Kto będzie rodzicem chrzestnym księcia Louisa? - moje przypuszczenia

Chrzest księcia Louisa już jutro! Niedługo zostanie ogłoszona oficjalna lista rodziców chrzestnych, jednak wcześniej chciałabym przedstawić Wam moje przypuszczenia i zobaczyć kogo Wy byście widzieli na matkę i ojca chrzestnego najmłodszego członka rodziny Cambridge. 


OJCOWIE CHRZESTNI

Miguel Head
To prywatny sekretarz księcia Williama, a przy okazji, jego wieloletni przyjaciel. Niestety z końcem lata kończy swoją służbę w Pałacu, ponieważ zmienia pracę. Pracował u rodziny królewskiej przez ponad 10 lat, przy boku Williama od 2013 r.


Hugh van Cutsem
Hugh van Cutsem jest synem najlepszego przyjaciela księcia Karola ze szkoły. William i Harry od zawsze mieli z nimi dobry kontakt. Książę William jest ojcem chrzestnym jego córki, Grace van Cutsem, która była także druhną podczas ślubu Kate i Williama.


David Jardine-Paterson
David Jardine-Paterson uczył się razem z Williamem w Eton. Kilka lat temu poślubił wieloletnią koleżankę Kate - Emilię, która jest matką chrzestną George'a. Jego młodszy brat spotykał się z Catherine przez 4 lata, zanim ta poznała księcia Williama.


MATKI CHRZESTNE

Laura Lopes
To córka księżnej Camilli. Jej 10-letnia córka Eliza była jedną z druhen podczas ślubu Kate i Williama. Jej rodzina utrzymuje bardzo bliski kontakt z Cambridge'ami. 


Rebecca Priestley
To wieloletnia prywatna asystentka księżnej Kate, która odeszła z pracy w zeszłym roku. Catherine podobno uważa ją za jedną najlepszych przyjaciółek. William i Kate zostali także zaproszeni na jej ślub. Teraz prywatnie regularnie się spotykają.


Tiggy Legge-Bourke
Tiggy Legge-Bourke była nianią Williama i Harry'ego w czasie, gdy zginęła ich matka. Była dla nich ogromnym wsparciem. Sam William został ojcem chrzestnym jej jednego syna, Toma. Zakończyła pracę w Pałacu w 1999 roku.


Lady Jane Fellowes
Jeśli chodzi o wybór rodziców chrzestnych, to w BRK wiek absolutnie nie ma znaczenia, dlatego trafnym wyborem byłaby także siostra księżnej Diany, Jane, z którą William często spędzał czas jako dziecko.


Lady Sarah MccorQuodale
Wspominając o rodzinie Diany, warto też nie zapominać o jej drugiej siostrze, Sarah, jednak gdybym miała obstawiać, to wydaje mi się, że Kate i William raczej postawiliby na Jane, niż na Sarah.


Księżniczka Eugenie
Córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Kate i William utrzymują także bardzo dobre relacje z Eugenią, razem mieszkają w Kensington, więc często się widują. Wydaje mi się, że to także będzie bardzo dobra kandydatka na matkę chrzestną. 


Autumn Phillips
Niedawno kilka razy mogliśmy zaobserwować, że Kate i William mają świetny kontakt z Autumn i Peterem Phillipsem. Peter jest kuzynem Williama, to syn księżniczki Anny. Ich dzieci są w bardzo podobnym wieku, dlatego się dogadują i razem spędzają czas.


Dlaczego nie najbliższa rodzina? 
W Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej przyjęło się, że rodzicami chrzestnymi zostaje dalsza rodzina, przyjaciele lub zaufany personel. Teraz, rzadko kiedy już na matkę albo ojca chrzestnego wybiera się rodzeństwo rodziców dziecka.

A Wy jak myślicie, kogo tym razem Kate i William wybiorą na rodziców chrzestnych?

13 komentarzy:

 1. Wiesz coś o transmisji? Bedzie jakaś w tv? Mowie o tych bryt. Stacjach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro na poprzednich nie było, to tym bardzie teraz nie będzie :)

   Usuń
 2. Szczerze mówiąc ja obstawiam jedynie Rebecce, Miguela i Hugha, ale to dosłownie od informacji o ciąży, od razu przyszli mi do głowy, co do reszty nie mam pojęcia, ale jestem bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłoby super,gdyby wybrali Hugh,Miguela,Rebeccę i Tiggy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie-dlaczego na chrztach,nie pojawiała się najbliższa rodzina? Mówię tu o Peterze i Autumn no i księżniczkach Beatrice i Eugenie. Zara była z wiadomych względów u George'a,ale już u Charlotte jako gość się nie pojawiła. Dla mnie to trochę dziwne. Kameralność kameralnością,ale najbliższą rodzinę chyba powinno się zapraszać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co kraj to obyczaj. nie ma sie co dziwić.

   Usuń
  2. Całkiem inny zwyczaj panuje tam niż w Polsce u nas jednak na chrzciny zaprasza się krewnych, i chrzestnymi jest ktoś z rodziny. Żadko są przypadki, że wybiera się przyjacielami lub znajomych, a jest to dość oczywiste przyjaźń przemija i kończy z rodzina raczej utrzymuje się kontakty.

   Usuń
 5. Peter Philips,Hugh von Cutsem,Rebecca Priestley,lady Rose Cholemendaly (mają rezydencje obok Anmer Hall ) i może kuzynka Williama ze strony Diany.

  OdpowiedzUsuń
 6. Któryś pan van Cutsem. Księżniczka Eugenie, bądz Peter Philips albo jego żona. Rebecca też jest prawdopodobna. Obstawiam jeszcze Laurę Lopes

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja obstawiam Autumm i Eugienie na matki chrzestne

  OdpowiedzUsuń
 8. Słabo obstawilysmy bo niktsie nie sprawdził. Na liscie gosci nie ma królowej i księcia Filipa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy jest ktoś kto ogarnia brak królowej i księcia Edynburga na chrzcie Louisa?...
  Jak dla mnie porażka...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ogłoszono już chrzestnych i gości:
  https://www.royal.uk/christening-prince-louis-guests-and-godparents

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger