Para książęca na Children's Global Media Summit w Manchesterze

Dziś para książęca, od dawno zaangażowana w pomoc w zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, odwiedziła Manchester, uczestniczyła w Children's Global Media Summit, który miał miejsce w dniach 5-7 grudnia 2017 roku.Coroczny szczyt miał miejsce w Manchester Central Convention Complex. Jak można przeczytać z oficjalnej strony CGMD2017:
W corocznie organizowanym szczycie wzięli udział twórcy, wynalazcy, decydenci, menadżerowie oraz liderzy z całego świata, aby omówić i zaprojektować przyszłość mediów dla przyszłych pokoleń oraz zastanowić się, jaki wpływ będzie miała technologia cyfrowa na przyszłość dzieci.


Para książęca została ciepło powitana przez dzieci uczące się w jednej z pobliskich szkół. Co ciekawe, pojawiły się także postacie z serialów dla dzieci m.in. Listonosz Pat, Igglepiggle z bajki Dobranocny Ogród czy Świnka Peppa.

Następnie udali się do środka aby spotkać się z uczniami lokalnych szkół, które biorą udział w projekcie BBC Stepping Out. Wśród nich znalazł się kilkunastoletni Josh, który podzielił się swoimi doświadczeniami z Jego Królewskimi Wysokościami. Podczas rozmowy z nastolatkiem, William powiedział, że jest wspaniałym przykładem dla swoich rówieśników.

Spotkali się także z dziećmi uczącymi się w The Fiars Primary School. Porozmawiali z nimi na temat zdrowia psychicznego. Podczas konwersacji, książę William zdradził, że książę George ma już za sobą swój pierwszy szkolny występ! Powiedział, że w przedstawieniu przebrał się za owieczkę.

Doszło także do spotkania z delegatami międzynarodowymi, którzy tego dnia mieli wygłosić swoje przemówienia (również swoje przemówienie wygłosił książę William). Następnie Kate i William rozdzielili się - książę udał się na konferencję, aby przeczytać swoją mowę. Natomiast księżna uczestniczyła w forum zorganizowanym przez Sesame Street's Workshop.

https://twitter.com

https://twitter.com

Lecz najpierw zacznijmy od Williama - jeszcze przed konferencją wziął udział w krótkim spotkaniu z członkami Cyber Bullying Taksforce, aby kontynuować wysiłek związany z dzieleniem się dzieci swoimi doświadczeniami na temat znęcania się nad nimi w sieci.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Postanowiłam przetłumaczyć fragmenty przemówienia Williama, które zostały podane przez oficjalne twitterowe konto Pałacu Kensington:
Ten rok nie sprzyjał Manchesterowi, ale osobiście jestem pod wrażeniem tego, jak ludzie zjednoczyli się w odwadze i wzajemnym wsparciu. Ta społeczność jest doskonałym przykładem dla nas wszystkich, niezależnie od tego, skąd pochodzimy [...] Rodzice tacy jak Catherine i ja, wychowują pokolenie dzieci, które są pod wpływem technologii cyfrowej - i to daje nam wiele powodów do optymizmu w zakresie wpływu technologii na ich dzieciństwo.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

[...] Nie możemy jednak udawać, że wpływ technologii cyfrowej jest wyłącznie pozytywny. [...] Wprowadziliśmy najpotężniejszą technologię informacyjną w ręce naszych dzieci - co prawda jeszcze zbyt nie rozumiemy jej wpływu na dorosłych, nie mówiąc już o społeczeństwie młodym. [...] Rodziny mogą ufnie korzystać z technologii, która jednocześnie może skorzystać z  najlepszego wsparcia i porad.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Całe przemówienie możecie zobaczyć TUTAJ. A poniżej znajduje się filmik z przemówienia:


W tym samym czasie księżna Kate spotkała się z przedstawicielami Sesame Street's Workshop. Takie warsztaty są prowadzone w celu pomocy małym dzieciom w wyrażaniu swoich problemów związanych z dobrym samopoczuciem emocjonalnym.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

A teraz kolejna ciekawostka - gdy para książęca opuszczała budynek, ktoś z tłumu krzyknął: Cześć książę Harry. William mu odpowiedział: Nie jestem rudzielcem. Na kilku zdjęciach można dostrzec nową asystentkę Kate, Catherine Quinn.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Płaszczyk - LK Bennett
Sukienka - Goat
Szpilki - Tod's
Kopertówka - Mulberry


A na koniec zostawiam Was z najlepszym zdjęciem tego dnia:8 komentarzy:

 1. Uwielbiam sukienki tej długości! I takie raczej "luźne", opływowe, po prostu super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat szczytu bardzo ważny i świetnie,że wsparła go para książęca,tym bardziej,że wiążę się z ich pracą na rzecz zdrowia psychicznego dzieci czy walki z cyberprzemocą.
  Kate wyglądała pięknie.Szary płaszczyk cudownie ożywiła czerwona sukienka.Do tego skromne dodatki i urocze loki.Klasa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczna sukienka. Dobry fason na ciążę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to mnie właśnie szczególnie zachwyca,że w ciąży wygląda tak pięknie,kobieco.Pokazuje,!ciąża nie oznacza obszernych ubrań,krycia się w ciemnych kolorach.Potrafi ubrać się elegancko,wdzięcznie,a jednocześnie odpowiednio.

   Usuń
  2. Chyba jednak nieodpowiednio- to sukienka jest za krótka na oficjalną wizyte, dla Księżnej i dla kobiety w ciąży

   Usuń
  3. No jak zakłada dłuższe to jest problem, że wygląda babcino, jak założy krótszą to też nie pasuje, jest młoda, szczupła, niezależnie czy założy dłuższą czy krótszą wygląda świetnie, a tyłka jej nie widać.

   Usuń
 4. Kate wygląda świetnie, zauważyłam, że będąc w ciąży zakłada krótsze sukienki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate wygląda pięknie w ciąży

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger