Księżna Kate na konferencji ,,Mental Health in Education"

Dziś księżna Kate, jako członkini organizacji The Royal Foundation, uczestniczyła w tegorocznej konferencji dotyczącej zdrowia psychicznego. W tym roku jej nazwa nosi: Mental Health in Education. Zorganizowanie tego wydarzenia polegało na spotkaniu delegatów z całego sektora zdrowia psychicznego i edukacji, aby wspólnie rozpocząć pracę nad rozwiązywaniem problemów dobrostanu psychicznego w szkołach. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal


Było to jedno z dwóch dzisiejszych wyjść Jej Królewskiej Wysokości dotyczących kwestii zdrowia psychicznego. Zarówno ta konferencja jak i wieczorna gala 100 Women in Finance, zostały zorganizowane we współpracy z programem Mentally Health Schools, którego pomysłodawcą jest kampania Heads Together, w którą zaangażowani są książę i księżna Cambridge oraz książę i księżna Sussex.

https://www.dailymail.co.uk

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie kampanii Heads Together:
Szkoła zdrowa psychicznie to taka, która podejmuje tematy związane ze zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem w całej szkole. Jest to szkoła, która pomaga dzieciom rozkwitać, uczyć się i odnosić sukcesy, stwarzając im i ich osobom z otoczenia, rozwijanie swoich mocnych stron i umiejętności radzenia sobie, które są podstawą odporności na ich przyszłe życie. Szkoła zajmująca się tematem zdrowia psychicznego, dostrzega pozytywne wartości dobrostanu psychicznego. Jest to dla nich fundamentalna wartość, misja i kultura. Jest to szkoła, w której zdrowie psychiczne dzieci, personelu i rodziców/opiekunów postrzegane jest jako ,,wspólny biznes''.
https://www.dailymail.co.uk

Jej Królewska Wysokość miała okazję spotkać się z dyrektorami brytyjskich szkół, które popierają działania programu zainicjowanego przez The Royal Foundation. Jak to skomentował Pałac Kensington: To wydarzenie wpisuje się w kontynuację pracy księżnej w The Royal Foundation. Jej działania w fundacji polegają na skoncentrowaniu się na wsparciu i promowaniu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Również księżna porozmawiała z prelegentami oraz przedstawicielami różnych organizacji charytatywnych.

https://twitter.com/KensingtonRoyal
https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/heads_together

https://twitter.com/heads_together

Gospodarzem tej konferencji była Kate Silverton (dziennikarka pracująca dla BBC), która powitała królewskiego gościa słowami: Wasza Królewska Wysokość, to absolutny zaszczyt gościć Ciebie w tym dzisiejszym dniu. Dziękuję za pracę, którą wykonujesz w tej dziedzinie. Jak zapewne wszyscy wiecie, [księżna Kate] jest świetną animatorką wielu programów stworzonych przez The Royal Foundation w celu wsparcia dzieci od ich najmłodszych lat życia. Następnie odbyła się seria przemówień, które jedno z nich wygłosiła Lorraine Heggessey (dyrektor organizacji The Royal Foundation).

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Również swoje refleksje wygłosiła Jej Królewska Wysokość:

To naprawdę ekscytujące, gdy możemy posłuchać każdego, który posiada bogate doświadczenie na temat znaczenia zdrowia psychicznego, a także rozwoju emocjonalnego naszych dzieci i nauczycieli. To, o czym dziś dyskutujemy, naprawdę ujawnia istotną rolę, jaką odgrywają nauczyciele we wsparciu zdrowia psychicznego uczniów. Dziękuję wszystkim za poświęcenie się w tak ważnej sprawie, niezależnie od tego, czy pracujecie w szkołach, na uniwersytetach, w organizacjach charytatywnych, czy gdzie indziej. W ciągu ostatnich 8 lat pracy z organizacjami charytatywnymi, poznałam kilku z naszych wiodących ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego, uzależnień, rozpadu rodziny, bezdomności i edukacji. Nauczyli mnie, że podstawową przyczyn tak wielu problemów społecznych można prześledzić od najwcześniejszych lat życia danej osoby, a często zdarza się, że to przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dowody naukowe i inne badania wskazują, że pierwsze lata życia dziecka są najbardziej decydujące dla jego rozwoju, zdrowia, szczęścia i innych ważnych momentów w ich życiu.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jest również jasne, że pozytywny rozwój naszych dzieci jest bezpośrednio związany z osobami, które się nimi opiekują: nauczycielami, rodzicami i opiekunami prawnymi. Jak już dziś usłyszeliśmy, ważne jest, abyśmy wspierali nauczycieli [...], aby mogli znaleźć najlepszy sposób wsparcia dla wszystkich dzieci, zarówno w szkołach jak i społecznościach, w których się znajdują. Niestety nikt z nas nie może jednak sam dokonać zmian. Ta praca jest moją pasją, a bycie tutaj dziś z Wami potwierdziło to, jak wiele już się robi. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy priorytetowo traktują znaczenie zdrowia psychicznego i znaczenie rozwoju dziecięcego [...]. Czekam z niecierpliwością na to, jak Wasze dyskusje doprowadzą do działań zapobiegających złemu samopoczuciu oraz do coraz większego zaangażowania na rzecz szkół, nauczycieli i dzieci. Dziękuję.
https://www.dailymail.co.uk/

Filmik z przemówienia:


Jej Królewska Wysokość wysłuchała kilku przemówień, w tym jednej poświęconej korzyściom uruchomienia specjalnych szkoleń dla nauczycieli. Również na konferencji była obecna Catherine Roche, dyrektor organizacji Place2Be, której księżnej Cambridge jest patronką od kilku lat.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Pod koniec wizyty, księżna wzięła udział w dyskusji z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego. Głównym tematem rozmów było omówienie potencjalnego wpływu na szkolenia nauczycieli w zakresie zdrowia psychicznego. Miała okazję zapoznać się z notatkami oraz ustalić dalsze działania na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.
https://www.dailymail.co.uk/
https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/heads_together

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka i spódniczka - Dolce & Gabbana
Szpilki - Tod's
Kopertówka - Mulberry
Kolczyki - Kiki McDonough

Town & Country Magazine


37 komentarzy:

 1. Bardzo mi sie podoba,świeżo,elegancko,profesjonalnie ale nie dodala sobie lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Kate ma cudownie ułożone włosy <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Może trochę nie w temacie, ale jak myślicie, czy Kate ma doskonałą kopię swojego pierścionka, czy nosi oryginał? Ja to bym chyba była cała zestresowana noszeniem go, przecież można go zgubić. Nie dość że jest drogi, to również cenny dla rodziny.
  Kate dzisiaj bardzo ładnie wygląda, jak ktoś powiedział świeżo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sądzę, że Kate z pewnością nosi oryginał; to nie jest dziecko, że mogłaby go gdzieś zawieruszyć 😂

   Usuń
  2. Nawet gdyby zgubiła, bo jest na pewno ubezpieczony ;) Ale pierścionek akurat nie tak łatwo zgubić, o il e nie ściąga się go do zmywania czy czegoś podobnego.

   Usuń
 4. Komplet odpowiedni raczej dla starszej pani,a nie dla trzydziestokilkuletniej kobiety, nawet z taką pozycją społeczną jaką szczyci się Kate. Pięknie wymodelowane włosy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrowie psychiczne w szkole -jakżeby przydało się się choćby w Polsce uświadamiać zarówno nauczycieli jak i uczniów,że szkoła to nie więzienie.
  Bardzo profesjonalna i klasyczna stylizacja na konferencje,której ozdobą są włosy.Chyba powoli wraca do optymalnej długości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie akurat szkoła to więzienie, robiłam wszystko by uciec, udawałam różne choroby żeby się zwalniać z lekcji

   Usuń
  2. Karolina Joanna, czym według Ciebie jest polska szkoła, jeżeli nie więzieniem? Takiego tłamszenia osobowosci, potencjału i inwencji jednostki, takiego ogłupiania i pospolitowania młodego człowieka nigdzie indziej się nie uświadczy. Nauczyciele obijaja się równo i tylko szafują treściami z podręczników niezmienionych pod względem treści od komuny. Świetną karykaturę kiedyś widziałam-szkoła jako machina, która ludziki ze swojego wnętrza przemiela na szarą, oślizgłą, bezmyślną masę...

   Usuń
 6. Kate podobno była tam aż 4 godziny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać pasję w oczach księżnej. Aż miło popatrzeć, jak się realizuje i to jeszcze w tak ważnym i potrzebnym temacie. Brakuje takich inicjatyw u nas w Polsce.
  Stylizacja może mnie nie zachwyciła za bardzo, ale za to włosy ma bajecznie ułożone. Chyba upodobała sobie te czółenka, bo dość często ją w nich widzimy w ostatnim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyglada pięknie, strój klasyczny, właśnie fajny dół dodający uroku a niepostarzajacy, wlosy bajeczne, ostatnio księżna wyglada bardzo dobrze

  OdpowiedzUsuń
 9. Fakt. Gdyby zmieniła kreację na bardziej nowoczesną byłoby lepiej. Taka tkanina, choć na pewno droga nadaje się na garsonki dla babci a nie kobiety przed czterdziestką. Makijaż i fryzura bardzo dobre. Widać szczere zainteresowanie i przyjemność z kontaktu z ludźmi. Bardzo pozytywna osoba. Przeszkadza mi tylko czytanie z kartki podczas przemówień. Co innego wspomagać się tekstem a co innego bez przerwy zerkać. William podobnie. Uważam, że więcej powinni ćwiczyć przemowy z głowy. I byłoby idealnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się właśnie ta tkanina bardzo podoba, w ogóle bym nie powiedziała ze dla babci, a co do kartek, skoro nawet William się nią posiłkuje to może jednak nie każdy może się tego nauczyć, pewnie jak z innymi rzeczami,

   Usuń
  2. Przypuszczam ze to nie jest kwestia nauczenia tekstu a bardziej chodzi o poczucie bezpieczeństwa i pewnosci,stad obecność kratki.Zreszta ponoć dzisiaj Kate nie miała w planach przemówienia.

   Usuń
  3. Przepraszam bardzo, ale opanować sztukę wystąpień publicznych, mając do pomocy sztab specjalistów to nie jest nie wiadomo co...

   Usuń
  4. Ja mam na przykład tak, że umiem tekst ale mam kartki to nie umiem na nie nie patrzeć.

   Usuń
  5. Czy ten kostium to Chanel? Bo tkanina bardzo przypomina projekty tego domu mody. Kate wygląda elegancko, z klasą i bardzo pomysłowo. Fryzura na medal. Widać, że doskonały temat dla niej, bo jest zaangażowana i zadowolona.

   Usuń
  6. Dolce & Gabbana

   Usuń
 10. Obejrzałam filmik z tego wydarzenia i jestem pod ogromnym wrażeniem niesamowitej klasy księżnej ❤️

  OdpowiedzUsuń
 11. Biorąc pod uwagę z jak ogromnymi problemami boryka się współczesna szkoła,jak wadliwy jest system edukacji,nie tylko w Polsce czy Wielkiej Brytanii,bardzo cieszę się,że Księżna angażuje się w tematykę z tym związaną. Im więcej osób zwróci na to uwagę,tym lepiej dla uczniów. Szkoła ma ogromny wpływ na wychowanie człowieka,nie tylko na edukację,a tak często się o tym zapomina.
  Kate wygląda bardzo ładnie. Jedynie niepodoba mi się jak układa się żakiet. Jest jakby rozszerzony u dołu.
  Czepię się też czytania z kartki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszyscy czepiają się czytania z kartki i pewnie połowa A może 3/4 Z nich nigdy nie może nauczyć się wierszyka na pamięc, ludzie nie ważne jest czy mówi czy czyta ważne jest czego to dotyczy i czy jest to potrzebne społeczeństwu A to akurat jest i to bardzo więc przestanmy się czepiać szczegółów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczerze, w polsce juz od szkoly gimnazjalnej wymaga się od uczniów 45 min prezentacji z pamięci, bez kartek, wiec 37 letnia kobieta, na dodatek tak wykształocna, nie powinna miec z tym problemu, tylko kwestia checi...

   Usuń
  2. Kate jest wykształconą i inteligentną kobietą. Interesuje sie zdrowiem psychiczny,angażuje w tematykę z tym związaną,więc posiada minimalną wiedzę z zakresu psychologii i psychiatrii. Nie powinno być dla niej problemem powiedzenie kilku słów od siebie. Tym bardziej,że jej przemówienia są dość hmm...nie są odkrywcze,może tak to ujmę.

   Usuń
  3. Fred George 13 lutego 2019 21:17, ale to nie o to chodzi, że ktoś się czepia, tylko o podprogowy odbiór słuchaczy tego co i jak mówi. Po prostu czytając z kartki, w sposób, kiedy czuje się, że to cudzy tekst, jest jakby mniej wiarygodna i w ten sposób nie pociągnie ludzi do działania, a przecież taka jest jej rola, żeby nagłaśniać, inspirować ludzi, którzy dalej dany temat pociągną... Tak mi sie przynajmniej wydaje...

   Usuń
 13. No niestety przemówienia nie są mocną stroną Kate. Ma się wrażenie, że czyta coś, co nie jest tak naprawdę jej własne, że wcale nie są to jej przekonania, tylko coś, co ktoś napisał i kazał jej odczytać. Ja tak to odbieram, resztą nie po raz pierwszy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo kate nie pisze sama swoich przemówień, czasami ma sie nawet wrazenie ze pierwszy raz na oczy widzi ten tekst. harry i will pisza razem ze swoimi sekretarzami mowy, a meghan i ksieżna mary np pisza same, ale sekretarze im sprawdzaja potem

   Usuń
  2. Ale skąd wiadomo, że nie pisze ich sama? Nigdzie nie natknęłam się na taką informację ze strony Pałacu. Podobnie nie widziałam nigdzie informacji, że Meg czy Mary piszą same. To tylko gdybanie. Może księżna Kate pisze sama, a jednocześnie odczuwa ogromny stres przed publicznymi przemowami i dlatego wydaje się, że widzi to wszystko pierwszy raz na oczy ;)

   Usuń
  3. Anonimowy 14 lutego 2019 00:00, no widzisz. Nie wiedziałam o tym, ale to od razu słychać i czuć, że to nie płynie z jej przemyśleń, przekonań, pragnień itd...

   Usuń
  4. Anonimowy 14 lutego 2019 08:41, ale stres byłby widoczny, a po niej ja go jakoś nie widzę... Ale stres przed publicznymi wystąpieniami też można opanować odpowiednim treningiem. Takie rzeczy robią z powodzeniem psycholodzy...

   Usuń
  5. takie informacje były podawane swego czasu przez sprawdzonych królewskich reporterów, czasami przez osoby związane z pałacem albo organizacje które odwiedzają jak np w przypadku mary

   Usuń
 14. Jestem zachwycona tą stylizacją poprostu pięknie. Dziewczęcy urok plus klasyczna elegancja Jestem bardzo na tak.

  OdpowiedzUsuń
 15. Spódnica typu łyżwiarka i do tego mocno przed kolano nie pasuje kobiecie z jej pozycją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomimo dużej sympatii dla Kate zgadzam się z tym. To drugi kostium tego typu. Choć z drugiej strony Kate ma coś takiego w sobie, albo tak prezentuje ubrania, że bije od niej klasa i powaga, nawet gdy spódnica jest trochę za krótka.

   Usuń
  2. Też tak myślę. Trochę wygląda jak uczennica, która odczytała z kartki: "...bardzo mi miło, że się tym zajmujecie..."
   Całość bardzo nieprofesjonalna.

   Usuń
 16. W dzisiejszych czasach czytanie z kartki cudzego tekstu w jakimś sensie dyskredytuje. Ludzie zajmujący się działalnością publiczną, żeby być wiarygodnym powinni mówić z serca a nie z kartki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Beznadziejnie wygląda to jak czyta to przemówienie...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger