W oczekiwaniu na baby Sussex cz.2 - Imiona

Tak jak w przypadku spekulacji imion trzeciego dziecka Kate i Williama, dziś zajmiemy się tym, jakie najprawdopodobniej imię otrzyma pierwsze dziecko księcia i księżnej Sussex. Już od kilku tygodni krąży lista imion, na które stawiają Brytyjczycy. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

Zdjęcie: Hello Magazine

Jedna z królewskich korespondentek na Twitterze, Lizzie Robinson, podała informacje, że podczas Royal Tour do Australii (która odbyła się w październiku), księżna Meghan zdradziła parę informacji na temat imion ich dziecka.
Podczas podróży do Melbourne, Harry i Meghan zostali zapytani przez fanów, nad jakimi imionami się zastanawiają dla swojego dziecka. ,,Otrzymaliśmy od wszystkich długą listę imion. Zamierzamy wkrótce się za to zabrać. Na spokojnie usiądziemy i spojrzymy na nie. Jeszcze o tym aż tak nie myślimy, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie''.
https://twitter.com/LizzieITV

Teraz mamy końcówkę lutego. Poród Jej Królewskiej Wysokości jest planowany na kwiecień/maj 2019 roku. Na różnych stronach internetowych można przeczytać propozycje imion, które są obecnie popularne nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w Stanach Zjednoczonych. Oto jedne z nich:

Dla dziewczynki:
 • Diana (imię matki księcia Harry'ego i księcia Williama)
 • Doria (imię matki księżnej Meghan)
 • Victoria (imię królowej Zjednoczonego Królestwa, która panowała przez 63 lata)
 • Alice (imię matki księcia Philipa oraz jednej z córek królowej Victorii)
 • Grace (imię księżnej Monako, która zanim wyszła za mąż, zajmowała się aktorstwem)
 • Amelia (imię wnuczki księcia Kentu, Edwarda)
 • Matilda (jedno z popularnych imion w Wielkiej Brytanii)
Pozostałe imiona, które również mogą być uwzględnione przez parę książęcą: Margaret, Anne, Emma, Olivia, Isabella, Sophia, Mia, Evelyn, Abigail, Ella, Scarlett, Lillian, Aubrey, Natalie, Bella, Lucy, Elena, Gabriella, Hailey, Naomi, Ariana.

International Business Times

Dla chłopca:
 • Arthur (słynne imię króla, bohatera licznych legend, dzieł literackich i filmów)
 • Albert (imię małżonka Królowej Victorii)
 • James (jedno z popularnych imion w Wielkiej Brytanii)
 • Edward (imię jednego z synów Królowej Elżbiety)
 • Frederick (imię pochodzące z Gruzji, obecnie jedno z popularnych imion w Wielkiej Brytanii)
 • Spencer (amerykańskie imię, tak miała na nazwisko matka Harry'ego, Diana)
Pozostałe imiona, które mogą być uwzględnione przez parę książęcą: Liam, Noah, Logan, Benjamin, Mason, Elijah, Oliver, Jacob, Lucas, Alexander, Ethan, Daniel, Sebastian, John, Luke, Dylan, Anthony, Christopher, Jack, Ryan, Nathan, Connor, Jason

Cosmopolitan

Natomiast moja opinia prezentuje się następująco: Myślę, że para książęca (na pierwsze imię dziecka) nie wybierze tradycyjnego imienia. Jak wiadomo - są nowoczesną parą, więc uważam, że prawdopodobnie wybiorą coś oryginalnego (czyli jeszcze nie nadane żadnemu członkowi Brytyjskiej Rodziny Królewskiej), ale nie takiego, które mogłoby wzbudzić wielkie kontrowersje.

Moja propozycja imion:

Dziewczynka: Olivia Diana Grace
Chłopiec: Nathan Albert Frederick

Cosmopolitan

Również chciałabym, żebyście podawali swoje własne propozycje. Może akurat ktoś z Was trafi ;).22 komentarze:

 1. Diana Madeleine Vanessa
  Robert Philip Henrik

  OdpowiedzUsuń
 2. Jackie Diana Doria, Arthur Charles Philip

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjacióleczki zdradziły płeć dziecka..będzie córcia

  OdpowiedzUsuń
 4. Co innego bym chetnie widziała jako imiona dziecka, ale obstawiam, ze to bedzie jednak super udziwnione amerykanskie imie, no, moze jak to bedzie dziewczynka, to na drugie(hmmm, moze trzecie?) nadadza jej Doria.
  Tak teraz pomyslalam... moze drugim lub trzecim w opcji chłopiecej bedzie Karol?

  OdpowiedzUsuń
 5. Myśle ze na pewno któreś z imion będzie Diana, ale chyba nie jako pierwsze, z tego co czytałam już jest właściwie pewne ze dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli to będzie dziewczynka to obstawiam któreś z imion: Alexandra, Frances, Mary, Isabella albo Helene.
  Natomiast chłopiec: David, John, Philip, Antony i może jeszcze Richard

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sądzę ze będzie mala Alexandra. Imię królewskie a jednocześnie można skracać do amerykańskiego Alex i przede wszystkim drugie imię królowej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę niefajnie, że została zdradzona płeć dziecka, bo podobno jej nie znają (tak mówiła Meghan). No chyba, że ktoś sobie robi jaja i robił zdjęcia tylko polowy dekoracji (tej dziewczecej), a druga połowa jest np. w kolorze niebieskim.

  OdpowiedzUsuń
 9. Księżna Kate i książę William będą dziś odbywać 2 dniową wizytę w Irlandii!

  OdpowiedzUsuń
 10. Diana Elizabeth Doria
  Liam Albert Logan

  OdpowiedzUsuń
 11. Mysle ze bedzie dziewczynka..imie nie bedzie nawiazywalo do tradycji BRK gdyz Meg dalej chce sie zachowywac po amerykansku... jedno z imion moze byc Diana. Ale nie pierwsze

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję że Meg i Harry na pierwsze imię dadzą córce Diana :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też opstawiam Olivie kiedyś to imie mi się podobało teraz jest trochę mniej więc nie jest moim ulubionym wyborem, ale coś czuje że będzie Olivia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja kompletnie nie umiem obstawić, jak będzie miało na imię baby Sussex. Myślę, że w przypadku dziewczynki bardzo prawdopodobne jest pojawienie się imienia Diana jako drugie bądź trzecie. Miły byłby też ukłon w stronę królowej, ale znowuż Charlotte jest już Elizabeth Diana (wtedy może Frances - drugie imię Diany?)... Podzielam zdanie, że pierwsze imię może być bardziej amerykańskie, chociaż nie mam pojęcia jakie.
  Co do chłopca nie mam żadnych pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Imię pierwsze jest nie do przewidzenia,bo na pewno nas zaskoczą.Myślę,że dziewczynce dodadzą imiona po dwóch babciach-Dianie i Dorii i może po królowej, a w przypadku chłopca to nie mam już żadnych pomysłów.Może jednym z kolejnych mogłoby być Philip bądź Charles.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może chłopcy dadzą np. imię Albert, David to jedne z imion Harrego , Spencer może być zarówno nazwiskiem jak i imieniem, to byłby wspaniały ukłon dla Księżnej Diany jak i jej rodziny, bardzo mi się podoba też imię Alexander przodek księcia Filipa, mogliby dać też męską odmianę Victorii czyli Victor, :)

   Usuń
 16. Alexander lub Leonardo dla chłopca. A dla dziewczynki Helena, Gabriela, Anna lub Clara.

  OdpowiedzUsuń
 17. W rodzinie Meghan było dużo przodków o imieniu Mary i John. Ale byli / były też: Martin, Jacob, Lee, Martha, Joan, Jane, ale też np. Gertruda, czy Nataniel <3...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nataniel bardzo ładne imię. Teraz jeśli o baby sussex moj numer 1 :)

   Usuń
 18. Jestem pewna, że to będzie Diana! A dla chłopca... podoba mi się Liam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Imię Diana może i będzie, ale jako 2 albo 3 imię. Nie sądzę by dziewczynka dostała takie imię, bo byłaby ciągle kojarzona z babcią i non stop porównywana. Nie mam pojęcia jakie wybiorą imię, bo zapewne będzie to dla nas duża niespodzianka :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Harry i Meghan jakie imię mogli by nadać dziecku? trudny wybór ale znając Harrego myślę że jeśli to będzie córka jedno z imion to będzie na pewno imię jego matki czyli Diana, a moje typy To Diana, Elizabeth i Victoria może również Diana Doria Meghan albo Mia Kate Meghan, a na chłopca obstawiam Karol Albert Philip lub Albert Harry William. Zresztą oni sami wybiorą imona jakie im się będzie podobało.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger