Łamanie protokołu przez Kate i Williama

Monarchia ewoluuje, ale protokół nadal pozostaje ten sam od wieków. Zobaczcie, jakie zasady przeszły już do historii i nie są respektowane przez książęce trio.


Zamieszkanie razem przed ślubem
Jeszcze kilkanaście lat temu była to sytuacja niedopuszczalna, aby członek rodziny królewskiej zamieszkał przed ślubem z ukochaną osobą. Kate i William obalili tę tradycję - w czerwcu 2010 r. przeprowadzili się do czteroosobowego domu na walijskiej wyspie - Anglesey, w którym mieszkali także przez pierwsze lata swojego małżeństwa.

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate and william Anglesey

Mieszkanie na wsi
Pierwszy raz w historii Kate i William - jako następcy brytyjskiego tronu, zamieszkali na stałe nie w Londynie, tylko w swojej wiejskiej posiadłości Anmer Hall (od września mieszkają już w Kensington Palace). Od wieków każdy przyszyły monarcha musiał mieszkać w którymś z pałaców w stolicy.

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate and william anmer hall

Praca zawodowa
Kate i William od czasu ślubu regularnie muszą odbywać oficjalne wyjścia. Pierwszy raz w historii następca tronu, za zgodą aktualnie panującego monarchy, ogranicza swoją pracę charytatywną na rzecz pracy zawodowej! Od września książę musiał jednak porzucić swoją ukochaną pracę jako pilot pogotowia, aby bardziej się zaangażować w prace na rzecz monarchii. 

Znalezione obrazy dla zapytania prince william raf work

Emocje
Wcześniejsze zasady panujące w BRK mówiły, że reprezentant monarchii nie może publicznie okazywać emocji. Kate, William i Harry obalają tę zasadę. Przytulają dzieci, śmieją się, żartują - to sprawia, że bardziej zbliżają się do ludzi. Są po prostu ludzcy. 

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate laugh kids

Boże Narodzenie
Wszyscy członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej spotykają się w Sandringham House, aby razem świętować Boże Narodzenie. Tradycją jest także poranny spacer z posiadłości do kościoła. Wiadomo, że jest to czas bardzo szczególny, który każdy chce spędzić ze swoimi najbliższymi. Caherine jest bardzo silnie związana ze swoją rodziną, dlatego Kate i William, jako pierwsi w BRK, złamali tę zasadę już 2 razy - w 2012 r. i 2016 r. spędzili święta z rodziną Middleton, a nie w Szkocji z Królową.

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate christmas 2016

Moda księżnej
Wcześniej każda kobieta na dworze, za każdym razem i w każdej sytuacji, musiała wyglądać bardzo elegancko. Chodzi tutaj o noszenie sukni i formalnego obuwia. Widać, że Kate stawia w wielu sytuacjach przede wszystkim na wygodę! Bardzo często zamiast sukienki wybiera jeansy i sweter, albo zamiast szpilek trampki. Podobno kiedyś Królowa zasugerowała księżnej, aby nie nosiła butów na koturnie, ponieważ są zbyt toporne. Jak widzimy jednak albo taka sytuacja nie miała miejsca, albo Catherine sprzeciwiła się temu, ponieważ nadal często zakłada tego typu obuwie.


Oficjalne zdjęcia
Wcześniej każde zdjęcie, które zostało opublikowane przez Pałac, musiało być zrobione przez profesjonalnego fotografa, zatrudnionego przez BRK. Kate i William obalają tę tradycję i większość oficjalnych fotografii jest wykonanych przez księżną. Pierwsze zdjęcia rodziców z księciem George'em zrobił Michael Middleton - ojciec Kate.

Podobny obraz

Wychowywanie dzieci
Wcześniej w Rodzinie Królewskiej dzieci wychowywały nianie. Kate, tak samo jak Diana, zależy, aby dzieci miały matkę. Chce, aby dzieci nie były wychowywane za murami pałacu, tylko żyły jak ich rówieśnicy. Kate bardzo często widziana jest, jak chodzi z George'em do muzeum, na plac zabaw czy na farmę.

Podobny obraz

Wspólne podróże
Jednym środkiem transportu nie może podróżować dwóch następców tronu. Kate i William regularnie łamią tę zasadę! Jeśliby jej przestrzegali - George musiałby latać innym samolotem niż jego tata. W ten sposób BRK chciała zapobiec sytuacji, w której monarchia zostanie bez następcy - ponieważ istnieje opcja, że w np. katastrofie lotniczej zginą obaj. Pierwszą osobą, która złamała tę zasadę, była Diana, która zabrała swojego syna Williama na Royal Tour do Australii. 

Znalezione obrazy dla zapytania duchess kate william george australia

24 komentarze:

 1. Łamanie zasad przez książęce trio oznacza, że monarchia ewoluuje i idzie z duchem czasu. Myślę, że jest to nieuniknione, gdyż świat tak szybko się zmienia.
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdanie do poprawki: Podobno kiedyś Królowa zasugerowała księżnej, aby nie nosiła butów na koturnie, ponieważ są zbyt mosiężne. Powinno być siermiężne :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat jeśli chodzi o to mieszkanie przed slubem, to mogliby się jednak trzymać tradycji. Są przecież wzorem dla wielu mlodych ludzi! Co innego stroje czy emocje, ale moralność pozostaje moralnością i nie jest to kwestia protokołu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No rozumiem, co mieszkanie że sobą przed ślubem ma do morlanosci. Przecież się bie zdradzali, tylko właśnie żyli razem w miłości i zgodzi. Ślub to tylko formalność dopelniajaca ujrzycie dwojga ludzi. Czy jeśli dwie osoby nie decydują się na ślub, ale kochają się i szanują, też są niemoralni? No proszę Was ;)

   Usuń
  2. Oczywiście, że mieszkanie ze sobą przed ślubem jest niemoralne. Skoro ten ślub to tylko formalność, no to po co go brać? W rzeczywistości to bardzo poważne zobowiązanie, szczególne połączenie, a w wymiarze religijnym sakrament. Sądzę, że w BRK właśnie tak rozumie się ślub, a nie jak nikomu niepotrzebny papier do podpisania. Bez ślubu Kate nie byłaby księżna. Wiem, że teraz to pomieszkiwanie usiłuje zrównać się z malzenstwem, ale to nigdy nie będzie to samo. Dorośli, odpowiedzialni ludzie potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność za drugiego człowieka, potrafią się zobowiązać przed Bogiem i ludźmi, nim zaczną żyć jak mąż i żona. A takie pomieszkiwanie bez ślubu to dziecinada i tchorzostwo, a w dodatku narażenie na szwank dobrego imienia ukochanej osoby, która w oczach społeczeństwa ma status kochanki, utrzymanki, a nie żony. Niestety teraz honor jest zapomniana wartością.

   Usuń
  3. Status kochanki, utrzymanki, lol. No nie, kobieta może sama pracowac i się utrzymywać, w Boga też nie musi wierzyć, dlatego istnieją śluby cywilne i dlatego też jestem za związkami partnerskimi. Zgadzam się z Tobą, że faktycznie rodzina królewska to trochę inna sytuacja, ale dalej nie uważam że zachowanie książęcej pary było bardzo niemoralne. Książę Karol żyje z rozwódka i będzie królem.

   Usuń
  4. W pełni popieram Twoje stanowisko i tu Kate i William NIE postąpili moralnie, elegancko i na miarę rodziny królewskiej. Nie tłumaczy ich też postèpowanie innych członków rodziny. To jest z natury złe i wygląda źle.

   Usuń
  5. A to facet nie może być kochankiem i utrzymankiem? To straszne jakie stereotypy funkcjonują w polskim społeczeństwie :/

   Usuń
  6. Oczywiście, że może. Ale mówimy tu o Williamie, nie sądzę, by ktoś uznalby go za kochanka i utrzymanka Kate. Poza tym mówcie, co chcecie, ale reputacja kobiety to zawsze byla i jest delikatniejsza kwestia niż reputacja mężczyzny. Wiem, że to niesprawiedliwe, ale takie są fakty.

   Usuń
  7. Takie nie są fakty, tylko utarte społecznie błędne przekonania, z którymi trzeba walczyć, bo w innym przypadku to kobiety będą wiecznie obwiniane. Specjalnie w takim razie napiszę: William był kochankiem Kate, a do tego utrzymankiem jej rodziny, bo rodzice Kate jako podatnicy płacą podatki, których kasę otrzymuje rodzina królewska :p

   Usuń
  8. Genialne :D W pełni się z Tobą zgadzam ;)

   Usuń
  9. No to wracamy do punktu wyjścia. Czyli to ich wspólne mieszkanie nie było właściwe i już. Darze ich sympatią, ale tego nie popieram, bo w ten sposób zachecili wzorujacych się na nich mlodych ludzi do takiego stylu życia.

   Usuń
 4. A ja zawsze mam mieszane uczucia w zwiazku ze wspolnymi podrozami Wiliama i Georga.... No, ale... w koncu linia sukcesyjna dluga jest...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się co ma mieszkanie przed ślubem do protokołu dyplomatycznego - to są dwie różne rzeczy. Tak jak i mieszkanie przez następce tronu na wsi (zresztą Karol też mieszka na wsi) a Kate i William nawet jak mieszkali w Norfolk to nadal mieli mieszkanie w Kensington Palace i tam przyjmowali swoich oficjalnych gości (np Obamę) - naciągane to łamanie protokołu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ocieplają wizerunek monarchii,ale pozostając w pewnych ramach,nie przekraczając granic.

  OdpowiedzUsuń
 7. No i Kate biorąc ślub już nie była dziewicą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze ma się coś do kobiet. A panowie w RK są prawiczkami jak biorą ślub? Zakładam, że nie.

   Usuń
  2. Anonimowy z 9:36, w końcu jakiś głos rozsądku, wszystko co źle na kobiety, to one są kochankami, utrzymankami, nie są dziewicami itd., Na faceta nikt złego słowa nie powie.

   Usuń
  3. Wasza odpowiedź jest bez sensu. Przecież rozmawiamy o protokole. Faceci zawsze mieli przyzwolenie w rodzinach królewskich. Kobiety musiały być dziewicami. Czytajcie ze zrozumieniem.

   Usuń
 8. Skoro już dotykamy sfery obyczajowej, zastanawiam się, czysto teoretycznie, czy gdyby nastepca tronu miał nieslubne dziecko, to czy ono byłoby brane pod uwagę w kolejce do tronu? Czy na jego pozycję wpływały fakt, że potem jego rodzice by się pobrali? Np. gdyby George urodził się przed ślubem albo gdyby w dniu slubu Kate byla w ciąży, to czy byłby wtedy nastepca? Albo gdyby np. William miał dziecko z inną kobietą przed ślubem z Kate? Kiedyś liczyły się tylko dzieci z tzw. prawego łoża. A jak jest teraz? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, też mnie zastanawia ta kwestia. Kiedyś czytałam, że w którejś rodzinie królewskiej europejskiej (serio, nie pamiętam jakiej) facet trochę dalej w kolejce do tronu miał dwójkę nieślubnych dzieci, potem ożenił się z ich matka, ale te dzieciaki chyba nie były już brane pod uwagę przy sukcesji. Ale też chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej ;)

   Usuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger