Kate, William i inni członkowie BRK na Niedzieli Pamięci

Dzisiaj książę William i księżna Kate oraz inni członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej wzięli udział w oficjalnych obchodach Remembrance Sunday, czyli Niedzieli Pamięci.


Tegoroczne uroczystości na pewno przejdą do historii, ponieważ królowa Elżbieta zdecydowała, że w tym roku już nie położy osobiście wieńca pod pomnikiem Cenotaph, tylko będzie obserwować uroczystość z balkonu Foreign Office.Na pierwszym balkonie stali: książę Filip, królowa Elżbieta II i księżna Camilla.Drugim: księżniczka Alexandra, księżna Kate i hrabina Sophie.TUTAJ możecie przeczytać o genezie uroczystości.

W tym roku wieniec, który zawsze składała królowa - w imieniu całej wspólnoty, złożył książę Karol.Na niektórych zdjęciach możemy zauważyć, że królowa najprawdopodobniej uroniła kilka łez.To musiało być dla Królowej naprawdę trudne przeżycie.

The Queen appeared emotional as she watched the ceremony below for Remembrance Sunday

Następnie wieniec złożył książę Karol w imieniu swoim i Camilli.

Charles led services down on Whitehall at the request of the Queen, while Prince Philip's wreath was laid by his Equerry after he retired from official duties earlier this year

Kolejne wieńce złożyli:

Książę William, Harry i Andrzej.Kolejne: książę Kent, księżniczka Anna i hrabia Edward.Następnie swoje wieńce złożyli przedstawiciele Rządu i Wspólnoty.O godzinie jedenastej oddano hołd poległym poprzez dwie minuty ciszy.Księżna Kate miała na sobie:
płaszczyk - Dolce & Gabbana
kapelusz - Philip Treacy
kolczyki - Oscar de la Renta
29 komentarzy:

 1. Czy Kate ścięła włosy?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda pięknie nowa fryzura w sensie upiecie. Jest jej do twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale elegancko Kate wygląda! Nowe kolczyki? Kapelusz już znamy;) fajnie włosy ułożone:)Królowa nie składa wieńca osobiście?

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, kiepsko Kate wygląda. Jakoś tak staro. Dziwna fryzura. Wyglada, jakby wlosy obciela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam że takie upięcie włosów ją postarza. Z rozpuszczonymi wyglądałaby super

   Usuń
 5. Piękna,poruszająca ceremonia. Smutne,że królowa już nigdy ?złoży wieńca,ale to zrozumiałe z powodu wieku.
  Kate zachwyciła mnie nową fryzurą- bardzo ciekawa i twarzowa.Świetnie dopasowane kolczyki pod guziki płaszcza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wiadomo jaki był powód decyzji królowej? To naprawdę z powodu wieku? Swoja drogą,widać,że królowa nie boi się już okazywać emocji jak jeszcze niedawno. Trochę smutno patrzeć,jak powoli wycofuje się z obowiązków. To w pewnym sensie przypomina,o tym co nieuniknione..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pałac podał, że powodem jest właśnie wiek królowej.

   Usuń
 7. Ja również uważam ze Kate wczoraj i dzisiaj wygląda bardzo staro jakby miała 50 lat Sophia wygląda młodziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie se nie zgadzam,wczoraj i dzisiaj wygladala pieknie,dostojnie i odpowiednio do okazji

   Usuń
 8. Kate staro-wg mnie przez makijaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Niestety przez ten makijaż dodaje sobie lat. A dzisiejsza stylizacja bardzo udana, choć rozpuszczone włosy lepiej by wyglądały.

   Usuń
 9. Ciekawe co dzieje sie z tymi wiencami pozniej? Bo one są sztuczne tak? Normalnie kwiatu więdną i są wyrzucane a te? Macie o tym jakieś info?:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kate pięknie wyglądała, podoba mi się jej płaszczyk, a czy ten kapelusz jest nowy? Bo wydaje mi się, jakbym już go gdzieś widziała

  OdpowiedzUsuń
 11. Te sztuczne wieńce nigdy mi się nie podobały

  OdpowiedzUsuń
 12. Ma 11lat :)Kate nosiła go na ukończeniu przez Williama Sandhurst jeszcze jako dziewczyna i właśnie na Rebremence Sunday w 2012.Klasa nie wychodzi z mody .

  OdpowiedzUsuń
 13. Kate wygląda prześlicznie. Myślę, że spięte włosy są odpowiedniejsze na tego rodzaju uroczystość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spięte - tak. Ale nie tak dziwacznie. Plaszczyk ładny.

   Usuń
 14. Płaszcz ładny, faktycznie, ale serio, co roku zakłada czarny płaszcz, czy nie mógłby to być ten sam czarny płaszcz? Po co wydawać tyle pieniędzy i to jeszcze Dolce&Gabbana 😩 skoro zakłada go tylko raz.
  Wydatki rodziny królewskiej to jedna wielka czarna dziura, królowa lokuje pieniądze w rajach podatkowych a Kate beztrosko kupuje sobie nowe plaszcze. Tymczasem NHS przeżywa ogromny kryzys. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem, czemu się tak oburzasz. Kate pełni funkcję reprezentacyjna, serio ma w tym samym plaszczu się co roku pajawiac? A D&G? A co? Ma za bazarze plaszcz kupić? A gdyby nie kupila, to co? Swiat by uratowala za cenę jednego plaszcza?

   Usuń
  2. Za cenę jednego płaszcza nie, ale za swoją drogą garderobę już tak :) Ja popieram tylko oburzenie Brytyjczyków, które dostrzegłam na anglojęzycznych stronach, dotyczace rozrzutności rodziny królewskiej.
   Na poczatku, 6 lat temu, Kate bardzo często ubierała się w sieciowych sklepach i młode Brytyjki mogły ja naśladować, bo było ładnie i tanio. Teraz mogą jedynie się wkurzać, bo garderoba Kate według niektórych źródeł tylko w tym roku to ponad 200 tysięcy funtów, a dochodzą jeszcze inne koszta utrzymania. Jeśli rozlicza się polityków z ich funkcji, rodzina królewska też powinna być rozliczana. Czasy przywilejów z urodzenia już się trochę kończą.

   Usuń
  3. Skoro już tak rozliczają BRK, to powinni dla sprawiedliwości policzyć, ile "zarabiają" na rodzinie królewskiej. Z pewnością niemało. Do tego dochodzą jeszcze wartości niematerialne jak np. ciągłość tradycji, reprezentowanie kraju itp.

   Usuń
  4. No tu się nie mogę zgodzić. Ekonomiści wyliczyli, że bez monarchii i tak przychód z turystyki by byl spory, bo głównie pieniądze idą z otwartego dla zwiedzania pałacu i muzeów - to jest ten główny przychód,a gdyby znieść monarchie i znacjonalizowac pałace królowej
   to przychód byłby nawet dużo wyższy niż teraz! We Francji monarchii nie ma, a jakoś ludzie przyjeżdżają zobaczyć Luwr czy ogrody Ludwika XIV ;)
   Co do reprezentowania kraju, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale za wizytę rodziny królewskiej placi kraj przyjmujący, dlatego na przykład w zeszłym roku wściekli byli Kanadyjczycy, których wizyta rodziny Cambridge sporo kosztowała.
   I to właśnie m.in. Kanada i Nowa Zelandia przymierzają się do opuszczenia Wspólnoty wraz ze śmiercią Elzbiety.
   O ciągłości tradycji tez słówko - obecna linia panującą jest bardzo młoda, ma jakieś 250 lat i jest niemiecka!

   Usuń
 15. No rzeczywiście, 250 lat to pryszcz, co to za tradycja ;-).
  Ja tam się cieszę, że mamy jeszcze w Europie panujace rodziny krolewskie. A Wielka Brytania straciłaby wraz z koncem rodziny krolewskiej przynajmniej połowę uroku.
  To są strażnicy tradycji bez dwoch zdań.I nie chodzi o liczbę lat, ale o postawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do postaw to raczej rodzina ma bardzo dużo sekretów. Jednym z najbrzydszych są sympatię z hitlerowcami w przed i w czasie II wojny światowej. Po wojnie skrzętnie to ukrywali, a król Jerzy VI w porozumieniu z rządem kazał wywieźć z Paryża w tajemnicy sporo kompromitujących dokumentów na przełomie lat 40. i 50. Książę Filip z kolei znany jest ze swoich rasistowskich odżywek.
   Bardzo mnie interesują ci ludzie, mam do nich swego rodzaju sentyment i nawet sympatię, bo to jednak ludzie, ale nie jestem raczej ta sympatią zaślepiona, żeby nie dostrzegać szeregu wad.

   Usuń
 16. Kate przepięknie wygląda, elegancko i z klasą!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger