Wszystkie szczegóły dotyczące chrztu księcia Louisa!

Jakiś czas temu Pałac Kensington wydał krótkie oświadczenie związane z dzisiejszym chrztem trzeciego dziecka księcia i księżnej Cambridge. Zawarta jest w nim pełna lista gości, rodziców chrzestnych oraz ubiór małego księcia. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części.

Barber

Jak można przeczytać w oświadczeniu, na dzisiejszym wydarzeniu będą obecni:
 • Książę Walii i Księżna Kornwalii
 • Książę i Księżna Sussex
 • Państwo Middleton (Carole, Michael i James) oraz Państwo Matthews (Pippa i James
 • Rodzice chrzestni księcia Louisa

Jak już zapewne zauważyliście, na liście gości nie ma podanej najważniejszej osoby - Królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham potwierdził, iż w dzisiejszych uroczystościach, zarówno monarchini jak i jej mąż, książę Philip, nie będą obecni na chrzcinach prawnuka. Jako powód ich nieobecności podano, że Królowa w zeszłym tygodniu odbyła szereg spotkań w Szkocji, dlatego wraz z księciem Philipem postanowiła odpocząć od obowiązków w Sandringham. Ich powrót do Londynu planowany jest na dzisiejszy wieczór.

zimbio.com

A tak prezentuje się lista rodziców chrzestnych:
 • Nicholas van Cutsem (przyjaciel pary książęcej)
 • Guy Pelly (przyjaciel księcia Williama)
 • Harry Aubrey-Fletcher (przyjaciel księcia Williama)
 • Lady Laura Meade (przyjaciółka pary książęcej)
 • Hannah Carter (przyjaciółka księżnej Kate)
 • Lucy Middleton (kuzynka księżnej Kate)

https://twitter.com/RegalEyes

Co do ubioru małego księcia - będzie ubrany w replikę szatki wykonanej z koronki i białej satyny (oryginał powstał w 1841 roku z okazji chrztu najstarszego dziecka Królowej Victorii). Królowa Elżbieta zleciła Angeli Kelly wykonanie repliki Królewskiej Szatki w celu zachowania oryginalnego elementu ubioru. Jako pierwszy kopię tej szatki nosił James, wicehrabia Severn (syn księcia Edwarda i księżnej Sophie) podczas swojego chrztu w kwietniu 2008 roku.

popsugar.com

Książę Louis zostanie ochrzczony w królewskiej chrzcielnicy The Lily Font, której po raz pierwszy użyto w 1841 roku w czasie chrztu księżniczki Victorii, córki Królowej Victorii i Księcia Alberta. Nabożeństwo będzie celebrował arcybiskup Canterbury, Justin Welby, który dziś rano zamieścił krótki wpis na Twitterze: Jestem zachwycony i uprzywilejowany, że dziś będę celebrował nabożeństwo chrztu księcia Louisa - drogocennego dziecka stworzonego na obraz Boży, tak jak nas wszystkich. Proszę, dołączcie do mnie, modląc się za niego i jego rodzinę w ten szczególny dzień.

The Lily Font / Royal Central

Po zakończonej uroczystości w Pałacu Świętego Jakuba, wszyscy udadzą się na przyjęcie do Clarence House. Wśród bardziej słodkich przysmaków znajdzie się ... tort z okazji ślubu Kate i Williama z 2011 roku! A kto wykona oficjalne zdjęcia? Para książęca zdecydowała się na Matta Holyoaka, który jest autorem oficjalnych zdjęć Królowej Elżbiety II i Księcia Philipa z okazji ich.70 rocznicy ślubu (poniżej jedno z nich):

https://twitter.com/

To tyle jeśli chodzi o szczegóły z dzisiejszego chrztu. Zapraszam Was na 16:30 na Live Bloga z tego wydarzenia. Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!


12 komentarzy:

 1. Wkradł się chyba mały błąd. Brak królowej na dzisiejszym chrzcie nie jest spowodowany problemami zdrowotnymi,tylko faktem iż królowa przebywała w Sandringham i jutro wraca do oficjalnych obowiązków. Czeka ją pracowity tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie. W oświadczeniu jest napisane Mrs. Robert Carter. Czy to jakiś błąd, literówka czy chodzi o panią Robertową Carter i dlatego tak napisali? Wtedy byłoby trzech mężczyzn i trzy kobiety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie. Teraz właśnie zauważyłam. W Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o kobiety, zwykle podaje się imię i nazwisko męża, a dopisuje się tylko ,,Pani''. Chodzi tu o Hannah Carter, żonę Roberta Cartera. Już jest poprawione ;).

   Usuń
 3. Rodzicami chrzestnymi zostaną 4 mężczyźni i 2 kobiety. W takim razie dlaczego na zdjęciu, które wstawiłyście, jest 3 mężczyzn i 3 kobiety??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jest poprawione. Nie zauważyłam, że przy ''Robert Carter'' jest dopisane ''Mrs'' czyli ,,Pani''. Czyli chodzi o jego żonę, czyli Hannah Carter ;).

   Usuń
 4. Jakoś tak niefajnie że Królowej nie będzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo strasznie przykro, widać ze jako trzeci już nie będzie tak ważny w rodzinie

   Usuń
 5. Znów nie trafiłam z chrzestnymi.
  Ogromnie szkoda,że nie będzie królowej i księcia Filipa.Pierwsze przestraszyłam się,że są chorzy obaj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafiłam jednego chrzestnego. Słabo :) co do królowej nie jestem zaskoczona, coraz mniej energii, a to nie ona jest w tym dniu najważniejsza, więc odpuściła, trudno.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tylko jedna osoba z rodziny rodziców małego będzie chrzestnym

  OdpowiedzUsuń
 8. W oświadczeniu jest napisane, że to już ostatni kawałek tortu więc pewnie dzieci już nie będzie xD

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger