Hiszpanii. Czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda. Para Królewska z Hiszpanii odbędzie swoją wizytę w Wielkiej Brytanii podczas której spotkają się z Królową, Księciem Karolem, Księżną Camillą, Księciem Andrzejem oraz Księciem Harry'm, z którym będą zwiedzać Westminster Abbey :).

   Usuń
  2. Ooo jak fajnie, że będzie Harry ;)

   Usuń
 4. FiFA to zapewne jedna z najbardziej skorumpowanych organizacji na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że do tej pory, gdy kogoś przyłapano na braniu/dawaniu łapówek, to zazwyczaj od razu taka osoba podawała się do dymisji, a wizerunek bardzo na tym cierpiał. W przypadku księcia Williama problem jest taki, że do dymisji podać się nie może, więc najwięcej straci na tym wizerunkowo, a razem z nim cała rodzina królewska, a jak wiadomo PR w tej firmie jest najważniejszy. W każdym razie bardzo nieładnie. Jako osoba publiczna, która powinna być w pewien sposób wzorem (przynajmniej dla użytku zewnętrznego) książę powinien wystrzegać się takich sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tam. Nic mu nie zrobią zapewne. Poza tym nikt o tym nie mówi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yyy, to jeszcze słabiej, że nic mu nie mogą zrobic, bo korupcja to po pierwsze przestepstwo, a po drugie zachowanie wysoce nieetyczne. To że nikt o tym nie mówi, nie sprawia, że czyn ten będzie mniej naganny. Trzeba mieć pewne zasady moralne.

   Usuń
 6. Wszystko jest możliwe w obecnym świecie. Wszędzie tylko układy i korupcja :(

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger