Księżna Kate w Natural History Museum

Dziś wieczorem w Natural History Museum miało miejsce oficjalne otwarcie nowego pomieszczenia Hintze Hall. Na tym wydarzeniu była obecna księżna Kate jako patronka Natural History Museum. Przyjęcie odbyło się o godzinie 20:00 brytyjskiego czasu.Hintze Hall to również popularna przestrzeń na tańce, ceremonie wręczenia nagród, pokazy mody czy prywatne przyjęcia. W czasie nowego otwarcia Hintze Hall, można było podziwiać wielki Szkielet Błękitnego Wieloryba. Był on przygotowywany od kilku miesięcy przez naukowców. Otrzymał imię Hope - aby przypomnieć zwiedzającym delikatność oceanu i wspólną odpowiedzialność za opiekę nad nim.


Księżna została powitana przez Sir'a Davida Attenborough'a, brytyjskiego biologa i podróżnika oraz Sir'a Michaela Dixona, dyrektora Natural History Museum. Podczas rozmowy z nimi, księżna zdradziła, że oprócz sztuki, również do jej zainteresowań należy ochrona morska.

Po zakończeniu rozmów z zaproszonymi gośćmi jak i gospodarzami wydarzenia, księżna udała się na zwiedzanie wystawy Bay of Wonders, która składała się m.in ze szkieletów innych morskich stworzeń oraz wykorzystanych minerałów.

Następnie księżna Kate wygłosiła swoją mowę (postanowiłam przetłumaczyć całe przemówienie, ponieważ jest krótkie):

Pamiętam moją wizytę w Natural History Museum jeszcze jako dziecko. Wtedy zostałam zainspirowana miłością do natury. Teraz jako rodzic, doświadczam radości z własnymi dziećmi, które bardzo chętnie tu przyjeżdżają. I nie tylko by zobaczyć T-Rex'a [jeden ze szkieletów dinozaurów w Natural History Museum]To jest piękne, że możemy zobaczyć ocean oraz inne morskie okazy jak np. obecna atrakcja w Hintze Hall. Jak już wiemy z naszej nauki w szkołach, ochrona morska jest globalnym wyzwaniem dla wszystkich narodów. Ja osobiście zawsze byłam pod wrażeniem mórz i oceanów. Jako osoba, która doświadczyła nurkowania. Jest to coś co uwielbiam robić. Można zobaczyć niesamowite życie morskie. Od tej pory angażuję się w troskę o życie na naszych wodach i ochronę naszych oceanów.Sir David Attenborough jasno mówił o tym, że ludzie nie będą chronić tego, co ich nie interesuje lub tego czego jeszcze nie doświadczyli. Te słowa stały się inspiracją do stworzenia nowego projektu w Hintze Hall. Stojąc tutaj dziś wieczorem, mam całkowitą pewność, że ten wspaniały spektakularny pokaz nie tylko zainspiruje nowe pokolenie, ale także zachęci nas do myślenia i dbania o życie morskie. Nasz Błękitny Wieloryb, Hope, stanie się symbolem muzeum, a miliony turystów, którzy przyjeżdżają tu co roku, doświadczą cudów i piękna naszych oceanów.Więc jako patronka Natural History Museum, z przyjemnością ogłaszam oficjalne otwarcie nowego Hintze Hall. Mam teraz zaszczyt zapowiedzieć wielkiego przyjaciela tego muzeum, człowieka, który prawdopodobnie zrobił o wiele więcej niż ktokolwiek inny na tej planecie aby tylko zainspirować innych do miłości natury - Sir David Attenborough.CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka -  Thornton Bregazzi
Szpilki - Prada
Kolczyki - Cassandra Goad

19 komentarzy:

 1. Już widzę te plotki o ciąży księżnej(czytaj-fałdka z sukienki na brzuchu)..
  Ale stylizacja ujmująca i te sandałki! Super

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow!!!

  Super wygląda i młodo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna stylizacja.

  OdpowiedzUsuń
 4. No w końcu Kate pomalowała paznokcie u stóp :) tak mało, a jednak różnicę robi. Sukienka śliczna, skromna, ale ze smakiem. Sandałki rewelacja, bardzo kobiece i stylowe. Reasumując - bardzo udana stylizacja. Kate wygląda promiennie i świeżo. Już nie mogę się doczekać poniedziałku. Jestem niezmiernie ciekawa stylizacji podczas pierwszej wizyty w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie wierzę, nareszcie zrobiła coś ze stopami, bardzo ale to bardzo naplus, czyżby czytala naszego bloga i uwagi o swoich brzydkich i niezrobionych stopach? ;) Naprawdę wielki plus ode mnie.

   Usuń
 5. Chyba Kate przeczytała wasze złośliwe komentarze dotyczące zaniedbanych stóp, bo ma pomalowane paznokcie na czerwono

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są złośliwe ale szczere. I czyż jej stopy nie prezentują się o niebo lepiej teraz?

   Usuń
 6. Kate wygląda cudownie! Te krótkie włosy odejmują jej lat - wygląda świeżo i promiennie. Ostatnio coraz częściej pojawia się w sandałkach :) Sukienka fajna - prosta i dziewczęca. Duży plus dla Kate 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby czytała złośliwe komentarze to chyba nie wystarczyłby jej szpital psychiatryczny :(
  Sukienka letnia i dziewczęca jest doskonałym tłem dla modnego eksperymentu sandałków i śliwkowej kopertówki. Bardzo ciekawe. I wymarzyłam sobie dla niej fryzurę.W krótkich lokach wygląda przeuroczo:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Kate i William podczas pobytu w Warszawie podejdą do zebranego tłumu??

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne buty. I to koniec pozytywów, niestety. Sukienka nijaka, fryzura za bardzo nalokowana (kojarzy mi się z Elżbietą). Bez polotu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo udana stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobre przemówienie,dzięki za tłumaczenie. Krótkie,ale treściwe . Pięknie,że zwróciła uwagę na dorobek słynnego przyrodnika,że posłużyła się jego cytatem. Widać,że wystąpienie było przemyślane.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kate wygląda wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 13. http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/szczerski-wizyta-pary-ksiazecej-kate-i-williama-wizyta-szacunku-i-przyjazni/33215336 -w środę jeszcze raz spotkają się z parą prezydencką,tym razem w Belwederze

  OdpowiedzUsuń
 14. Do łazienek nie macie co iść z uwagi na wizytę Pary ksiażęcej będą zamkniete

  OdpowiedzUsuń
 15. Sorry, ale te buty nie wyglądają dobrze na stopach Kate.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger