7. rocznica ślubu Kate i Williama

To był na pewno bardzo emocjonujący, kolejny wspólny rok Kate i Williama. Dzisiaj chciałybyśmy przedstawić Wam kilka pięknych chwil, które pokazują, że mimo 7 lat, księżna i książę nadal są cudownym małżeństwem.


Bardzo zależy mi na posiadaniu rodziny. Catherine i ja nie możemy się doczekać, aby w przyszłości ją założyć. ~ William [wywiad z okazji zaręczyn].

  
Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. ~ Kate [wywiad z okazji zaręczyn]
  
Oczywiście chcemy założyć rodzinę, więc będziemy musieli już zacząć o tym myśleć. ~ William
 

Mam nadzieję, że sami będziemy mieć szczęśliwą rodzinę. ~ Kate

 

Co ważniejsze, chcę mieć dzieci. To naprawdę kluczowa sprawa. ~ William

 

TO BYŁO EMOCJONUJĄCE 7 LAT...

29.04.2011 r. - ślub księcia Williama i Kate Middleton
Znalezione obrazy dla zapytania duke and duchess of cambridge wedding

22.07.2013 r. - narodziny pierwszego dziecka Kate i Williama - George'a Alexandra Louisa

Znalezione obrazy dla zapytania prince george birth

23.10.2013 r. - Chrzest św. księcia George'a.

Podobny obraz

2.05.2015 r. - narodziny córki Kate i Williama - Charlotte Elizabeth Diany

Znalezione obrazy dla zapytania princess charlotte birth

5.07.2015 r. - Chrzest św. księżniczki Charlotte

Znalezione obrazy dla zapytania princess charlotte christening

17-18.07.2017 r. - Kate i William z dziećmi w Polsce!

Znalezione obrazy dla zapytania kate and william in poland

23.04.2018 r. - narodziny trzeciego dziecka Kate i Williama - Louisa Arthura Charlesa

Znalezione obrazy dla zapytania prince louis birth

24 komentarze:

 1. Piękny post. Życzę im, aby dalej byli tacy szczęśliwi jak są w tym momencie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate powinna troszke przytyć, nie mogę sie napatrzeć jak pięknie wyglądała na buzi po urodzeniu pierwszego czy drugiego dziecka, lepiej niż na zdjęciu ze ślubu czy chrzcin kiedy jest znów taka koścista

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że praktycznie chyba niewykonalne jest ocenienie stanu prawdziwych relacji Kate i Willa. Wiadomo, że muszą robić wszystko pod publikę i zawsze sprawiać wrażenie zadowolonych, to nie USA, gdzie Melania do woli może pokazywać swoje fochy, a oficjalne zachowanie Trumpa względem Mel, też pozostawia wiele do życzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno opublikowano oficjalne zdjęcia rodziców z księżniczką Adrienne, Kate i William mogliby wziąć z nich przykład, żeby za jakiś czas fotki z Louisem nie były znów takie oficjalne i bezosobowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem oficjalne zdjęcia z Adrienne są zbyt intymne jak na monarchię, mało dostojne, takich zdjęć są tysiące w internecie. Mnie się te zdjęcia nie podobają. Brytyjczycy bardziej okazują klasę i dostojeństwo

   Usuń
 5. Piękny,wspomnieniowy post.Ale szybko zleciały te 7 lat.Myślę,że ta rocznica będzie dla nich bardzo piękna,spokojna,całą rodziną razem.A już niedługo znów czekają nas przepiękne chwile na ślubie Harry 'ego i chrzcie Louisa !

  OdpowiedzUsuń
 6. Kate miała dziwny jednak ten welon, chyba lepiej wyglądałby przypięty z tyłu na jakiejs broszce niż taki czepek...

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj... Od tamtego momentu zostałam fanką rodziny królewskiej. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że to już siedem lat. Jednak przez ten okres dostarczyli mi niesamowitych emocji i jestem pewna, że mają specjalne miejsce w moim sercu już na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 8. chodzą za mną takie refleksje od paru dni, jak to możliwe, że w XXI wieku coś takiego jak monarchia jeszcze istnieje... tak tak,m wiem funkcja reprezentacyjna, ale nie mogę się pogodzić z tym, że mimo rozwoju społecznego, technologicznego, poglądowego, światowego i każdego innego takie coś ma jeszcze racje bytu, co innego np. w średnowieczu kiedy był wyraźny podział w społeczeństwie, była szlachta, mieszczaństwo, chłopi, duchowieństwo, każdy znał swoje miejsce, nie dało się tego przeskoczyć, zreszta jeszcze do niedawna następca tronu mógł się ożenić tylko z arystokratką tak jak musiał to zrobić Karol, a teraz? można sobie wybierać żony czy mężów spośród zwykłych ludzi, monarchia staje się coraz mniej królewska, coraz mniej tam prawdziwej błękitnej krwi, a na dodatek poprzez zmiany i wymieszanie się klas sens istnienia rodzin królewskich upada, kiedyś ludzi z korony to było "coś", obecnie widzimy, że są tacy sami jak my, a czasem nawet gorsi, popełniają błędy, wywołują skandale, rozwodzą się, nie mają dobrego wykształcenia, nie rozwijają się, potrafią tylko wyglądać i być sterowanymi marionetkami, wielu zwykłych ludzi obiektywnie jest bardziej wartościowych niż członek rodziny królewskiej, np. naukowcy, lekarze, wybitni prawnicy, ludzie poświęcający zycie na działalnosc społeczna, charytatywną itp. itd. etc. Trochę wkurza mnie to, że przed członkiem rodziny królewskiej, przed królową trzeba się zachowywac w okreslony sposób, trzeba dygać, w imie czego? WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI, wszyscy mamy wady, zalety, jesteśmy tylko ludźmi, nikt nie powinien być wyższy od kogoś, bo mamy takie same organizmy, uczucia, psychikę, jesteśmy z tego samego gatunku, tylko głupi człowiek mógł wymyślić podział społeczny... nie powinniśmy czuć się gorsi, żadna dziewczyna nie powinna czuć się mniej ważna od księżnej Kate na przykład. Nie dziwię się że coraz więcej osób to widzi i poparcie dla monarchii, nie tylko brytyjskiej, spada. Dziękuję za uwagę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale to zostało pokazane w drugim sezonie "The Crown", kiedy Królowa Matka mówi Elżbiecie II, że kiedyś monarchia to naprawdę była wielka rzecz, a dziś są od tego, żeby reprezentować, spoufalać się ze społeczeństwem w imię poparcia, wykonywać polecenia parlamentu. Że zostali sprowadzeni do roli maskotki. Tylko w tej roli pozostało im być. Jako swego rodzaju ciekawostka dla turystów. To był odcinek, w którym Elżbieta II musiał bardziej otworzyć się na poddanych, bo spadło jej poparcie i zaczęła być krytykowana.
   Myślę, że Elżbieta II obejmując tron nie spodziewała się jak ta monarchia będzie wyglądać w dniu dzisiejszym, myślę że mocno się rozczarowała. Jej ojciec i dziadek panowali w innych czasach, mieli swoja pewną pozycję. Później nastąpił rozpad imperium brytyjskiego, rewolucja obyczajowa i nagle monarchia stała się reliktem przeszłości. Widokówką, maskotką.

   Usuń
  2. Podział społeczny zrobiły pieniądze, im ktoś więcej ich ma to większy szacunek i podziw od ludzi.

   Usuń
  3. Równe społeczeństwo to tylko mit. Niestety, ale taka jest prawda. Kiedyś różnice były bardziej widoczne i przedstawiciele poszczególnych warstw społecznych nie mieli ze sobą kontaktu. Teraz jest podobnie. W końcu ilu prezydentów, naukowców itp.spotyka się np. z bezdomnymi osobami? Zapewne niewielu. Choć może wydawać się że monarchia jest przestarzała, to ja jednak uważam, że jej istnienie ma sens. Nie tylko jako część historii, tradycji i symbolu danego państwa. Jednak wydaje mi się, że powinni mieć realny wpływ na władzę. Miałoby to wiele korzyści. Przede wszystkim dlatego, że osoby, które od początku są przeznaczone do polityki i rządzenia, zawsze lepiej poradzą sobie z tym zadaniem. Choćby porównując do polityków, którzy często nie posiadają elementarnej wiedzy, która dotyczy rządzenia. Cieszę się, że na tym blogu pojawiają się też takie ciekawe wypowiedzi jak Twoje. Pozdrawiam Noelle

   Usuń
  4. W sumie analogiczny proces, jaki obserwowaliśmy w przypadku monarchii, wydarzył się też w republikach. W końcu w ilu państwach europejskich dominującą rolę we władzy wykonawczej ma głowa państwa(nawet tam, gdzie jest wybierana w powszechnych wyborach, a nie przez parlament)? Można wskazać Rosję, Francję. Ale już w Niemczech były dyskusje, czy urząd prezydenta jest w ogóle państwu potrzebny. Tak skromne są jego uprawnienia.
   Kiedyś zresztą zapytałam nauczyciela w liceum, do którego ze współczesnych ustrojów politycznych jest Polsce najbliżej. I ów nauczyciel był zdania, że polski system polityczny pod kątem władzy wykonawczej jest najbliższy brytyjskiemu. Zresztą stosunek Polaków do prezydentury trochę przypomina stosunek Brytyjczyków do monarchii. Możemy niekoniecznie przepadać za osobami związanymi z nimi, ale kochamy ją jako symbol.

   Usuń
  5. Królowa jako jedyna przestrzega wyrzeczeń jakie niosła za sobą monarcia, a pozostali odstępują od tych wyrzeczeń, chcą być jak inni ludzie, jak chociażby wychowywanie dzieci przez Kate, w zwykłych szkołach, ale luksusy to chcą mieć królewskie.

   Usuń
 9. 7 lat od ślubu, a suknia ślubna Kate nadal mnie zachwyca!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lepiej napisać 'chrzest święty'? Tak wyszło jakby książę Jerzy był święty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Błędy w pisowni na tym blogu mnie rażą.

   Usuń
  2. Jak byłam ostatnio na chrzcie to na torcie było napisane "Chrzest Św. Adasia" i nikt się nie czepiał. Nie przesadzajcie :)

   Usuń
 11. Jak ten czas zleciał! Pamiętam, że oglądałam ten ślub, ale było to niesamowitym zbiegiem okoliczności, bo nie miałam tego w planach i jakoś dużo nie pamiętam z tego, więc będę musiała sobie co nieco przypomnieć w najbliższym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie mogę uwierzyć że to już 7 lat, ich ślub był niesamowitym wydarzeniem, mogłabym go oglądać codziennie. Trójka dzieci w takim czasie to też niezły wynik :)
  Tak jak ktoś wyżej napisał, nie możemy spojrzeć na nich "od kuchni", ale wydaje się że tworzą fajną rodzinę

  OdpowiedzUsuń
 13. Niesamowita rocznica 7 slubu Kate i Williama ! :) Aby kolejne lata byly takie szczesliwe jak do tej pory :) Duzo szczescia i milosci dla Kate i Williama i ich dzieci George,Charlotte i Louise :) ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. To już 7 lat a w moich wspomnieniach jak gdyby bylo to wczoraj.W zyciu Kate i Willa przez ten czas duzo się zmienilo przedewszystkim dziś są rodzicami trójki dzieci :) Suknia Catherine sliczna do tej pory jak dla mnie najpiękniejsza królewska suknia ślubna !!! :)
  Dużo radości dla Kate i Willa :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger