Hrabia Strathearn w Edynburgu

Dzisiaj książę William, a raczej hrabia Strathearn odwiedził Edynburg.

William w Szkocji nosi tytuł hrabiego Strathearn, tak samo Kate - hrabiny Strathearn. Dzisiaj miał okazję m.in. wziąć udział w corocznych uroczystościach związanych z uczczeniem tych, którzy zginęli za ojczyznę od 1914 r. po dzień dzisiejszy. Wszystko odbyło się w Scottish National War Memorial w Zamku w Edynburgu.


Na miejscu został powitany przez Pierwszą Minister Szkocji, Nicolę Sturgeon oraz Sekretarz ds. Zdrowia, Jeane Freeman.

He was joined by First Minister of Scotland Nicola Sturgeon, who wore a white blazer and polka dot skirt for the occasion, seen chatting to the prince after the service

Później hrabia uhonorował profesora Richarda Hendersona medalem RSE Royal Medal za jego pracę w dziedzinie mikroskopii elektronowej, dzięki której odkryto nowe metody leczenia kilku poważnych chorób. Dziś odznaczony został także wybitny dyrygent i kompozytor, Dr Thea Musgrave oraz inżynier, David Climie.


Po wręczeniu medali, William miał okazję zwiedzić Royal Society, a następnie wpisać się do pamiątkowej księgi.

The Duke of Cambridge signs the visitors book during a tour of the Royal Society of Edinburgh

Później spotkał się z przedsiębiorcą, Michaelem Harkinsem, założycielem firmy Turtle Pack, która produkuje zabawne sprzęty do nauki pływania dla najmłodszych.


Wieczorem odbyło się przyjęcie z okazji 70. lecia istnienia National Health Service. Wydarzenie miało miejsce w Muzeum Narodowego w Szkocji. Zostało zaproszonych 700 gości związanych z tą organizacją.


Hrabia miał okazję porozmawiać z byłymi i teraźniejszymi pracownikami NHS, m.in. z 90-letnią Kit Reidą, która pracowała dla NHS od pierwszego dnia ich istnienia jako pielęgniarka.


1 komentarz:

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger