Księżna Kate na sympozjum

Dzisiaj księżna Kate przybyła do Royal Society of Medicine w Londynie, aby wziąć udział w sympozjum, na którym omawiane były sposoby pomocy dzieciom, aby stały się odporniejsze w późniejszym okresie życia.
Spotkanie zostało zorganizowane w imieniu księżnej przez The Royal Foundation. Zaproszeni zostali eksperci i organizacje charytatywne, które promują temat wczesnej interwencji, aby pomagać dzieciom prowadzić zdrowy tryb życia, w ten sposób chcą uniknąć poważnych problemów i powikłań, które często pojawiają się dopiero w wieku dojrzewania lub w życiu dorosłym.

Looks familiar? The Duchess seemed to have taken inspiration from a fashion icon in her green outfit

Księżna od dawna, w ramach swojego zaangażowania interesuje się tematem zdrowia dzieci.

The Duchess received a warm welcome from Sir Simon Wessely (left), president of the Royal Society of Medicine, Lorraine Heggessey, chief executive of the Royal Foundation and Peter Fonagy, chief executive of the Anna Freud Centre

Sympozjum przewodniczył Prezydent Królewskiego Towarzystwa Medycyny i Profesor Psychiatrii w King's College w Londynie - Sir Simon Wessely. Poruszone zostały tematy takie jak: opieka perinatalna, zdrowie psychiczne matki i noworodka; wsparcie i porady dla rodziców; i programy promujące zdrowie dzieci dla szkół i wychowawców.

Pregnant Kate was seen placing a hand on her protruding tummy as she left the event in London

Podczas sympozjum głos zabrało kilkoro ekspertów, naukowców i przedstawicieli organizacji charytatywnych. Także Kate wygłosiła mowę:

Gdy rozglądam się po tym pomieszczeniu, widzę przyjaciół z wielu różnych sektorów: przyjaciół, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i którzy cierpliwie odpowiedzieli na moje pytania, podczas gdy ja ich przesłuchiwałam, starając się poznać ten złożony zakres zagadnień.
Koledzy akademiccy, którzy pokazali mi przełomowe badania przyczyn depresji okołoporodowej i poporodowej oraz jak radzą sobie z tym problemem w klinice; Ci, których odwiedzałam przez lata, którzy pomagają rodzinom i są dla nich niezbędnym wsparciem; i inne wspaniałe organizacje, które zrobiły tak wiele, aby poprawić zdrowie emocjonalnego dzieci w szkołach.
Mogłabym wymienić tak wielu z was, jestem wam bardzo wdzięczna za to, że poświęciliście swój czas i wiedzę. Wszyscy wiemy, jak ważne jest dzieciństwo; i jak wczesne lata, kształtują nasze całe życie. Wiemy również, jak negatywne mogą być nagłe upadki, jeśli problemy pojawiające się w najmłodszym wieku są pomijane lub ignorowane. Dlatego ważne jest, abyśmy rozważnie wychowywali nasze dzieci w tym dynamicznym, wczesnym okresie ich życia.
Jak jednak słyszeliśmy, na jakim etapie rozwoju dziecka moglibyśmy, czy też powinniśmy interweniować, aby przerwać międzypokoleniowy cykl niekorzystnej sytuacji? Im bardziej się interesuję tym tematem, tym bardziej jestem przekonana, że odpowiedź brzmi: "wcześnie" i "im wcześniej, tym lepiej". W rzeczywistości wydaje się, że nie możemy jednak interweniować wystarczająco wcześnie.
Potrzebujemy wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego w szkołach podstawowych, zanim zaczną się zmiany biologiczne i licealne presje związane z dorastaniem. Musimy również skupić się na rodzicielstwie i wsparciu rodzinnym, aby rodzice mogli wybrać odpowiednią szkołę dla swoich dzieci i muszą czuć, że oni sami mogą poradzić sobie z psychicznymi i emocjonalnymi potrzebami własnych dzieci.
Musimy podkreślić, jak ważne jest również wspieranie matek, przed porodem. Muszą być świadome tego, gdzie mogą znaleźć pomoc dla siebie, a także dla swoich dzieci.
Jednak potencjalnie, moglibyśmy zacząć szukać jeszcze wcześniej, ucząc rodzicielstwa i umiejętności nawiązywania zaufania z nastolatkami, aby przygotować kolejne pokolenie rodziców, zanim będą musieli wprowadzić te umiejętności w życie. Po wysłuchaniu osób pracujących w tej dziedzinie, moim zdaniem, doświadczenia dzieci we wczesnych latach życia mają fundamentalne znaczenie. Stanowią one podstawy, nie tylko dla zdrowych wyników w okresie nastoletnich lat, ale także dla dorosłości.
Rozwiązanie problemów tylko wtedy, gdy się zakorzenią, w późniejszym okresie życia, powoduje ogromną szkodę; szkodliwość dla systemów opieki zdrowotnej, edukacji i wsparcia społecznego w naszym kraju; ale, co być może ważniejsze, szkodzi przyszłym pokoleniom.
W 2011 r. Graham Allen, który jest z tutaj z nami, napisał raport dla rządu na temat potrzeby wczesnej interwencji. Mam nadzieję, Graham, że nie przeszkadza ci, że zacytuję twoje sprawozdanie, w którym odniosłeś się do cyklu deprywacji i dysfunkcji, z pokolenia na pokolenie. "Jeśli zainterweniujemy wystarczająco wcześnie, możemy zapewnić dzieciom istotną społeczną i emocjonalną podstawę, która pomoże im być szczęśliwymi, zdrowymi i kreatywnymi przez całe życie, a przede wszystkim rozwinąć chęć posiadania własnej rodziny."
Nie mogę się więc z tym nie zgodzić.
Są to kwestie "dożywotnie", wymagają długoterminowej pracy. Ale kwestie są również złożone i wielostronne, więc potrzebują zintegrowanych, zbiorowych podejść, aby stworzyć rzeczywisty wpływ. Właśnie to pragnę odkryć. Jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ wszyscy uważamy, że każde dziecko zasługuje na najlepszy start w życiu.
W związku z tym powierzyłam Fundacji Królewskiej, pod kierownictwem Aida Cable, zadanie, aby zebrała grupę ekspertów, którzy rozwiną myślenie w tym krytycznym obszarze: ekspertów i partnerów, aby wykorzystać istniejące prace i przyjrzeć się opracowaniu zrównoważonych rozwiązań, które pomogą sprostać naszym wspólnym ambicjom.
Zapewnienie dzieciom w najmłodszych latach bezpieczeństwa socjalnego i emocjonalnego buduje silne fundamenty, które trwają całe życie. Naprawdę wieżę w wielką wagę wczesnej interwencji i że wspólnie pracując nad nowymi projektami, możemy dokonać prawdziwej zmiany dla przyszłych pokoleń.

In a speech this afternoon, the Duchess said that it's never too early to intervene on child mental health 

Długofalowym celem księżnej jest stworzenie partnerstwa między ekspertami i organizacjami w celu zbudowania silnej współpracy i podniesienia świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego dzieci.

Eksperci będą pracowali nad tematami:
- Jak możemy podkreślić znaczenie wczesnej interwencji, o czym świadczą badania naukowe, z korzyścią dla wszystkich dzieci, rodziców i szkół?
- Jaki jest najlepszy sposób, który zachęci do dalszej współpracy między naukowcami, organizacjami charytatywnymi i sponsorami działającymi w tych obszarach?
- W jaki sposób można zmienić nastawienie, aby rodzice i opiekunowie traktowali zdrowie psychiczne swoich dzieci tak samo, jak zdrowie fizyczne? Jaka jest rola działań podnoszących świadomość?
- W jaki sposób można rozbudować istniejące inicjatywy, aby zapewnić długoterminowe i wielopokoleniowe wsparcie dla dzieci, ich rodziców i wychowawców?

Today, the Duchess gave a speech saying teenagers should be taught parenting and relationship skills so they could be prepared in later life 

Książę William, na ostatniej inwestyturze powiedział, że dziecko przyjdzie na świat lada chwila :).

The Duchess placed a hand on her bump as she left the symposium

KATE MIAŁA NA SOBIE:
płaszcz i sukienka - Jenny Packham
szpilki - Gianvito Rossi
kopertówka - Loeffler Randall
kolczyki - Kiki McDonough

A sibling for George and Charlotte is due to arrive next month and according to Prince William, the birth is not far off

71 komentarzy:

 1. Slicznie,wiosennie,wygladac tak w pod koniec osmego miesiaca ciazy marzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate aż za dobrze wygląda, człowiek patrzy na nią i sam by chciał być w ciąży :)

   Usuń
 2. Pièknie Kate wygląda:) aczkolwiek kolory średnio mi się podobają takie trochę szpitalne;)
  Fajnie że udało się umieścić już te pierwsze zdjęcia- czyżby wagary i dlatego miałyście czas się tym zająć? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W końcu stylizacja w stylu pierwszej ciąży Kate, wygląda ślicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z całym szacunkiem dla Kate, ale jej rola w dużym stopniu ogranicza się właśnie do "wyglądania" i bywania. Oczywiście jest ona z natury ładną kobietą, ale w bardzo dużym stopniu "zrobioną", na jej wygląd pracują rzesze ludzi- lekarze, stomatolodzy, dietetycy, trenerzy, masażyści, wizażyści, kosmetyczki, fryzjerzy itd. Środki finansowe ma w zasadzie nieograniczone, podobnie czasowo- poświęca na dbanie o siebie tyle czasu, ile jej trzeba, nie musi pędzić do szkoły/przedszkola z dziećmi, potem do pracy, po zakupy, ugotować, posptrzątać itd. Nawet do opieki nad dziećmi ma na stałe nianie, więc w dowolnym momencie może się umówić na zabiegi poprawiające urodę , do fryzjera itp. Z dużym prawdopodobieństwem większość kobiet mogłaby równie pięknie wyglądać mając podobne możliwości finansowe. Nie twierdzę, że Kate nie ma obowiązków, ale nawet mając dużo wyjść, ma do ogarnięcia znacznie mniej niż przeciętna z nas. No i spora część jej obowiązków polega właśnie na tym, że ma ładnie wyglądać, uśmiechać się i pozować do zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic prostszego kazdy kto zazdrości może wyjść za następcę tronu jakiegoś kraju i będzie mieć te same luksusy😉A tak na poważnie nikt z nas nie wie jak wygląda jej prywatne życie,ja idę o zakład że wyobraźnia jest bardziej kolorowa niż rzeczywistość.

   Usuń
  2. Ja juz jestem myślami w dniu narodzin trzeciego dziecka ksieznej.Mam nadzieje ze bedzie to przebiegac podobnie jak wczesniej,ze dziecko urodzi sie w dzien i ksiezna wybierze szpital,fajnie byloby zobaczyc Georga i Charlotte odwiedzajacych swojego brata/siostre.No i zastanawiam sie jaki stroj bedzie miala na sobie ksiezna w momencie wyjscia ze szpitala,jakos nie mam zadnych typow.

   Usuń
  3. Jedno zastanawia mnie niezmiennie, otóż dlaczego jeśli na tym forum ktoś ośmieli się skrytykować księżną Kate od razu pojawia się zarzut pt: 'zazdrość'???

   Usuń
  4. Anonimowy z 22:23 bo są ludzie patrzący ślepo za swoimi wzorami..

   Usuń
  5. Mnie bardziej zastanawiają wszystkie ograniczenia jakie ma księżna i których - moim zdaniem - nie rekompensują możliwości finansowe. Nie wyjdzie samotnie na spacer czy do sklepu, zawsze musi towarzyszyć jej ochrona. Nie ma możliwości pójść do pubu na imprezę, wypić swobodnie piwo ze znajomymi. Nie może wygłaszać swoich poglądów. Każdy jej ruch jest obserwowany, jak tylko przestanie się uśmiechać - brukowce napiszą, że księżna miała kwaśną minę. Po porodzie zamiast w spokoju udać się do domu z dzieckiem - musi czekać aż zrobią jej makijaż i włosy, a potem pozować z dzieckiem przed szpitalem aż paparazzi się znudzą. Naprawdę nie wydaje mi się, żeby jej życie było tak barwne i wspaniałe, jak wielu uważa. I myślę, że Meghan też jeszcze nie do końca ma świadomości czego powinna się spodziewać, gdy dołączy do BRK.
   To, że ma do dyspozycji sztab stylistów, fryzjerów i doradców na pewno jest ok, ale przypuszczam, że po zastanowieniu mimo wszystko niewiele kobiet chciałoby żyć w takiej klatce i być bezustannie obserwowaną albo przez członków rodziny, albo przez media albo przez poddanych.

   Usuń
  6. No cóż, wychodząc za Williama wiedziała na co się pisze...

   Usuń
  7. Z całą pewnością mądralo. Bierz się za jakiegoś księcia jeszcze ich sporo zostało.

   Usuń
  8. Zrobioną? Serio... Co ona ma zrobionego? Szczupła od zawsze, zęby proste od dawna, w dzieciństwie nosiła aparat, włosy gęste od zawsze. To że jej ułożą włosy i strzelą zwyczajny, codzienny makijaż i od czasu do czasu pójdzie wybielić zęby to jest mocno zrobiona, chyba się nie malujesz i nigdy nie byłaś u fryzjera i kosmetyczki, że uważasz że Kate jest zrobiona. Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że można dobrze wyglądać bez operacji.

   Usuń
  9. Masz absolutną rację. Kate wcale nie jest "zrobiona". Parę porawek by się przydało, ale może Kate lubi taki niedoskonały naturalizm;) Ale o ile jestem w stanie zrozumieć niechęć do operacji plastycznych, o tyle nie mogę pojąć jak można mieć tak koszmarny makijaż?! Kreski podkreślające opadające powieki, nieregularne brwi, wielkie koła różu na policzkach i blade usta... Jednym słowem dramat.

   Usuń
 5. Od razu po zobaczeniu tego miętowego koloru z delikatnym różem i szpilkami zapachniało mi wiosną:)Nareszcie jakiś nowy kolor i krój w jej szafie.
  Trudno uwierzyć,że już jest w ósmym miesiącu ciąży: )

  OdpowiedzUsuń
 6. OMG! Patrzę i nie wierzę własnym oczom🙈 oczywiście style Kate nigdy nie był świetny, ostatnio jeszcze bardziej się pogorszył, ale tym razem to już przesada! Co to za niewydarzony kolor?! Fason dla starej baby, której się nie śniło o dobrym guście. Dodatkowo ten lekki glow materiału wygląda strasznie nieelegancko. Gdzie styliści? Kate, litości, chyba nigdy nie wygladałaś gorzej!😢 I czy naprawdę nikt tego nie widzi, czy tylko tak bezmyślnie słodzicie? Mogłaby wyglądać jak milion dolarów, a tu taki cyrk...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się zgadzam z Tobą w 100% procentach. Każdy ma inny gust, więc wiadomo inne rzeczy się podobają jest tu dużo młodych osób same dziewczyny piszące blog są jeszcze młodziutkie. Sporo osób, które czyta bloga i interesuje się Kate pewnie nie miały jeszcze styczności z modą i elegancją przez duże M i E. I wieże, że to się im podoba sama Kate miała w przeszłości naprawdę dobre stylizacje ostatnio niestety coś idzie nie tak. Choć ona sama w ciąży wygląda ślicznie i ze swoim budżetem mogła by olśniewać. Ja w swoim otoczeniu mam wile kobiet i już sporo z nich było w ciąży i z mniejszym budżetem niż Kate wyglądały pięknie ubierały i dbały o siebie nawet bardziej niż przed ciążą więc naprawdę się da, a nie wszystkie miały tak dobre geny w ciąży.

   Usuń
  2. Ksieżna wyglądała dzisiaj jak milion dolarów,piękny fason i kolor.Wspaniale dobrane dodatki,brawo Kate,tak trzymaj!!!!

   Usuń
  3. Nie,Kate jest stateczną,36-letnią kobietą w 8.miesiącu ciąży! Czego oczekujecie? Obcisłych sukienek mini a la celebrytki z Hollywood?! Ludzie,to jest księżna i jej styl powinien być elegancki i stonowany. Wpadki jej się zdarzały,fakt,ale ten strój jest piękny i odpowiedni! I tak-każdy ma swój gust,ale każdy kto interesuje się monarchią powinien wiedzieć,że Kate to KSIĘŻNA KTÓRA REPREZENTUJE RODZINĘ KRÓLEWSKĄ. Stroje skopiowane z pierwszych stron tabloidów pewnie będzie można oglądać na Meghan,bo ma przyzwyczajenia gwiazdy. Tutaj to tylko elegancja w odpowiednim wydaniu.

   Usuń
  4. Zupełnie nie zrozumiałaś mojejgo komentarza; bynajmniej nie oczekuję od Kate wizerunku seksbomby, bo to by było bardzo nie na miejscu, oczywiście, że chodzi o elegancję, ale o prawdziwą elegancję, a tą stylizacją księżna niestety się nie popisała. Dlaczego inne kobiety pełniące podobne funkcje potrafią wyglądać olśniewająco? Da się? Jasne i to jeszcze jak! Spojrz na Melanię Trump albo Sheikhę Mozah bint Nasser. To jest wzór szyku i dobrego smaku. Kate nie dorasta im do pięt; albo wygląda tak, że nijak, albo wręcz śmiesznie (jak dzisiaj). I przestańcie dzielić kobiety na seksowne laski z biustem na wierzchu i na stateczne nudziary. Świat nie jest czarno-biały, jest jeszcze miliard odcieni pomiędzy. I naprawdę można wyglądać ultraelegancko, przępięknie i z PRAWDZIWĄ elegancją, a nie jej marną namiastką. Ale cóż... są gusta i guściki;)

   Usuń
  5. Można wyglądać eleganco z klasa ale w lepszych fasonach i z lepszego materiału..to ci ma Kate dzisiaj to porażka.

   Usuń
  6. Tak ta kokardka koło szyji jest tak gustowna...może się to podobać dziewczyna z dość przeciętnym gustem i małomiasteczkowym.

   Usuń
  7. Przypominam,że Kate aktualnie jest na kilka tygodni przez porodem i z pewnością wygoda jest dla niej ważna. I tak należy jej się szacunek za noszenie szpilek w jej stanie. Kobieta w ciąży ma inne priorytety. A Kate i tak wygląda cudownie. Poza tym,czy nikt nie pomyślał,że ona chodzi w tym w czym chce? Ma się podobać sobie i mężowi a nie całemu światu. Bez przesady. A niektóre osoby mogłyby czasem pomyśleć o tym co księżna mówi w swoim przemówieniu,a nie skupiać się tylko i wyłącznie na jej wyglądzie. Bo wbrew pozorom Kate zajmuje się bardzo ważnymi,społecznymi tematami i nie jest tylko od "wyglądania"

   Usuń
  8. Gdyby mówiła sama i propmowała z zaangażowaniem to można było by się wypowiadać o tym co mówi. Ja niestety należę do tych osób, które jak coś robią to z zaangażowaniem i niestety czytanie z kartki do mnie nie przemawia :(

   Usuń
  9. Szczerze nie mogę zrozumieć dlaczego jak ktoś skrytykuje styl Kate to odrazu jest komentarz ma się ubrać jak celebrytka...ją przecież obowiązuje protokuł. Przecież to nie chodzi o to, że ma ubierać się jakoś nieodpowiednio, ale naprawdę są lepsze ubrania i szczerze mówiąc bardziej wyrafinowane niż ona ubiera. Wejdziecie sobie na zagraniczne strony z ubraniami, gdzie są oferowane ubrania od projektantów i zobaczcie jaki wielki ma wybór Kate. Ona ma nieograniczony budżet, a ja w swoim otoczeniu bo też w pracy mam narzucony pewien sposób ubierania skromny i elegancki, a widzę kobiety w świetnych ubraniach i często są o wiele tańsze i nawet z sieciówek. Wątpię, że jak ktoś interesuje się BRK nie wie, że Kate obowiązuje pewien styl ubierania wiec tu nie chodzi o to by wyglądała jak byle jaka celebrytka tylko po prostu może wyglądać lepiej. Ma ku temu naprawdę warunki i te finansowe i wizualnie jest to ładna, zadbana kobieta, która mogła by wyglądać świetnie.

   Usuń
  10. Zgadzam się z autorem/autorką komentarza. Ostatnimi czasy Kate nie zachwyca stylem... Nie mam na myśli tylko ostatnich kilku miesięcy, tzn. trzeciej ciąży... Coraz częściej to stroje w stylu bardzo dojrzałym (delikatnie mówiąc). Nie przemawiają do mnie usprawiedliwienia, że jest w zaawansowanej ciąży, gdyż w czasie poprzednich ciąż potrafiła nas zachwycać. Natomiast co dzieje się teraz z jej "stylem" to wiedzą tylko jej styliści i ona sama...

   Usuń
  11. zgodzę się z tym że Kate ma takie możliwości że mogłaby o niebo lepiej wyglądać, dobrze tutaj ktoś przywołał Melanię Trump, Sheikhę Mozah bint Nasser, tak samo wzorem jest Królowa Letizia czy księżna Mary za każdym razem praktycznie te kobiety wyglądają olśniewająco a ich stylizacje zachwycają jakością materiałów, szykiem, elegancją, nowoczesnością, od razu widać że to wyższa półka a u Kate no niestety wygląda to ostatnio słabo... powinna mieć jakiegoś innego stylistę

   Usuń
  12. Zgadzam się, że ostatnio styl Kate poszedł odrobinę w złą stronę. Wystarczy spojrzeć na stylizacje z roku 2016, gdzie w większości przypadków wyglądała elegancko i z klasą. Teraz jej stroje nie pasują do niej, a materiały nie wyglądają często ani na wygodne, ani na eleganckie. Może to kwestia zmiany stylistki, może samej ciąży, może zmienił się też gust Kate, ale rację mają ci, którzy te zmiany zauważają. Mam ogromną nadzieję, że po ciąży Kate zacznie wreszcie wybierać lepsze stroje, bo chociaż ubiór to nie wszystko, to jednak o wiele lepiej ogląda się i słucha eleganckiej kobiety.

   Usuń
  13. A ja myślę, że to wynika z niezbyt dobrych proporcji figury Kate, szerokie ramiona, brak talii, pośladków, bioder, piersi, no to niestety mocno ogranicza, w sumie taki typ sylwetki dobrze wygląda tylko w rozkloszowanych sukienkach i spódnicach, dobrze też w spodniach, ale już proste sukienki klasyczne wypadają słabo.

   Usuń
 7. Na buzi Kate wygląda bardzo ładnie, takie włosy jej zdecydowanie bardziej pasują, ale cała stylizacja tragiczna w stylu starszej pani, która o trendach nie ma pojęcia, ani o elegancji jednym słowem tragedia :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate zmieniła kształt paznokci na kwadraty i już lepiej wyglądają dłonie i chyba ma jakiś cielisty kolor lakieru. Sukienka prosta, płaszczyk mi się nie podoba i jakoś Kate chyba w zieleni nie jest do twarzy szczególnie w takiej bo na uroczystościach z okazji św. Patryka w ciemnej zieleni mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinna zawsze mieć jakiś lakier, bo ma zdeformowane płytki paznokci, także u mnie ma plusa!

   Usuń
 9. Płaszcz przekoszmarny. W czymś takim nie wystąpiłaby nawet Agata Duda😂 Skąd Kate czerpie inspiracje? Nigdzie nie lansuje się podobnego paskudztwa😂 Meghan stylistycznie ją staranuje, nie wygląda jakoś genialnie, ale przynajmniej BRK w tej kwestii nie będzie się za nią wstydzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie księżnej Kate i Pani Agaty Dudy, z całym szacunkiem dla nich obu, to podczas wizyty pary książecej w Polsce o wiele bardziej podobały mi się stylizacje prezydentowej. Pomijam tylko jej sukienkę z bankietu w Łazienkach, którą ktoś krytycznie określił mianem "weselnej", z czym się zgadzam. Sukienka Kate projektu Baczyńskiej dramat. pozdrawiam

   Usuń
  2. Agata Duda to akurat ubiera się ładnie i stosownie do wieku jak i okazji, nie rozumiem tej uszczypliwości w jej stronę. Za Meghan BRK to już się wstydzi, filmik z gołymi piersiami i te jej za wielkie, długie i szerokie płaszcze i spodnie albo ciągle wiązany płaszczyk w pasie, który co druga kobieta ma szafie.

   Usuń
  3. Co do Meghan zgadzam się, ale z drugiej strony skąd miała wiedzieć, że za parę lat będzie księżną? Żyła jak każdy z nas, to i tak dobrze, że udało im się inne skandale (bo nie wierzę, że nagie zdjęcia podczas opalania to wszystko) zamieść pod dywan i uciszyć potencjalnych donosicieli. Co do stylu - Meg ubiera się biznesowo. Nie jest to zły styl, ale jeśli ma zostać ksieżną, to jednak więcej elegancji w wizerunku by się przydało.

   Usuń
  4. A co zmienia fakt, że nie wiedziała, że będzie księżną? To wcale jej nie tłumaczy. Wszystko zależy od charakteru człowieka i kultury jaką posiada. Jeśli kogoś rajcuje latanie z gołymi piersiami po plaży, imprezowanie i zmienianie facetów to niestety nawet informacja o byciu księżną by tego nie zmieniła, taki charakter i sposób bycia. I wcale większość tak nie żyła jak Meghan, bo nie każda kobieta jest latawicą.

   Usuń
 10. William powiedział że ich trzecie dziecko urodzi się lada dzień! Gdy podczas inwestytury w pałacu Buckingham jeden z odznaczanych pogratulował mu trzeciego dziecka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super,gdyby Kate urodziła w okresie świątecznym,choć wątpię,patrząc na to,że w dwóch poprzednich ciążach od jej ostatniego wyjścia do porodu mijał miesiąc

   Usuń
  2. Gdyby faktycznie miał minąć miesiąc do porodu, to raczej William nie mówiłby o trzecim royal baby "lada dzień".

   Usuń
  3. Każdy słowa "lada dzień" może rozumieć inaczej. Myślę że William miał na myśli, że dziecko już niedługo się urodzi, w ciągu najbliższych tygodni i ujął to lada dzień, aby podkreślić, że jest bardzo blisko do porodu i szybko to zleci, a nie tak jak wy to rozumiecie, że poród nastąpi w ciągu kilku dni. Może to być nawet i za miesiąc patrząc na to, że Kate dopiero teraz miała ostatnie wyjście, a zawsze po ostatnim wyjściu gdzieś za miesiąc rodziła.

   Usuń
 11. Jak to kiedyś określiła jedna z Czytelniczek, Kate wygląda jak dziewczyna ze wsi w kościele. Nic dodać, nic ująć. Strach się bać jakimi "perełkami" nas jeszcze zaskoczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nie wiedziałam, że ktoś miał odwagę napisać tak bo ja wlansie wiele stylizacji Kate w ostanim czasie tak określam, ale niechcialam wywoływać ogromnej dyskusji tym stwierdzeniem, bo choć mam naprawdę pozytywne odczucia do samej Kate to jej gust właśnie ostanio ewoluował w tym nie dobrym kierunki.

   Usuń
  2. Ostanio to Eugenia i Beatricze wyglądają lepiej od niej. A zawsze to one dla mnie były wyznacznikiem złego stylu..

   Usuń
 12. Już się zakochałam w tej stylizacji, moim zdaniem jedna z najlepszych w trzeciej ciąży. Wygląda prześlicznie i bardzo wiosennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda,wygląda bardzo dobrze,elegancko i odpowiednio do sytuacji.Dla wszystkich miłych fashionistek już dawno przekroczyłam 30 i nie jestem ze wsi ani z małego miasteczka.

   Usuń
 13. A ja jestem bardzo ciekawa daty porodu Kate. W dwóch poprzednich ciążach końcówkę robiła sobie wolną, teraz marzec ma bardzo intensywny, z czego można wysnuć wniosek, że termin ma na drugą połowę kwietnia. Biorąc pod uwagę, że Georga i Charlotte urodziła raczej po terminie niż przed, dziecko może urodzić się na sam koniec kwietnia lub początek maja. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie ślub Harrego. Jeżeli Kate urodzi w terminie "na jaki wskazują wyjścia", to na ślubie będzie niecałe trzy tygodnie po porodzie! Możliwe, żeby z tego powodu nie była obecna na ślubie? Znając termin porodu Kate, Harry zdecydowałby się na tak wczesną datę ślubu, czy raczej termin ma wcześniejszy, a po prostu dobrze się czuje pod koniec ciąży i chce pracować? Dziewczyny, jak sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myśle, że Kate będzie na ślubie bo Harry to jednak bliska rodzina i data na pewno było uzgadniana. Myśle, że Kate w tej ciaży nie wzięła sobie wolnego związane jest to pewnie z tym, że królowa a szczególnie Filip nie ma już tyle obowiązków bo przeszedł na „emeryturę” i młodzi musza powoli przejmować więcej obowiązków bo to oni wyszli na czoło BRK, w poprzednich ciążach i po urodzeniu dziecka Kate mało co wychodziła a nie przyjęło się to z jakimś entuzjazmem, przykra prawda jest taka, że królowa już na pewno myśli o odejściu, a trzeba wtedy zachować wizerunek BRK jak w najlepszym wydaniu żeby nie doszło do jakiś zawirowań bo zazwyczaj wtedy najgłośniej słychać głosy niechętne dla BRK. Wiec młodzi musza więcej „pracować”, a szczerze mówiąc przecież Kate nie robi nic ciężkiego ubiorą ja pomalują wyjdzie porozmawiać, odwiedzić szpital i wraca do domu limuzyną, która stoi pod samymi drzwiami budynków w, których jest. Wiele kobiet nawet pod koniec ciazy ma więcej obowiązków, a mniej wygód. Wiec myśle, że Kate daje rady wypełniać swoje zadania. Wiec nawet bym się nie zdziwiła jak termin porodu jest na początku kwietnia i tak myśle, że data ślubu Harrego nie jest zbyt komfortowa dla Kate bo jednak pierwsze 6 tygodni po porodzie jest najtrudniejsze bo organizm dochodzi powoli do siebie.

   Usuń
  2. Właśnie mnie to zastanawia dlaczego ślub jest w takim „niebezpiecznym” terminie ze wszystko się zbiega. Nie dość ze maj, to jeszcze połowa więc dość to dziwne

   Usuń
 14. Ubiór - klasa! :) Cudowne przemówienie, w punkt. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękuję za tłumaczenie przemówienia.Bardzo długie jak na Kate i bardzo ciekawe.Mam nadzieję,że jej praca dla dzieci naprawdę zaowocuje i dorośli zrozumieją,że nie tylko jedzenie,mieszkanie i możliwość nauki jest ważne dla dziecka,ale,że też nie można ignorować jego uczuć.

  OdpowiedzUsuń
 16. Sądzę, że termin ma wczesniejszy, ale dobrze się czuje i wychodzi. Lubię takie stylizacje ciążowe, w lekko "dziewczecym" stylu. Sama też starałam się takie nosić podczas ciąży. Klasyczne fasony niezbyt dobrze wyglądają na ciazowym brzuchu. Kolor jest ciekawy. Jedynie materiał mógłby być ladniejszy, bardziej matowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro William sam stwierdził, że Kate urodzi lada dzień, to nie nastawiałabym się na miesiąc czekania. Myślę, że może być już nawet na początku lub w połowie dziewiątego miesiąca. Obstawiam początek kwietnia, wówczas będzie miała ponad miesiąc, aby dojść do siebie po porodzie.

   Usuń
 17. W końcu przemówienie Kate, które jest naprawdę dobre. I cieszę się, że w końcu nie takie krótkie i średniej jakości do, których Kate nas przyzwyczaiła mam nadzieje, że teraz tak będzie zawsze. Wydaje mi się, że Kate powinna zajmować sie mniejsza ilością rzeczy bo nie jest wieloma zainteresowana, a lepiej robić mniej, a dobrze i zaangażowaniem. Kate jest trochę typową matką Polką tak zwana czyli kobietą kochającą swoje dzieci i widać, że radość jej sprawia bycie z nimi. I kwestie dzieci i ich problemów to jest to w czym Kate czuje się dobrze. No i coż może nam się to nie podobać, że kobieta na takim stanowisku taka jest, ale trzeba to zaakceptować i nie zmieniać Kate. Co do stroju dla mnie trochę zbyt infantylny szczególnie ta kokardka przy płaszczyku i przy tak ważnym przemówieniu wolała bym Kate w czymś bardziej eleganckim.

  OdpowiedzUsuń
 18. Moim zdaniem Kate wygląda bardzo ładnie ,dziewczęco i z klasą .Kolor jest prześliczny ,taki wiosenny :);):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że Kate nie ma wyglądać "dziewczęco", lecz zgodnie z wyczuciem stylu, jak na trzydziestokilkuletnią księżną przystało. Ona nie ma 20 lat i nie idzie do kawiarni z koleżankami ,a czasami tak niestety wygląda...

   Usuń
  2. Anonimowy z 13:41 zgadzam się z Tobą dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy uważają, że styl Kate jest elegancki to, że skromny to nie znaczy, że odrazu elegancki. Ona ma problem, że albo wybiera fasony i wzory, które pasują 20 letniej dziewczynie lub nawet młodszej lub idzie w druga stronę ubiera fasony dla pan min po 50...Jakoś nie może trafić w punkt w ostanim czasie ze stylizacjami i to już pojawiło się przed 3 ciążą. Nie mówię, że zawsze źle się ubiera bo zdążają się fajne stylizacje, ale ostanio to bardzo żadko.

   Usuń
 19. Moja mama była kucharką w restauracji. Będąc ze mną w ciąży pracowała do końca. Zrezygnowała dopiero dwa dni przed porodem. Moja koleżanka z pracy (sekretarka) poszła na urlop tydzień przed porodem. Kate nie wykonuje ciężkiej pracy, dlatego patrzę z przymrużeniem oka na to, że wycofuje się ze swych obowiązków już miesiąc przed porodem. Ciąża nie jest zagrożona, a i Kate wygląda świetnie. Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
 20. myślę, że powyższa krytyka to jakieś żarty - brak wyczucia pozycji i sytuacji, jakbyśmy przeglądnęły ciąże innych księżnych czy królowych to zauważymy podobieństwo w płaszczach i stylizacjach - czyli one kierują się prostotą i swoją wygodą i te wszystkie ciążowe stylizacje są podobne do siebie, ale innych tak nie krytykowano jak Kate - nie istotne czy ja lubię czy nie - gdzie obiektywizm? jakby zestawić to ze stylizacjami Maximy, Letizii, Mary, Mette-Marit, Victorii, Matyldy z czasów ciąż to wszystko jest podobne, więc krytyka na podstawie swoich gustów to nieporozumienie i tylko powierzchowność a wszystkie powyższe Panie po wszystkich ciążach i odchowaniu dzieci zaczęły skupiać się i rozwijać swój styl ubierania się, cała dyskusja jest dla mnie jakąś bezwartościową abstrakcją Picassa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten blog jest o Kate i logiczne, że wypowiedzi dotyczą właśnie jej. Nie wiem jak prezentowały się w ciąży wspomniane przez Ciebie Panie, bo nie śledzę ich wyjść, ale zakładam, że chyba można rozpatrywać wizerunek Kate w oderwaniu od nich?. Wszystkie negatywne komentarze na temat stylizacji Kate były konstruktywne, merytoryczne i nie mijały się niestety z prawdą. I nie wiem, skąd podejście, że w ciąży liczy się tylko wygoda? Absolutnie się z tym nie zgadzam, można wyglądać pięknie i wiele kobiet potrafi estetycznie eksponować ten wyjątkowy czas:)

   Usuń
  2. A ona to robi na swój sposób i wg niej to jest pięknie a Ty będziesz to robić na swój sposób i wg Ciebie tak będzie pięknie, ale wybacz ani Ty ani ja ani nawet Anna Wintour nie jesteśmy wyznacznikami żeby mówić komu i jak ma wyglądać, jesteśmy równi wszyscy - ktoś ubierze się tak a ktoś ubierze się tak oby nie jak wykrętasy tylko jak ludzie - podstawowa zasada łamana przez jakieś nieludzkie normy, ubrała się tak i wygląda jak człowiek bez biustu i tyłka na wierzchu, może ci się nie podobać ale to powinno być tylko Twoje spostrzeżenie bez zagłębiania się ona powinna, ją stać, ona musi, mogłaby itp, nie jesteś jej bliską osobą, żeby znać jej sytuację, możliwości i chęci, powtarzam my nie jesteśmy wyznacznikami stylu dla innych a komentarze skupiają się prawie tylko na komentowaniu stroju - pojedyncze osoby zauważają sens wyjścia tak więc dla mnie świat gdzie ludzie skupiają się na powierzchowności to słabość a nie duma XXI wieku, jest to blog o Kate - zgadza się ale trzeba być też sprawiedliwym i obiektywnym - w końcu są opisywane tu jej wyjścia, jeśli wymagamy solidnych notek od blogowiczek to sami nie róbmy w komentarzach jednego słabego powierzchownego poglądu, że jaka to ona jest beznadziejna bo ubrała zielony zestaw, nakręcona spirala ubraniowa a gdzie to co najważniejsze? za trudne do skomentowania.... możesz sobie wybrać jej ładną kreację w ankietach i tam dać wyraz/głos swojego poglądu kiedy wg Ciebie ładnie wyglądała i wystarczy, a opisywanie ona mogłaby/musi/z jej pozycją i możliwościami/ to nie jest konstruktywna krytyka ani merytoryczna i ani prawda wg mnie to tylko gusta komentatorek a każdy jest inny, więc księżna jest inna niż Ty i nie będzie ubierać się pod Twoje normy tylko swoje i to robi - a wszyscy chcieliby jej nakazać i narzucić, jest sporo osób, które są zachwycone jej wyborem i pomysłem a dodatkowo kobiety w ciąży są w bardzo szczególnym czasie i raczej sama nie chciałabyś, żeby ktoś Ci coś narzucał i zmuszał Cię do czegoś jeśli tego nie chcesz, więc ona postępuje wg swoich potrzeb i nie robi niczego złego, porównywanie do ciotek, matek, koleżanek - każdy ma swoja sytuację i negacja innych kiedy nie zna się okoliczności to wymądrzanie się - i to obiektywnie napisałam, bo nie znam jej sytuacji i nie znam sytuacji innych i koniec

   Usuń
  3. Kate jest osobą publiczną i zupełnie zrozumiałe, że każdy może skomentować jej wizerunek zgodnie z własnymi przekonaniami. Myślę, że Ty Anonimku po prostu nie interesujesz się modą i stąd tyle u Ciebie zdystansowania, ale pozwolisz, że czytelnicy będą się skupiać na tych treściach, które sami uznają za stosowne:) Oczywiście, że nie znam sytuacji Kate, tylko oceniam na podstawie tego co widzę i to chyba też naturalne. I nie narzucam niczego księżnej😂 trudno byłoby to wyegzekwować, nie sądzisz? Myślę, że każdy może się rozwodzić bezkarnie nad serwowanymi nam tu treściami w granicach przyzwoitości, a tych nie naruszam.

   Usuń
  4. absolutnie nie zrozumiałaś tego co napisałam, nie ma znaczenia czy ja lubie czy nie, nie ma znaczenia czy znam sie na modzie czy nie, nie ma znaczenia wiele czynników, nie oceniam i nie rozwodzę sie nad jej strojami bezkarnie bo to nie moja rola i uwazam, ze nikt nie z nas nie jest od tego, zwykły moj poglad, gdyby nikt tu z krytykujacych jej nie zarzucał i nie oczekiwał od niej niczego to by nie było krytyki a jest czyli ona ze swoim ubraniowym wizerunkiem nie pasuje niektórym i kazdy znich wie lepiej co powinna, nie robi niczego złego ubierajac się klasycznie i dla siebie, skomentowac w ramach przyzwoitosci to nie zaglębiać się w jej modowe umoralnianie, wystarczy podoba się badz nie podoba Ci się i wystarczy, a osoby publiczne są rowne Tobie i mi i chca mieć swoj niewazne czy sie podoba czy nie, wiele osob z królewskich kręgów idzie swoimi wytycznymi co do mody i tego nie zmienimy a rozpisywac się na blogu którego prawdopodobnie księżna nie przeczyta to dziwne bo nie przypuszczam, że kazdy krytykujacy powie jej to wszystko przy okazji, dla wielu osob wazne jest ze pojawia sie w jakims celu a w czym to juz wazne aby poprawnie i tak jak uwaza a nie zeby zaspokoic modowe wymagania innych, osoby nie rozumieja ze to niepotrzebna powierzchownosc - to nie jest wartosc naszego zycia a fala krytyki mimo poprawnego stroju to jakies dziwne dla mnie

   Usuń
  5. Lanie wody. Nie wiadomo jakie jest meritum. Wieje apodyktyzmem z tej wypowiedzi. Jeżeli według czyichś kryteriów Kate wygląda dobrze, nie oznacza to wcale, że jest to jedyna obiektywna prawda objawiona. W drugą stronę również to działa. Wolność słowa niech będzie z nami;)

   Usuń
 21. Kate strasznie wygląda na twarzy, bardzo staro i nieświeżo:/ Rozumiem, że jest w ciąży, ale akurat ona ma wszelkie możliwości, żeby prezentować się nieskazitelnie. Dodatkowo postarzają ją ciemne włosy, kiedyś wyglądała dobrze w takim kolorze, bo podkreślał jej rysy, ale obecnie przydałoby się trochę rozświetlenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idę o zakład, że Kate od ładnych paru już lat poddaje się zabiegom medycyny estetycznej, głównie jeśli chodzi o redukcję zmarszczek. Widać to podczas ciąż, kiedy takich zabiegów stosować nie może. Różnicę widać gołym okiem.

   Usuń
  2. Szczerze mówiąc to w dzisiejszych czasach zdziwiona była bym jak by nie chodziła na takie zabiegi :D moaja mam jest nauczycielką i większość jej koleżanek z pracy chodzi na jakieś zabiegi jak nie botoks to mezoterapia, laser na redukcje zamrszek. Mam znajome, które przed 30 sobie już botoks na bardzo widoczne zmarszczki wszczykiwały, sama zaczęłam po 23 roku życia stosować kremy, pilingi i kwasy łagodne które można robić w domu aby zapobiec zmarszczką. Jak tak zwane zwykle kobiety, dziewczyny dbają o siebie i chodzą na takie zabiegi przy normalnych zarobkach to dlaczego Kate miała by nie chodzić. Wszystko z umiarem jest dla ludzi, i nie widzę w tym nic złego. Na nią patrzy jeszcze wiele osób i liczy jej każdą zmarszczke na twarzy, a Kate naprawdę nie przesadza z zabiegami i wyglada naturalnie ma trudną urodę w brew pozorom widać, że zmarszczki ją lubią wiec musi sobie radzić :)

   Usuń
  3. Zgadzam się, niestety szybko się starzeje aż dziwne.

   Usuń
  4. Każdy ma inna urodę, Kate ma szybko starzejąca się i nie widzę w tym nic dziwnego są takie osoby, które maja dużo zmarszczek bo taka ich uroda. A o Kate nie ma co się martwić na pewno będzie to jakoś redukować, żeby źle nie wyglądać, ale na pewno nie przesadzi, wyglada naturalnie i to jest fajne. Wiek Kate ze zmarszczakami niż naciągnięta do przesady.

   Usuń
 22. Świetne przemówienie, a księżna wygląda kwitnąco. Tylko kolor płaszcza mi nie leży - taka trawiasta zieleń jest wyjątkowo kiczowata, kojarzy mi się z takim wiejskim weselem.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ślicznie Kate wygląda. Jestem przekonana, że urodzi bardzo niedługo, brzuszek ma spory, obstawiam najbliższe 2 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger