Jak zmienili się i co osiągnęli członkowie BRK na przestrzeni 10 lat

Pamiętacie jak wyglądała królowa 10 lat temu? Pewnie wiele się nie zmieniła, ale książę William, czy Harry, albo Zara, to inna sprawa!


Podczas ostatnich 10 lat w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej wiele się działo: królewskie śluby, narodziny nowych dzieci, chrzciny i znaczące rocznice. Zmieniła się także moda i niektórzy członkowie od tego czasu nam "trochę urośli" ;). Powyższe zdjęcie zostało zrobione 11 lat temu, gdy Królowa i książę Filip świętowali 60. rocznicę ślubu. W tym okresie Kate wróciła do Williama po kilkumiesięcznym rozstaniu, a książę Harry był zakochany w Chelsy Davy. Hrabia Edward i hrabina Sophie miesiąc później zostali rodzicami 2. dziecka.

KRÓLOWA
W ciągu ostatnich dziesięciu lat Królowa Elżbieta II  świętowała wiele rocznic i ważnych wydarzeń. W 2012 r. odbyły się uroczystości z okazji 60. rocznicy panowania, a w 2015 r. Diamentowy Jubileusz. Książę Filip i królowa zostali pierwszym królewskim małżeństwem, które przeżyło razem 70 lat. W przeciągu 10 lat, królowa i książę Filip doczekali się także kilkoro prawnucząt i prawnuczek.


KSIĄŻĘ FILIP
Miliony ludzi na całym świecie uznają Filipa za niezłomnego księcia małżonka, który zawsze jest u boku żony. Choć rok temu zdecydował się przejść na emeryturę, a także niedawno podupadł lekko na zdrowiu to i tak czasami go jeszcze widujemy. Niezwyciężony Filip był patronem ponad 780 organizacji. Swoje ostatnie oficjalne wyjście odbył w sierpniu 2017 r.  "On po prostu był moją siłą i był ze mną przez te wszystkie lata ~ Królowa Elżbieta II".


KSIĄŻĘ HARRY
W 2007 roku, wówczas 23-letni książę Harry przygotowywał się do misji w Afganistanie. Harry, który ma rangę kapitana w brytyjskich siłach zbrojnych, został umieszczony w strefie działań wojennych na początku 2008 roku i ponownie w 2012 roku. Opuścił armię w 2015 roku, po dziesięciu latach służby, ale nadal wspierał swoich kolegów żołnierzy. Dlatego stworzył Invictus Games, czyli turniej w stylu paraolimpijskim dla rannych i niepełnosprawnych weteranów wojennych. W 2017 r., podczas IG w Toronto, po raz pierwszy oficjalnie pojawił się ze swoją dziewczyną Meghan Markle. Myślę jednak, że najważniejszym wydarzeniem w życiu Harry'ego był ślub z Meghan, który odbył się kilka tygodni temu.


KSIĄŻĘ WILLIAM
Przyglądając się poniższym zdjęciom wszyscy na pewno myślą: Och Will... gdzie się podziały Twoje włosy? ;). Książę Cambridge jest prawdopodobnie jednym z królewskich członków, który doświadczył największej zmiany w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Od 2007 roku, William został "przedstawiony ze skrzydłami" RAF, pracował jako pilot poszukiwawczy i ratowniczy dla wojska, i został pilotem ambulansu East Anglian Air Ambulance. W swoim życiu osobistym, William w 2011 r. poślubił swoją wieloletnią dziewczynę Kate. Para od tego czasu powitała na świecie trójkę swoich pięknych dzieci - George'a, Charlotte i Louisa. Niedawno książę musiał zrezygnować z pracy w EAAA i poświęcić więcej czasu na królewskie obowiązki, aby odciążyć swoją babcię.


KSIĘŻNA KATE
Od 2007 roku życie Kate Middleton diametralnie się zmieniło. Teraz już nie była zwykłą dziewczyną pracującą w sklepie z biżuterią - od teraz była miłością księcia. W listopadzie 2010 roku razem z Williamem ogłosili zaręczyny, a następnie w kwietniu 2011 roku, odbył się spektakularny królewski ślub. Od tego czasu wkroczyła za bramy Pałacu, dlatego pełni królewskie obowiązki jako księżna Cambridge.


KSIĘŻNA MEGHAN
To oczywiście nowa postać w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, jednak w ciągu 10 lat bardzo wiele wydarzyło się w życiu Meghan. Dziesięć lat temu aktorka zagrała w serialach tj: NY i General Hospital. W 2011 r. dostała swoją wielką szansę - miała grać jedną z głównych ról (Rachel Zane) w serialu Garnitury (Suits). Zagrała w ponad 100 odcinkach amerykańskiego dramatu prawniczego. Plan zdjęciowy opuściła po zaręczynach się z księciem Harrym. W 2011 r. wyszła za mąż za Trevora Engelsona, jednak z powodu "różnic nie do pogodzenia" rozwiedli się w 2013 r. Meghan przez kilka lat pisała bloga i udzielała się w social mediach - wszystkie konta zostały już usunięte.


KSIĘŻNICZKA BEATRICE
10 lat temu księżniczka Beatrice uczyła się jeszcze w St George's School w Ascot. We wrześniu 2008 roku ukończyła szkołę i rozpoczęła studia w Goldsmith College, studiując historię. Od czasu ukończenia studiów Beatrice zajmowała szereg stanowisk. Pracowała m.in. dla firmy informatycznej w Nowym Jorku, czynnie zaangażowała się także w pomoc Hospicjum Forget Me Not Children's. Beatrice została pierwszą członkinią rodziny królewskiej, która ukończyła London Marathon w kwietniu 2010 roku, a także pierwszą, która pojawiła się w filmie niedokumentalnym - The Young Victoria.


KSIĘŻNICZKA EUGENIE
Około 10 lat temu księżniczka Eugenie ukończyła szkołę w Marlborough College, tej samej szkole z internatem, do której uczęszczała księżna Cambridge. Księżniczka zrobiła sobie rok przerwy pomiędzy szkołą średnią, a studniami (tzw. gap year). Rozpoczęła studia w Newcastle, gdzie poznała swojego długoletniego chłopaka, Jacka Brooksbana, za którego wyjdzie za mąż w październiku tego roku. W 2013 roku Eugenie przeprowadziła się na rok do Nowego Jorku, gdzie pracowała jako menedżer aukcji świadczeń w Paddle8. Wróciła do Londynu, gdzie obecnie pracuje dla galerii sztuki Hauser & Wirth jako zastępca dyrektora.


KSIĄŻĘ KAROL
Znając Karola, pewnie chciałby, aby treść streszczenia jego życia z ostatnich 10 latach była wypełniona po brzegi informacjami o jego intronizacji. Jednak tak się nie stało i na razie nie zapowiada się, aby coś w tej sprawie się zmieniło w najbliższym czasie (God save the Queen!) ;). Jednak z biegiem lat, książę Karol stopniowo wykonuje coraz więcej obowiązków królewskich, reprezentując Królową. W ostatnim dziesięcioleciu, Charles odwiedził wiele krajów m.in.: Indie, Sri Lankę, Nową Zelandię, Australię i Maltę, a także Chorwację, Serbię, Czarnogórę i Kosowo. Charles jest zapalonym ekologiem i ogrodnikiem. W 2017 r. napisał książkę"Climate Change" z serii "A Ladybird Expert Book" na temat zmian klimatycznych. Od 2013 r. jest dziadkiem George'a, 2015 r. Charlotte i 2018 r. Louisa. Miejmy nadzieję, że niedługo ta lista się powiększy ;).


KSIĘŻNA CAMILLA
Księżna Camilla nieustannie przy boku męża reprezentuje rodziną królewską. Od 2005 r. odbyła ponad 830 oficjalnych wyjść w Wielkiej Brytanii, odwiedziła 45 kraje i wzięła udział w dziesięciu wizytach przyjazdowych. W lipcu zeszłego roku świętowała swoje 70. urodziny.


HRABINA SOPHIE
W 2007 roku hrabina Wessex była w ciąży z drugim dzieckiem - Jamesem. Sophie aktywnie uczestniczy w pełnieniu królewskich obowiązków. Razem z mężem odwiedzili m.in. oddziały armii brytyjskiej w Afganistanie w 2011 roku, a także Karaiby w 2012 roku w ramach Diamentowego Jubileuszu. Hrabia i hrabina wielokrotnie reprezentują BRK podczas królewskich ślubów w innych krajach.


MIKE i ZARA TINDALL
Mike Tindall i córka księżniczki Anny - Zara Phillips, ogłosili swoje zaręczyny w grudniu 2010 roku, miesiąc po Williamie i Kate. Para wzięła ślub w lipcu 2011 roku w Canongate Kirk w Edynburgu w Szkocji. Zara urodziła córkę Mię w styczniu 2014 r. i postanowiła udostępnić pierwsze zdjęcia swojej córki w magazynie HELLO! Aktualnie Zara spodziewa się drugiego dziecka, które przyjdzie na świat lada dzień!


AUTUMN i PETER PHILLIPS
Rok 2007 był ekscytującym rokiem dla wnuka królowej, Petera Phillipsa - w lipcu zaręczył się z kanadyjką - Autumn. Para pobrała się w maju 2008 r. w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Ich pierwsze dziecko, a zarazem pierwsza prawnuczka Królowej, Savannah, urodziła się w grudniu 2010 r., a ich druga córka Isla w marcu 2012 r.


30 komentarzy:

 1. Beatrice i Eugenia na przestrzeni tych lat wyładniały i szczerze mówiąc nie widziałam, że pracują normlanie bo zawsze pokazuje się je raczej w negatywnym świetle. Ogólnie super pomysł na notatkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa notka. Tez zaskoczyło mnie to że księżniczki Yorku pracują. Szczególnie Eugenie. I rzeczywiście szkoda włosów Williama,a do tego Harry jest następny...Teraz patrzymy na kolejne 10 lat. Wydarzy się pewnie wiele cudownych rzeczy,niestety pewnie też i smutnych,bo to długi okres...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, myślę, że w ciągu następnej dekady dosyć realnym jest odejście zarówno księcia Filipa, jak i samej królowej, monarchia się zmieni jak Karol zostanie królem

   Usuń
 3. Niby niewiele się zmieniło,ale jednak naprawdę dużo uległo zmianie,zazwyczaj na lepsze. Wnuki królowej wydoroślały,pojawiły się prawnuki,a królowa wciąż niezmiennie pracowita i wierna swej przysiędze.Cudownie będzie obserwować następne lata.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy post zdecydowanie życie Williama Harrego Meghan i Kate zmieniło się najbardziej
  Natomiast patrząc po fotografiach Eugenia i Beatrice prawie wcale się nie zmieniły :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I always spent my half an hour to read this
  webpage's posts daily along with a mug of coffee.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyne co się nie zmieniło to ta sama i wspaniała królowa ale ja mam pomysł na jeszcze jedną notkę podsumowująca wyjścia Kate w każdym roku ile ich miała i wyszczególnione jakie kraje odwiedziła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam pomysł na notkę o nowych butach Kate z 2017; jest na tym blogu taki post z 2016, może pojawi się 2017 fajnie by było...

   Usuń
 7. a Mike Tindal niedawno zoperował nos :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że to nie jest ich trzecie dziecko, bardzo mi szkoda Zary i wszystkich innych kobiet, które spotkała taka tragedia.

   Usuń
 8. Księżniczka Eugenie chyba miała progenię. Wygląda jakby się poddała operacji plastycznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest progenia?

   Usuń
  2. wrodzona wada kostna zgryzu, polegająca na doprzednim wzroście żuchwy w stosunku do szczęki.

   Usuń
  3. no masz oko. 😊. Wyglada na to, że mogła cos mieć.

   Usuń
  4. Szczeka dolna idzie bardziej do przodu.

   Usuń
 9. Hej dziewczyny czy na Throoping the Colour trzeba kupić jakieś bilety aby stać tam??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy. Jeśli chcesz tylko zobaczyć BRK podczas drogi z i do Pałacu oraz później na balkonie to nic nie kosztuje, ale jest bardzo dużo ludzi, więc warto być wcześniej, żeby zająć dobre miejsca. Możesz także kupić bilety na przegląd gwardii na placu Horse Guards Parade, gdzie także jest królowa.
   https://qbp.army.mod.uk

   Usuń
 10. Nie:) sama uczestniczyłam w Trooping w 2007 i było to wspaniałe przeżycie!

  OdpowiedzUsuń
 11. dziwny ten post, myślałam, że napiszecie (skoro jest w tytule) o osiągnięciach
  zwłaszcza mało o Karolu, a jego fundacja ma wielkie osiągnięcia i przyznają to nawet media i komentatorzy na wyspach

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pytanie do Zuzi :)
  Czy kiedykolwiek wysylas list do krolowej Elzbiety II z okazji rocznicy koronacji ,poniewaz zastanawiam sie czy wyslac ? :) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy chyba nie wysyłałam, ale wiem, że odsyłają odpowiedzi, a na okrągłe rocznice nawet zdjęcia :)

   Usuń
  2. Dziekuje za odpowiedz :)

   Usuń
 13. Rewelacyjna notka! Jeszcze podpytam o Eugenie - co to są aukcje świadczeń?

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiedziałam że Kate w przeszłości pracowała w salonie z biżuterią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.rodzinazcambridge.pl/search?q=Jigsaw&

   Usuń
  2. Królowa wymusiła na niej pracę, bo gazety zaczęły się rozpisywać, że Kate nie chce pracować itp. A firma była znajomych rodziców i tylko zyskała na tej jej krótkiej przygodzie.

   Usuń
 15. https://i.pinimg.com/736x/31/3a/c2/313ac2dfb8d436990ddcf79d16c73cc6--carole-middleton-duchess-kate.jpg zobaczcie jakie zdjęcie Kate znalazłam <3

  OdpowiedzUsuń
 16. po, co w tym zestawieniu Meghan skoro 10 lat temu nie należała do rodziny, ani nawet nie była z Harrym ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10 lat temu nie było też dzieci Williama i kate.

   Usuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger