Inwestytura w Pałacu Buckingham + więcej nowych informacji

31 stycznia odbyła się inwestytura z udziałem księcia Williama w Pałacu Buckingham. Był to debiut Jego Królewskiej Wysokości na tym wydarzeniu w Nowym Roku 2019. Podczas uroczystości w Sali Tronowej, książę nie tylko wręczał order, ale również przewodniczył pasowaniu na rycerza. Zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/RoyalFamily

Wśród tegorocznych zasłużonych znaleźli się:

 • Sir James Hough - znany, brytyjski fizyk. Otrzymał tytuł rycerza za międzynarodowe zaangażowanie w badania polegające na poszukiwaniu fal grawitacyjnych - tzw. zmarszczek czasoprzestrzeni.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Eileen Chester-James - działaczka charytatywna oraz założycielka Staffordshire Women's Aid. Otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za wsparcie ofiar przemocy domowej.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Staffordshire Women's Aid to organizacja świadcząca usługi w zakresie przemocy domowej i seksualnej. Została ona założona w 1976 roku. Jej celem jest zapewnienie wsparcia wszystkim kobietom, bez względu na ich pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, religię czy klasę społeczną. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji: ,,Uważamy, że przemoc domowa i seksualna są przyczyną i skutkiem nierówności płci w społeczeństwie. Jako organizacja kobieca pracujemy nad zwiększeniem świadomości tej nierówności i jej wpływu na społeczeństwo. Nasze usługi udzielane są kobietom oraz ich dzieciom w bezpiecznych, przeznaczonych wyłącznie dla kobiet, pomieszczeniach''.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Rose Wylie - brytyjska malarka. Otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za wkład w brytyjską sztukę współczesną, który realizowała w ciągu kilkudziesięciu lat swojej kariery artystycznej.

https://twitter.com/RoyalFamily

*******************************************************************

Również 31 stycznia swoje 64.urodziny obchodziła mama księżnej Kate, Carole Middleton. Z tej okazji, w domu Pippy i Jamesa Matthews, odbyło się przyjęcie urodzinowe jubilatki. Na spotkanie przybyła sama księżna Kate. Najprawdopodobniej impreza miała charakter bardziej doniosły, więc na nim nie uczestniczyły dzieci.

https://www.dailymail.co.uk/

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alexander McQueen (miała ją na sobie po raz pierwszy podczas oficjalnej wizyty w Niemczech w lipcu 2017 roku)
Kolczyki - Simone Rocha

dailymail.co.uk

*********************************************************************

Jak podaje strona ITV, książę i księżna Sussex wprowadzą się do Frogmore Cottage w marcu 2019 roku. Para książęca pragnie osiedlić się w nowym lokum na kilka tygodni przed porodem ich pierwszego dziecka. Obecnie trwają intensywne prace remontowe, które mają zakończyć się wczesną wiosną. Ostatnio pisałam o Frogmore Cottage TUTAJ.

Entertainment Tonight

*******************************************************************

30 stycznia księżna Cambridge odbyła prywatne wyjście. Spotkała się z Loraine Heggessey (dyrektorem organizacji The Royal Foundation).

***************************************************************

31 stycznia książę Harry odbył trzy prywatne wyjścia:

 • rano uczestniczył w spotkaniu Queen's Commonwealth Canopy w Pałacu Kensington
 • po południu udał się na spotkanie związane z The Royal Foundation w Pałacu Kensington
 • wieczorem był obecny na przyjęciu The Royal Foundation w St. James Palace18 komentarzy:

 1. Urodziny teściowej i William sobie darował, troszkę przykre...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się, zwłaszcza że drugi zięć był...

   Usuń
  2. Za to jakby się pojawił razem z Catherine to pisalibyście, że jak to bez dzieci, pewnie tylko niania się nimi zajmuje itp. :)

   Usuń
  3. Nie, wtedy byłoby to wyjście rodzinne bez dzieci. A takto tylko Kate spotkała się że swoją rodziną. Z drugiej strony dziwne urodziny - tylko dla wybranych.

   Usuń
  4. A skąd to wiesz jakiego typu była to impreza urodzinowa? Może po prostu razem zdecydowali, że tylko Catherine się na nie uda? To, że nie ma zdjęcia jak idą razem też nie jest dowodem, że Williama tam np. nie było.

   Usuń
 2. Czyli jednak Kate odbywa prywatne wyjścia, może o niektórych nikt nie wie,a się odbywają :) Co do Harrego to naprawdę go podziwiam 3 prywatne wyjścia w ciągu jednego dnia, szkoda tylko , że nie ma zdjęć udostępnionych przez pałac :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O prywatnych wyjściach jest wiadomo, tylko po. Kate odbywa je bardzo rzadko.

   Usuń
 3. Widać,że Kate czuła się bardzo niekomfortowo pod obstrzałem kamer.Paparazzi musieli podejść bardzo blisko,aby zrobić jej takie ujęcia.Biedna nie może nawet spokojnie pójść na urodziny mamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pierwszy rzut oka myślałam że są to stare zdjęcia, przypomniały mi się czasy kiedy gnębili ją przed ślubem na ulicach. Zdziwiło mnie, że zdjęcia zostały opublikowane, czuję jakiś dyskomfort patrząc na nie.
  https://ksieznasussex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy mi się wydaje, cz Kate jest zapłakana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się bardziej wydaje, że nie jest tak „urobiona” jak zawsze. Przypomina normalna zmęczona mamę trójki dzieci.

   Usuń
  2. Takie same było moje pierwsze wrażenie. Może się pokłóciła z Williamem i dlatego przyjechała sama... a może był zrozumiały powód jego nieobecności np. złe samopoczucie. A może to tylko wrażenie i nie płakała. Takie tam różne myśli przychodzą do głowy.

   Usuń
  3. Może jest po prostu zła przez paparazzi, którzy pewnie zastawiają jej drogę.

   Usuń
  4. Na szczęśliwą na tych zdjęciach nie wygląda, tym bardziej brak Williama zastanawia.
   Może myślała, że przemknie niezauważona i nie spodziewała się być pod takim obstrzałem.

   Usuń
 6. Nie wydaje mi się by Księżna płakała myślę że po prostu zasłaniają się przed ludźmi, którzy robili jej zdjęcia, w końcu jest w sytuacji prywatnej, a nie na oficjalnym wyjściu w związku z jej pracą.
  PS. Ten profil został usunięty, na insta, jak myślicie, czyżby interwencja pałacu


  ANONIMOWY31 stycznia 2019 13:57
  https://www.instagram.com/p/BtSlRXKFsO1/ dalej uważacie że to sztuczny brzuch? Serio?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to konto ma teraz inną nazwę, albo jest tylko podobne https://www.instagram.com/megsparkle_/

   Usuń
 7. moze Kate byla sama bo to babska impreza :) ona sie chyba zezłościła ze napadli na nia z aparatami....

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy jesteście świadome ale taki błysk fleszy strasznie oslepia i wogole wygląda normalnie jak na matkę trojki małych dzieci. Wiec nie wiem po co szukacie sensacji.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger