Oficjalna wizyta księcia Williama na wyspie Man! + więcej

Dziś książę William obył jednodniową oficjalną wizytę do wyspy Man, która znajduje się między Wielką Brytanią a Irlandią. Tak jak ogłosił to tydzień wcześniej Pałac Kensington, Jego Królewska Wysokość spotkał się pracownikami i wolontariuszami Isle of Man TT oraz dowiedział się więcej na temat Joey Dunlop Foundation.

WPA Pool/Getty Images Europe

Wyspa Man należy do Archipelagu Wysp Brytyjskich, jednak oficjalnie nie należy do Zjednoczonego Królestwa ani do Unii Europejskiej. Położona jest na Morzu Irlandzkim. Głową państwa jest Królowa Elżbieta II, która posiada tytuł Lord of Mann i jest reprezentowana przez gubernatora porucznika. Wikipedia

WPA Pool/Getty Images Europe

Na początku swojej wizyty, książę William miał okazję zwiedzić Isle of Man TT.

Isle od Man TT (pełna nazwa: International Isle of Man Tourist Trophy Race) - są to wyścigi motocyklowe, które są rozgrywane od 1907 roku na Wyspie Man. Uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych na świecie. Ustanowiono, że konkurencja będzie odbywać się co roku pod koniec maja i na początku czerwca. Obecnie stanowisko dyrektora Isle of Man TT sprawuje Gary Thomspon. Wikipedia

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Książę miał okazję porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami angażującymi się w te zawody. Również uczestniczył w oficjalnym otwarciu wyścigów poprzez opuszczenie flagi w dół. Ciekawostką jest to, że wyścigi na wyspie Man są jednymi z najniebezpieczniejszych konkurencji wyścigowych na świecie. Począwszy od 1907 roku a kończąc na 2017, w sumie zginęło około 250 zawodników.

WPA Pool/Getty Images Europe

Następnie książę udał się do wieży kontrolnej, gdzie tam nadzorowane są dzisiejsze wyścigi. Zamienił parę słów z obecnymi przedstawicielami służb bezpieczeństwa, policjantami, strażakami, służbą ratunkową oraz innymi oficerami. Dowiedział się m.in. jak przebiega taka kontrola oraz jak należy reagować w przypadku niebezpieczeństwa.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Po zakończeniu konkurencji, Jego Królewska Wysokość miał okazję osobiście złożyć gratulacje dla dzisiejszych zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium zdobył zespół składający się ze studentów uczących się na University of Bath, University of Nottingham oraz Brunel University London. Zwycięzcy zaprezentowali pojazd marki Norton, dzięki któremu odnieśli wielki sukces.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

William nie ukrywa, że interesuje się wyścigami samochodowymi i motocyklowymi. Ponadto miał okazję wsiąść na jeden z pojazdów i mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rajdowiec ;).

WPA Pool/Getty Images Europe

Nie zabrakło również spotkań z rannymi weteranami, którzy wspierają Joey Dunlop Foundation oraz organizację Let's Do, które są powiązane z tego typu wydarzeniami.

Joey Dunlop Foundation jest organizacją, której głównym celem jest zapewnienie jak najbardziej wyspecjalizowanego zakwaterownia na wyspie Man dla osób niepełnosprawnych. Jako inspirację założenia tej działalności jest Joey Dunlop - znany kierowca rajdowy, który w 2000 roku zginął podczas wyścigów motocyklowych w Tallinie, w Estonii. Za czasów swojego życia, na Bałkanach pomagał sierotom znaleźć dach nad głową. Postanowił zorganizować dla nich transport, aby je przewieźć do sierocińców znajdujących się w Rumunii, Albanii oraz Bośni i Hercegowinie. W 1995 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za pracę humanitarną. Wikipedia

Joey Dunlop / http://www.northwest200.org

Wśród byłych żołnierzy znalazł się także 98-letni Bill, który co roku kibicuje swoim faworytom podczas Isle of Man TT. To właśnie dzięki Joey Dunlop Foundation, może kontynuować swoją wielką pasję do sportów motorowych.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

*********************************************************************

W poniedziałek książę William, jako patron Królewskiej Fundacji księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex, spotkał się z Sir'em Keithem Millsem. Nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego wydarzenia.2 komentarze:

  1. Gdyby William zrobił sobie przeszczep włosów to wsumie dalej był by bardzo przystojny 🤔 wydaje się być bardzo pozytywnym człowiekiem 🤗

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ szczęśliwy jest William na tym motorze :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger