Czym są Garden Parties?

W ciągu każdego roku, Królowa zaprasza ponad 30 000 gości do spędzenia wiosennego popołudnia w pięknych ogrodach Pałacu Buckingham lub Pałacu Holyroodhouse.Na każdym przyjęciu wypijanych jest 27.000 filiżanek herbaty, zjadanych 20.000 kanapek i 20.000 kawałków ciasta! Imprezy ogrodowe są bardzo ważne, ponieważ Królowa dociera wtedy do szerokiego grona osób z różnych środowisk, którzy wywarli pozytywny wpływ na brytyjską społeczność.

Znalezione obrazy dla zapytania garden party buckingham food

Każdego roku Królowa organizuje trzy imprezy w ogrodzie Pałacu Buckingham i jedną w Pałacu Holyroodhouse w Szkocji. Celem spotkań jest wyróżnienie osób, które na co dzień zajmują się pomocą innym.


W całym kraju, od dawna działa sieć sponsorów, którzy zapraszają gości, w tym: lordów, poruczników, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, departamenty rządowe, władze lokalne, czy też służby. Zaproszenia na Garden Party nie można otrzymać poprzez bezpośrednią aplikację do Pałacu Buckingham.

Znalezione obrazy dla zapytania garden party buckingham

W dniu Garden Party, bramy Pałacu zostają otwarte około godziny 15:00. Wydarzenie oficjalnie rozpoczyna się, gdy Królowa i książę Edynburga, w towarzystwie innych członków Rodziny Królewskiej, wychodzą z Pałacu o godzinie 16.00. Na początku grany jest Hymn Narodowy, przez jeden z dwóch obecnych, wojskowych zespołów.


Podczas gdy zespoły nadal grają muzykę, członkowie rodziny królewskiej krążą wśród gości. Każdy z nich ma ustaloną trasę, aby wszyscy mieli równą szansę na rozmowę z Jej Wysokością i innymi członkami Rodziny Królewskiej. 


Następnie royalsi udają się w stronę Royal Tea Tent, gdzie spotykają się z kolejnymi gośćmi, którzy mają okazję tam wypić herbatkę i zjeść małe co nieco. 


Każdego roku organizowane jest także przyjęcie dla organizacji Not Forgotten Association, która wspiera weteranów wojennych. Najczęściej na czele tego Garden Party stoi księżniczka Anna, która jest patronką tej organizacji. W zeszłych latach księżniczce królewskiej towarzyszyli także m.in.: książę Harry, książę Andrzej, księżniczka Beatrice i Eugenia.


Królowa zgadza się również na organizację dodatkowych imprez w ogrodzie. Na przykład, w celu uczczenia 50. rocznicy programu nagród  The Duke of Edinburgh's Award Scheme w 2006 r. odbyła się huczna impreza w ogrodach oraz z okazji 100. rocznicy Territorial Amy w 2008 r.


W 2006 r., z okazji 80. urodzin Królowej, w ogrodach Pałacu, stworzono inscenizację historyjek z bajek dla dzieci, z okazji " Children's Party at the Palace".


  W 2015 roku odbyły się imprezy z okazji obchodów stulecia Instytutu Kobiet i niewidomych weteranów Wielkiej Brytanii.


Garden Parties odbywają się co roku od 1860 r. W latach 1948 - 1958 w Londynie odbywały się dwie imprezy + jedna w Pałacu Holyrood House. Od tego czasu liczba tych wydarzeń wzrosła do czterech rocznie.


Na przyjęcie w ogrodzie, panowie powinni założyć garnitury lub fraki oraz cylinder, niektórzy wybierają mundury wojskowe. Kobiety ubrane są w sukienki w odpowiedniej długości, a na głowie mają kapelusz lub toczki. 


Wszystko odbywa się w ogrodzie, na terenach dawnego Górnego Wielkiego Ogrodu, nazwanego imieniem Lorda Goringa, mieszkańca jednego z najwcześniejszych wielkich domów na tym terenie. Został zaprojektowany przez Henry'ego Wise'a, a następnie przemieniony przez Williama Townsenda Aitona dla Jerzego IV.


Ogród zajmuje powierzchnię 42 akrów (17 ha), w którym znajduje się pół kilometra żwirowych ścieżek.


W tym roku, Garden Parties w ogrodach Pałacu Buckingham, odbędą się 15 maja, 31 maja i 5 czerwca, a w Holyrood House - 4 lipca.


The Garden Party w Buckingham Palace, 28 czerwca 1897. Ten obraz olejny Lauritsa Regnera Tuxena ukazuje królową Victorię i Aleksandrę, księżną Walii wśród tłumów.

The Garden Party at Buckingham Palace, 28 June 1897

32 komentarze:

 1. Ciekawy post😉

  OdpowiedzUsuń
 2. a jak się to ma do Garden Party 22/05 - na którym mają być Harry i Meghan?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby odbywają się co roku,ale jednak kilku rzeczy o nich nie wiedziałam.To piękna tradycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem, czemu robicie live blog ze ślubu Harry'ego i Meghan???? Po co???? Tak jesteście zachłanne na liczbę wyświetleń???? Ten ślub to praca dla Ani i Martyny, czemu im odbieracie ta przyjemność z pisania dla nich o przyszlej parze książęcej, o której mają swojego bloga i chcą na pewno, żeby ten ślub był na tamtym blogu. Dziewczyny, no proszę Was???? Nie mogłybyście zrobić podsumowania w godzinach wieczornych zamiast live bloga??? To jest już wredne, podkradać innym ich plany. Jeśli dziewczyny zdecydują się na live bloga, to z przyjemnością na tamtym blogu będę to śledzić. Odpuśccie sobie, wy będziecie mieć chrzest Louisa i nikt Wam tego nie zabierze, a wy nawet nie piszecie bloga o Harrym i Meghan, żeby nagle z ich ślubu relacje na żywo robić. Żenada!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi drodzy, ten dzień dotyczy także Williama, Kate jak i ich dzieci - William będzie świadkiem, Charlotte druhna, a George paziem. Dodatkowo chcemy to połączyć z relacja z mojego punktu widzenia, będąc wtedy na miejscu. Tak wiec, live blog będzie prowadzony, możecie go śledzić, ale nie musicie, wybór należy do Was. Tak samo prowadziłyśmy live bloga ślubu Pippy i tak samo będziemy prowadzić go podczas zaślubin Eugenii

   Usuń
  2. Popieram anonimową wypowiedz z godz. 10:17. I to kolejna taka sytuacja niestety. To takie trzymanie trzech srok za ogon.To jedyna sytuacja kiedy krytykuję autorki tego bloga.

   Usuń
  3. Na chłopski rozum: jeśli na przykład odbywał się ślub Haakona z Mette-Marit (świadkiem był wtedy książę Frederik z Danii) to wtedy powinny odbywać się 2 live blogi, jeśli ktoś w tamtym czasie prowadziłby bloga o rodzinach królewskich z Norwegii i Danii, bo obaj biorą w tym udział (choć to pan mlody jest ważniejszy, świadek z swoja relacją może poczekać). Sorry Zuza, ale ja nie kupuje twojego tłumaczenia. A ciekawe, czy nie miałabyś pretensji, jeśli byłyby 2 blogi z chrztem Louisa. W życiu nie uwierzę, że przyjęłabyś to na spokojnie. Nie wciskaj kitu, bo są tu osoby starsze od Ciebie, którym niczego głupiego nie wciśniesz. Mnie to razi, że tak się dzieje. Ale no cóż, nie moja broszka, ale szanujcie cudzą pracę. Bo nie jesteście lepsze tylko dlatego, że będziesz Zuzanno na miejscu i będziesz oglądała ten ślub, parę młodą, ich gości itp. Klasę wyrabia się z wiekiem, jesteście młode, zrobicie nie raz błąd, ale nie odbierajcie innym przyjemności z ważnego dla nich dnia. Ot cała filozofia.

   Usuń
  4. Każdy ma prawo do robienia na swoich blogach czego tylko chcą. To ich miejsce. Powinnismy być im wdzięczne, ze poświęcają swój wolny czas, aby nam dostarczyć trochę wiedzy. Proponuje wprowadzić taktykę - nie chcesz - nie czytasz. Po co siebie wzajemnie obrażać i krytykować, dajcie spokój, bo to już się robi nudne. Mi nie przeszkadza śledzenie wydarzeń na kilku blogach na raz. Ja w pełni rozumiem dziewczyny, bo sama pisze bloga, dlatego wiem co to jest za stres i zaangażowanie. Trzymajcie się ciepło i wrzućcie na flow...

   Usuń
  5. Przecież Ania i Martyna nie mają wyłączności na ślub Harrego i Meghan będzie z niego relacja na różnych stacjach telewizyjnych i uważam, że mają prawo robić z tego live przecież nie każdy musi śledzić ani znać bloga dziewczyn o Harrym i Meghan a ślub brata Williama chyba jest powiązany z jego rodziną.

   Usuń
  6. ANONIMOWY16 maja 2018 15:26 podobno, że monarchia to jedna wielka rodzina, więc nie robi różnicy, czy bracia czy kuzyni z różnych rodzin królewscy, ale jednak kuzyni.

   Usuń
  7. Nie róbcie gównoburzy. Dlaczego Dziewczyny nie miałyby pisać o Meghan i Harrym. Koncesja na dowolne tematy na własnym blogu chyba nie jest nieodzowna? Tematy związane z monarchią jako taką były często poruszane przez Autorki i byłoby bardzo dziwne i niesmaczne, gdyby nie napomknęły o największym i najgłośniejszym wydarzeniu towarzyskim roku-BEZPOŚREDNIO związanym z brk. Świetny pomysł Kochane! Nie mogę się doczekać Waszej relacji:)

   Usuń
  8. Róbcie, róbcie. Nie ma monopolu.

   Usuń
  9. Nie ma też sensu robić komentarzy nie wnoszących absolutnie niczego.

   Usuń
  10. Nie znam żadnego innego bloga o rodzinie królewskiej, czy też tylko o Harrym i Meghan, więc blog dziewczyn jest jedynym miejscem gdzie zobaczę live bloga. Nie ma co się stresować. Kto będzie chciał oglądać na innym blogu to sobie będzie oglądał na innym blogu. Z tego co widziałam w komentarzach pod różnymi postami, wiele osób pytało o tego typu post, więc dlaczego dziewczyny miałyby go nie zrobić? Poza tym uważam, że to świetnie, że jedna z nich będzie w Windsorze i też z tej strony zobaczymy to wydarzenie. Zachowujecie się jakby William, Kate i dzieciaki mieli być tam nieobecni.

   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Super notka Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy post! O wielu rzeczach nie miałam pojęcia.
  Bardzo podobają mi się te filiżanki z inicjałami królowej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie rozumiem waszego poruszenia taka relacja na żywo z punktu obserwatora to na prawdę wielkie przeżycie chyba każdy z nas pamięta jakk oczywiście był obecny kiedy William i Kate byli w Polsce. Zuza ja się cieszę że jedziesz do Windsoru i będziesz uczestniczyć w tym wielkim dniu poniekąd ci zazdroszczę ale cóż nie można mieć wszystkiego. A tych wszystkich hejterow pozdrawiam i czasami pomyślcie co robicie i za nim napiszecie takie komentarze pomyślcie dwa razy. Zbud pochopne działanie jeśli chodzi o pisanie takich komentarzy. Moje przemyślenie jest jedno po prostu myślę że ktoś wam płaci za hejtowanie a jest to najgorsza rzecz jaką można zrobić dla pieniędzy.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat nikt nigdy nie zgadł, ile trzeba byłoby zapłacić mi za to, żebym hejtowala, a takie ceny nie ma. Z mojej strony to nie hejt, tylko mój punkt widzenia na temat, który jest mi bliski, skoro interesuję się rodziną królewską z Wielkiej Brytanii. Sama chętniej obejrzalabym relacje w formie podsumowania Zuzy z tej wizyty w Windsorze. Ale bez live bloga, jeden mi starczy. Masz rację, nie muszę tu wchodzić, gdy będzie relacja na żywo. Obejrzę sobie na spokojnie wtedy relacje w TV i sama będę się śmiać z pomyłek polskich "fachowców" od monarchii. Ale szanujmy się, bo mylić hejt z krytyka to wybitna sztuka. A wyrażenie opinii własnej na dany temat w tym kraju nie jest jeszcze zabronione, prawda?

   Usuń
  2. Proponuje by dziewczyny z bloga Harrego i Megan zrobiły relacje z chrzcin Louis`a i wtedy będzie 1:1.

   Usuń
  3. A kto im broni niech robią,mam wrażenie ze niektorzy boja sie konkurecji,a ta moze wyjsc blogom tylko na dobre.Zobaczymy czyja relacja bedzie lepsza i tyle w temacie

   Usuń
 8. Boże ludzie ogarnijcie się! Ostatnio non stop pojawiały się komentarze,że dziewczyny "olewają" bloga i robią byle jakie notki. Teraz kiedy chcą zrobić coś więcej,to jest wielkie oburzenie,że odbierają pracę Ani i Martynie. Kto wam każe tu wchodzić??? Wolicie live na blogu o H&M to oglądajcie tam! Co za problem? Ale nie wylewajcie wiadra pomyj na dziewczyny,które stają na głowie żeby was zadowolić,mimo że mają swoje życie osobiste i swoje sprawy. Ja założę się,że Zuzia i Julia wolą chociażby małe grono zaufanych czytelników,niż masę,która nie robi nic innego tylko krytykuje wszystko dookoła.
  Ja osobiście przyznaję,że live będę śledziła na obu blogach,bo każdy może podać ciekawe informacje. Do tego będę oglądała transmisję w tv. Serio,wrzućcie na luz

  OdpowiedzUsuń
 9. Post świetny a jeśli chodzi o live bloga ze ślubu to uważam to za bardzo dobry pomysł . Live będzie prowadzony na wielu polskich i zagranicznych bogach więc nie widze tu sensu narzucania komuś że zabiera innym prace . Z doświadczenia wiem ( bo oglądałam wiele live blogów z różnych uroczystości wielu rodzin królewskich) że każdy jest inny . Na jednym można zobaczyć jedna zdjęcia a na innych inne , jedne blogi są częściej aktualizowanie i inne rzadziej wiec fakt że dziewczyny beda prowadziły live bloga i że beda na miejscu ślubu jest dla mnie bardzo cieszący . A jeśli chodzi o osoby którym się to nie podoba to powinny one dziękować dziewczyną za prace jaką wkładają w prowadzenie bloga .

  OdpowiedzUsuń
 10. Będą prowadzić też live blog na chrzciny dziecka H&M bo to też będzie dotyczyć rodziny z Cambridge.

  Żałosne tłumaczenie. Jeszcze, żeby te notki były dobre, a nie z rażącymi błędami i niekompletne. Ja już dawno zauważyłam, że dziewczyny idą na ilość a nie na jakość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, jeśli będą chciały to to zrobią. Na ślubie będą obecni William, Kate oraz ich dzieci, więc dlaczego dziewczyny miałyby nie robić live z tego ślubu? Tylko dlatego, że ktoś inny będzie też go robił? Ja na przykład chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądać "od kuchni" z relacji Zuzy. Zresztą dziewczyny pewnie i tak skupia się najbardziej na rodzinie z Cambridge. Ludzie jakie wy problemy macie XD

   Usuń
 11. Widzę że powyżej dyskusja nie na temat postu, ale ja mam takie jedno proste pytanie co jak pada deszcz, ale nie taki lekki tylko ulewa. To te kilka tysięcy ludzi wchodzi do zamku czy stoją na deszczu? Zaznaczam że to nie jest złośliwe pytanie tylko tak całkiem serio pytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nad tym się nie zastanawiałam ale dobre pytanie

   Usuń
 12. Super, że będzie live blog! Wasz blog jest moim ulubionym i to właśnie tutaj będę zaglądała. Przy okazji dziękuję za wszystkie notki. Robicie kawał świetnej roboty! Na bloga zaglądam codziennie. Bardzo interesuje się BRK. Mieszkałam kilka lat w Londynie, widziałam ślub Williama i Kate i żałuję, że tym razem nie będę mogła byc na miejscu. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli mogę poprawić to strojem dla mężczyzn nie jest frak ale żakiet nazywany czasem jaskółką ;) frak to element stroju wieczorowego <3 dziękuję za notkę

  OdpowiedzUsuń
 14. LIVE'y na tym blogu są najlepsze i nie wyobrażam sobie, aby live'a z tego wydarzenia mogło zabraknąć!

  OdpowiedzUsuń
 15. To musi być fantastyczny event:) te ogrody są piękne:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę, że obudziły się te same hejterki, które burzyły się o to, że dziewczyny napisały wiadomość, że księżniczka Eugenie sie zaręczyła. No błagam was co to za wyznaczanie komuś co ma pisać na własnym blogu. Mamy w Polsce wolnośc słowa i wolność wyboru również. Więc jeśli nie jesteście zainteresowane to możecie wybrać inny blog. Cieszę się, że mogę mieć wybór i będę mogła zdecydować jaki live chce. A jeśli komuś się nie podoba to niech sam założy blog i niech pisze sobie na nim co chce. Zaraz jak ktoś jakiś blog założy o BRK to będziecie się burzyć, że już taki blog jest i nie można tam nic pisać, bo ktoś ma do tego PRAWO. Ale nikt sobie prawa nie wykupił ani do tematyki bloga ani tym bardziej do live'ów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger