Pierwsze przemówienie księżnej Kate

Jak to wiadomo w życiu - zawsze trzeba od czegoś zacząć. I to uczyniła księżna Kate podczas wizyty w Ipswich, która miała miejsce 19 marca 2012 roku. Miała okazję wygłosić swoje pierwsze przemówienie!

The Christian Science Monitor

W ramach patronatu nad organizacją East Anglia's Children's Hospices, księżna Kate uczestniczyła w oficjalnej inauguracji Treehouse Centre, który stał się kolejną częścią dziecięcych hospicjów znajdujących się we Wschodniej Anglii. Jak twierdziła Rebecca English księżna wydawała się spokojna i pewna siebie oraz mówiła powoli, ale starannie.

hawtcelebs.com

Oto treść jej przemówienia:
Na początku chciałabym podziękować. Dziękuję nie tylko za to, że ciepło przyjęliście mnie jako patrona, ale również za zaproszenie mnie tutaj. Wy wszyscy sprawiliście, że poczułam się bardzo mile widziana i czuję się zaszczycona mogąc tutaj być na inauguracji nowego centrum. Żałuję tylko, że William nie może dziś być z nami.
today.com

Jego pogląd, z którym się zgadzam, polega na tym, że dzięki pracy zespołowej można wiele osiągnąć. To, co wszyscy osiągnęliście, jest niezwykłe. Wy, jako wspólnota, stworzyliście Treehouse. Jako grupa ludzi dołożyliście wszelkich starań, aby wspierać się i pomagać sobie nawzajem. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam hospicjum w Milton, zastanawiałam się, co mnie tam czeka.
abcnews.go.com

To nie był przygnębiający dom dla chorych dzieci, ale to był po prostu dom. Co najważniejsze, był to dom rodzinny, w którym panuje szczęście, wsparcie i opieka. To było przyjemne miejsce. Dziś znów się przekonałam, że kluczowymi elementami Treehouse są rodzina i zabawa. Dla wielu z nas na pewno jest to miejsce, w którym rodzina stara się żyć normalnie jak tylko jest to możliwe.
sharonlcarpenter.com

To co robicie, jest inspirujące. Jesteście świetnym przykładem wsparcia i opieki nad innymi. Nie tylko tutaj, ale i we wszystkich hospicjach znajdujących się w całym kraju. Wasza miłość i powierzanie nadziei, dają szansę rodzinom na doświadczenie czegoś, w co do tej pory nie wierzyli i nie wiedzieli, że jest to możliwe. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie mnie tutaj. Czuję się niezwykle dumna będąc częścią East Anglia's Children's Hospices. Nie mogę się doczekać poznać Waszą wspaniałą pracę, w którą wkładacie tyle trudu. Dziękuję Wam.

A poniżej filmik:


Źródło: Lybio.net


16 komentarzy:

 1. Zabrakło najważniejszego tj daty kiedy to przemówienie miało miejsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest napisane w poście: 19 marca 2012 roku ;).

   Usuń
 2. Widać, że praktyka czyni mistrza teraz nawet jej głos brzmi innaczej, sposób mówienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Hospicjum(...) jako miejsce, w którym panuje szczęście..." i " To było przyjemne miejsce". Nic dodać nic ująć

  OdpowiedzUsuń
 4. Hey, czemu nie pojawiają się nowe filmik na pierwszym polskim kanale o brytyjskiej rodzinie królewskiej, na kanale Your Majesty??

  OdpowiedzUsuń
 5. porównajcie to przemówienie z przemówieniem Meghan na UN Women

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę nie porównujcie ich, bo to są dwie różne osoby, dwie różne kobiety wychowywane w innych krajach, innych tradycjach i innych rodzinach!

   Usuń
  2. racja, kate sie nawet do meghan nie umywa. tamta mowila pewnie,stanowczo, a przede wszystkim z pamieci! i sama napisala swoje przemowienie

   Usuń
  3. Kate to Kate, Megan to Megan każda jest inna. Kate jest uległa, spokojna bez większego polotu, jej celem nie jest uczynić świata lepszym widać, że wiele rzeczy robi bo musi. Chce się spełniać jako matka, i może to jej do szczęścia wystarcza. Megan na pewno będzie inna ma swoje priorytety, chce się spełniać w rzeczach dla niej ważnych, pomagać w kwestiach leżących jej na sercu. Każdy jest inny trzeba to zaakceptować. Myśle ze Kate będzie mieć teraz ciężko będzie porównywana do Meg na każdym kroku, są prawie rówieśniczkami, już zarzuca się że Kate wyglada staro. Meg powoli skrada serca w UK jak podniosła rękawiczkę, która wypadła komuś z tłumu już były komentarze że Kate nigdy by tego nie zrobiła. Tak po ludzku współczuje teraz Kate.

   Usuń
  4. Tak to kwintesencja wszystkiego. Też żal mi Kate bo prawdopodobnie zejdzie na drugi plan w kraju. Teraz Brytyjczycy będą czekali na królewski ślub potem pewnie pierwszą ciążę.. Jest też opcja że dla Kate to będzie ulga bo będzie na niej ciążyła mniejsza presja..

   Usuń
  5. Ja też Kate współczuję bo teraz to Meghan będzie ta dobra a Kate ta złą. Będą zawsze porównywane do siebie. Pamiętajmy również że najpierw uczymy się chodzić a później biegać. Nie porównujmy ich bo to nie sensu one są od siebie różne i tu nie chodzi ze jedna jest brytyjka a druga amerykanka tylko o charaktery każda z nich ma inne jak to trafnie ujęłas 14:22 priorytety. Gdyby były takie same byłyby bez wyrazu. Kate ma wiele pozytywnych cech Meghan też. Więc kończąc szanujmy je obie.

   Usuń
  6. Faktycznie, nie ma co porównywać. Meghan jest celebrytką i widać, że zdominowała Harry'ego, cieszy ją zainteresowanie mediów - taka natura "gwiazdy". Kate wie na co się pisała, zostając żoną przyszłego króla - potrafi się zachować, przede wszystkim ma być wsparciem dla swojego męża. Meghan totalnie by temu nie sprostała. Włazi na Harry'ego, uwiesza się na jego ramieniu jak podlotek, to trzymanie za rączki w oficjalnych sytuacjach... co przystoi celebrytce, nie pasuje do księżnej. To samo razi mnie w szwedzkiej rodzinie królewskiej, którą notabene bardzo lubię i szanuję...fajnie jak para/małżonkowie okazują sobie czułość, ale można to wyrazić spojrzeniem czy lekkim dotknięciem, co często robią K&W, ale jak widzę następczynię szwedzkiego tronu z mężem trzymających się za rączki na rozdaniu Nobli, to jakoś to mi nie pasuje do sytuacji. Co więcej, myślę że teraz K&W odetchną, kiedy uwaga mediów skupi się na M&H, tym bardziej że trzecie dziecko w drodze i będą mieli co robić.

   Usuń
  7. Kurcze, nie rozumiem tego porównywania, dlatego, że Kate żyła jak przeciętny obywatel, nie miała nic wspólnego z kamerami, telewizją to logiczne, że podczas wystąpień była zdenerwowana, niezbyt pewna. Meghan to aktorka czyli pewna siebie, lubiąca skupiać uwagę na sobie, czego ona ma się wstydzić jak przed kamerami odgrywała różne sceny, pozowała do zdjęć. To są dwie różne osobowości o różnym doświadczeniu, więc to głupie je porównywać.

   Usuń
 6. Cieszy mnie, że przynajmniej tutaj można spotkać mądre komentarze, zamiast bzdurnych "Kate jest be, a Megan jest cacy". Obie są zupełnie różne i na pewno mają różne cele, osobowości, doświadczenia, ale to nie znaczy, że jedną należy tylko chwalić, a drugą tylko ganić.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger