Wizyta Kate i Williama w Irlandii Północnej - Dzień II

Dziś książę i księżna Cambridge rozpoczęli drugi, a zarazem ostatni dzień w Irlandii Północnej! Plan dzisiejszego dnia prezentował się następująco: spotkanie z członkami służby policyjnej oraz mieszkańcami miasta Ballymena, wizyta w Braids Arts Centre oraz w siedzibie organizacji Ballymena and Little Steps Sure Start. Ponadto podczas spotkania ze zgromadzonym tłumem, księżna zdradziła informację na temat księżniczki Charlotte. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

Elle


Ostatni dzień oficjalnej podróży po Irlandii Północnej rozpoczęli od spotkania z przedstawicielami lokalnej służby policyjnej. Mieli okazję dowiedzieć się od policjantów w jaki sposób zostali dotknięci problemami zdrowia psychicznego. Następnie omówili wyzwania i mechanizmy wsparcia, które pomogą policjantom w wykonywaniu swojej pracy.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov
Jak można było przeczytać na stronie internetowej The Mirror:
Ich Królewskie Wysokości poprosili o spotkanie z policjantami i pracownikami Police Service Northern Ireland (PSNI) w celu omówienia prac wykonanych w celu zapewnienia psychicznego wsparcia dla osób pracujących w służbie kraju. Książę William szczerze wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób otrzymał wsparcie podczas pilotowania ambulansu lotniczego i był bardzo zainteresowany koncepcją dzielenia się pomysłami i doświadczeniami pomiędzy wszystkimi służbami ratowniczymi i siłami zbrojnymi, aby uzyskać najlepsze efekty.
https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk

Następnym punktem programu była wizyta w mieście Ballymena położonym w hrabstwie Antrim. Liczy on ponad 30 tysięcy mieszkańców. Tam zostali ciepło powitani przez wyczekujący na nich tłum. W czasie rozmowy ze zgromadzonymi, księżna zdradziła, że w domu nazywają księżniczkę Charlotte Lottie. Ponadto spotkała się z dziewczynką o imieniu Hannah Richie, która pisze o niej biografię do szkoły. Na pytanie jak to jest być członkiem rodziny królewskiej, Kate odpowiedziała: Przede wszystkim uwielbiam pracować z młodymi ludźmi. W czasie spotkań z nimi, wszyscy się czują tak silni i odważni. Naprawdę miło Cię poznać. Życzę Ci powodzenia w pisaniu biografii.  

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Również księżna spotkała 5-miesięcznego chłopczyka o imieniu James. Podczas rozmowy z jego tatem, Alanem, Jej Królewska Wysokość wyznała: On jest wspaniały. On sprawia, że zaczynam myśleć o kolejnym dziecku. Następnie odezwał się pan Alan: Czyżby czwarte dziecko?. Na to księżna odparła żartobliwie: Myślę, że William byłby nieco zmartwiony tym faktem. Filmik z tej rozmowy znajduje się na końcu posta.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

www.dailymail.co.uk

/www.dailymail.co.uk

Potem udali się do The Braid - Ballymena Town Hall Museum & Arts Centre. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie muzeum: Nazwa ''The Braid'' wywodzi się od nazwy rzeki, która przepływa przez miasto Ballymena. Ta nazwa splata razem historię, sztukę i kulturę wraz ze współczesnymi konferencjami, turystyką i udogodnieniami obywatelskimi w miejscu, które od wieków stanowi centrum lokalnego życia obywateli. Począwszy od zajęć rodzinnych aż kończąc na przyjęciach specjalnych - każdy znajdzie coś dla siebie. Na początku Kate i William zapoznali się z misją organizacji charytatywnej Cinemagic.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

Cinemagic to wielokrotnie nagradzana organizacja charytatywna, której siedziba znajduje się w Irlandii Północnej. Jest to jeden z największych festiwalów filmowych i telewizyjnych przeznaczony dla młodych dzieci w Irlandii, jak i w Wielkiej Brytanii. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji: Uwielbiamy magię filmu i telewizji oraz uznajemy jej siłę do wychowywania, motywowania i inspirowania młodych ludzi. Do tej pory współpracowaliśmy z ponad 500 000 młodych ludzi, wyświetliliśmy ponad 3 000 filmów i przeprowadziliśmy ponad 500 kursów, warsztatów i innych specjalnych wydarzeń. Nasze projekty zyskały międzynarodowe uznanie ze względu na ich ambicję, jakość i zasięg.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

Warto też dodać, że organizacja ta wykorzystuje sztuki wizualne, aby zwiększyć możliwość i rozwinąć umiejętności młodych ludzi pochodzących ze wszystkich środowisk. Patronami tej organizacji są m.in Pierce Brosnan, Liam Neeson, Saoirse Ronan oraz Colin Farrell. Na początku księżna Kate, wraz z uczniami Malvern Primary School uczestniczyli w zajęciach z charakteryzacji oraz storyboardu. W tym samym czasie, książę William przygotowywał dekoracje do scenografii. Następnie przyglądali się młodym uczestników, którzy mieli okazję wypowiedzieć parę zdań o sobie wprost do kamery.

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Również mieli okazję spotkać się z podopiecznymi Cinemagic, aby dowiedzieć się więcej na temat krótkiego filmu A Stone's Throw, którego premiera odbyła się 15 października 2018 roku w Australii. Kate i William mieli okazję obejrzeć 10-minutową ekranizację.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/NIOgov

Natomiast ostatnim przystankiem była wizyta w siedzibie organizacji Ballymena and Little Steps Sure Start. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie instytucji charytatywnej:
Ballymena and Little Steps Sure Start jest finansowany przez Departmen of Education [...], zapewnia szeroki zakres usług dla dzieci i ich rodzin: począwszy od ich urodzenia do czwartego roku życia. Usługi obejmują zarówno indywidualne jak i grupowe wsparcie dla mieszkańców miasta Ballymena jak i całego hrabstwa Antrim. Organizacja ta zapewnia m.in. zajęcia z pływania oraz zajęcia muzyczne dla niemowląt i małych dzieci, programy przedporodowe i  poporodowe (w tym joga i hydroterapia), refleksologia, zajęcia kulinarne, masaże dla dzieci itp.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kate i William spotkali się z dziećmi i ich rodzinami. Podczas rozmowy z opiekunami, dowiedzieli się więcej na temat różnych programów oferowanych przez tą organizację. Omówili także sposoby organizacji wsparcia rodziców oraz zapewnienia najlepszych praktyk w początkowej fazie macierzyństwa.

https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

I tak oto zakończyła się podróż księcia i księżnej Cambridge do Irlandii Północnej!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Mulberry
Sukienka - Jenny Packham
Szpilki - Rupert Sanderson
Kopertówka - Jimmy Choo
Kolczyki - należące do księżnej Diany

Zdjęcia: Yahoo Finance, Hello Magazine

Filmiki z wizyty:

>

51 komentarzy:

 1. Kate chyba miała na sobie to sukienke czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Te rękawy w stylu Meghan, ale kolor płaszcza przepiękny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie znów rękawy? Rękaw jak rękaw - normalny. A takimi dopiskami ,,w stylu Meghan'' to tylko zaczynacie dyskusje.

   Usuń
  2. Zgadzam się. Tak jakby Meghan była jakąś wyrocznią stylu. Moim zdaniem płaszcz oryginalny i bardzo ładny

   Usuń
  3. Meghan miała dwie stylizacje w takim stylu, białą sukienkę na wystąpieniu z królową Elżbietą i teraz kilka dni temu czerwoną sukienkę, dlatego skojarzyło mi się z Meghan, nie miałam na myśli nic negatywnego :)

   Usuń
  4. To nie rękawy tylko peleryna przyszytyta do płaszcza. Meghan takiego kroju nie miała. Coś zupełnie nowego ale nie w stylu nowoczesnym.

   Usuń
  5. Przestańcie wymyślać ,że Kate naśladuje Meghan, Kate miała na sobie przez 7 lat chyba każdą stylizację. Meghan może ją naśladować nie odwrotnie. Wszyscy projektanci projektują stroje zgodne z trendami w danym czasie, księżne wybierają co chcą założyć i czasami ubierają się w podobnym stylu. Ubawiłam się w ubiegłym roku, że królowa Letizia naśladuje dyktującą modę na świecie Meghan, bo o 14 ubrała jeansową sukienkę, a Meghan miała jeansową sukienkę o 11. Bzdurne artykuły dziennikarzy narzucają niektórym prymitywny system myślenia.

   Usuń
  6. Też to widzę.
   Camilla i Zofia też zaczęły nosić podobne "pelerynki" jak Meghan, to i Kate się pokusiła.
   Dobrze że wreszcie zrezygnowała ze swoich ulubionych koronek.

   Usuń
  7. A kto tu powiedział, że Kate naśladuje Meghan, nikt. Po prostu ma coś podobnego do Meghan, ile razy jest tak, że zobaczymy coś u kogoś i się nam spodoba i kupimy w podobnym stylu ubranie.

   Usuń
  8. Pelerynka nie jest wynalazkiem Meghan, jeśli już to jest raczej w stylu Fleur Delacour z Harry'ego Pottera

   Usuń
 3. Ten niebieski płaszcz wygląda jak pancerz, piekna sukienka

  OdpowiedzUsuń
 4. Kate pierwszy płaszczyk jak Sherlock holmes

  OdpowiedzUsuń
 5. Super płaszczyk wreszcie stary fason ale jendnka w lekko zmienionym wydaniu, Kate wogle bardzo ładnie wyglada :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy William na grupowym zdjęciu naprawdę nie może przepuścić Kate do przodu? Nie wiem, dlaczego nie ma w nich takiego „partnerskiego” myślenia? Zasłonił ją i stoi król, patrzcie na niego. To samo wczoraj z tym odepchnięciem na boisku, No naprawdę, aż czasami czuję sie niekomfortowo oglądając ich, albo jakieś głupie teksty ze żona robi za choinkę, albo jakieś dziwne ruchy, żeby sie nie mógł na te pare godzin ogarnąć, to już wstyd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grali w piłkę nożną i mieli ubaw! Kate ma do siebie dystans i jednocześnie jest żoną swojego męża, a więc wie kiedy i co może zrobić pierwsza. Przynajmniej nie traktuje Willa jak chłopaczka do towarzystwa.

   Usuń
  2. Kiedyś Kate powiedziała, że na oficjalnych wyjściach rządzi William a ona w domu wiec kto wie :D

   Usuń
 7. Specyficzne rękawy:)Świetnie wygląda zestawienie jaśniejszego płaszcza i ciemniejszej sukienki w tym samym kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 8. I da się wyglądać na szczęśliwych i zakochanych bez wiecznego trzymania się za ręce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie:)

   Usuń
  2. No ja tego zakochania nigdy nie widziałam i nadal nie widzę.

   Usuń
  3. A ja widze, William i Kate dobrze się ze sobą czuja i widać, ze niezle się dogadują. Po tylu latach związku wazna jest przyjazn i wspólne zainteresowania.
   Gdy oni byli na tym etapie związku co H&M nikt nawet o nich nie wiedział, trudno wiec powiedzieć jak to wygladalo wtedy pomiędzy nimi. William wydaje się być człowiekiem zdystansowanym, jako starszy lepiej tez pamięta jak to było z Diana, nic wiec dziwnego, ze nie chce publicznie okazywać czulosci zonie.
   Ja z kolei nie widze zadnego uczucia wobec Harry'ego w Meghan, mam wrazenie, ze ona kocha siebie, slawe i pieniądze, no i tytul Harry'ego. Osobiscie watpie czy H&M w ogole będą mieli ze sobą o czym rozmawiać jak juz minie czas zakochania u Harry'ego

   Usuń
  4. Anonimowy 1 marca 2019 12:33, moim zdaniem Kate z Williamem zawsze mieli stosunki kumpelskie, więc jak najbardziej mogą dobrze czuć się w swoim towarzyskie. Natomiast nigdy William nie traktował Kate jak kobiety, która jest miłością jego życia. Nie oceniam tutaj, co jest lepsze. Wszystko zależy od tego ja ktoś priorytetuje...

   Usuń
  5. Tak dobrze znasz Williama, że wiesz kto jest miłością jego życia? Nie każdy człowiek jest typem romantyka, to raz, dwa - kiedy oni byli w fazie zakochania to świat nie wiedział o ich związki. Możliwe też, że on po prostu nie okazuje uczuć publicznie, a w domu jest zupełnie inna osoba

   Usuń
  6. Anonimowy 1 marca 2019 20:28, w ogóle nie znam Williama, ale swoje widzę. i nie chodzi mi o fazę zachowania tylko o całokształt ich związku...

   Usuń
  7. Miłość nie na każdym etapie związku wygląda tak samo :)

   Usuń
  8. Ciekawe ze w tej fazie zakochania William miewał inne przelotne milostki, takie to było jego zakochanie....

   Usuń
  9. Ale przecież w tych wiadomościach z telefonu Williama i reszty BRK co kiedyś wyciekły było widać, że on ją kocha i błagam przestańcie szukać jakiś problemów i zajmijcie się sobą. Po co wam to? Lepiej się czujecie jak powiecie coś nie miłego?

   Usuń
  10. Gdyby nie kochał Kate to by się z nią nie ożenił. Ich związek ma mocne fundamenty bo powstał z przyjaźni.

   Usuń
 9. Chyba należy uznać wizytę w Irlandii Północnej za udaną. Kate i William wyglądali na szczęśliwych i zrelaksowanych. Udało im się połączyć spotkania związane z działalnością/zainteresowaniami zarówno księcia jak i księżnej, a dodatkowo spędzić czas w bardziej rozrywkowy sposób.
  Stylizacje księżnej niemal wszystkie przypadły mi do gustu. Nie jestem może fanką tego swetra, który Kate założyła pierwszego dnia, ale za to zakochałam się w tym błękitnym płaszczu. Moje serce skradły także granatowe szpilki.
  Jakie to urocze, że nazywają księżniczkę "Lottie". Chociaż dla mnie zawsze pozostanie Szarlotką ;) Czwarte dziecko przeraża Williama? No w sumie się nie dziwię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można gdzieś usłyszeć,że nazywają księżniczkę Lottie?

   Usuń
 10. Jak sądzicie faktycznie będzie 4 dziecko wydaje mi się że moze pod koniec roku albo następnym ....
  Wydaje mi sie ze Kate poważnie mówiła(wspominala o wiekszej ilosci dzieci),jak ostatnio przed ciaza z Luisem tylko jeszczza wczesnie dlatego mowila o strachu Willego...
  A wy jak sądzicie bedzie czwarte dziecko ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie ze względu na to ze maja 3 dzieci i sa przed 40. Aczkolwiek czas pokaże :)

   Usuń
 11. Ta wizyta to trochę jak kopia wizyty H&M w Bostonie.
  A pojechali, bo Irlandia Północna jest bardzo niezadowolona z brexitu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzydka ta pelerynka w tym płaszczu i niestety ale mi też skojarzyła się z kreacjami Meghan, które miały takie zabudowane góry... I po raz kolejny to dziwne śmianie się - zdjęcie 5 i 14 wygląda fatalnie, przyszła królowa... na 6 i 7 też ciągle otwarta buzia, na 3 te ręcę. Lubię Kate no ale niestety co by nie zarzucać Maghan nigdy nie widziałam w niej aż takiej ekspresji żebyśmy mogli oglądać wszystkie jej zęby, potrafi mówić "z głowy" bardzo mądrze, rozważnie i z dużą pewnością siebie. Kate tyle klat jest w RK i nawet przemów nie może się nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A słyszałaś jej przemowy że jesteś taka mądra? Nie wiedziałam że w RK uśmiech jest zakazany.

   Usuń
  2. Tak, słyszałam wielokrotnie, na instagramie pełno jest filmików z jej przemowami.

   https://www.instagram.com/p/Bt1BnFklkBu/
   Nie wygląda to dobrze, sorry ale taka prawda.

   https://www.instagram.com/p/Bt1mdOMlhcb/
   Kolejny przykłada.

   Przecież ona więcej czyta niż przemawia.

   Usuń
  3. Uśmiech nie jest zakazany, ale tu nie chodzi o normalny uśmiech, który Kata ma piękny, tylko o śmianie się jak "głupi do sera". Mi też się to nie podoba.

   Usuń
  4. Kate jest naturalna, a Meghan gra, stad ta roznica.
   Meghan była aktorka, umie wiec nauczyć się roli i mowic "z glowy", nie zauwazylam natomiast aby jej przemówienia były "madre", ot zbior banałów godnych osoby wypisującej hasełka na bananach przeznaczonych dla kobiet po przejściach.
   Nie każdy musi lubic i umiec przemawiać, Kate nie czuje się w tym dobrze, tak po prostu jest. Ale w kontakatach z ludzmi jest szczera, naturalna i zainteresowana rozmowca, w przeciwienstiwe do Meghan, która interesują wyłącznie fotoreporterzy.

   A pelerynka jest w stylu Fleur Delacour :)

   Usuń
  5. No to proszę zauważyć, że Diana też zawsze czytała, a była szanowana, podziwiana, bardzo szczera w kontaktach z ludźmi i u niej czytanie w niczym nie przeszkadzało. To i tu nie przeszkadza. A Meghan ( o ile już porównujecie 😒) to faktycznie ma pamięć wyćwiczoną oraz naturalną łatwość i dobrze. No i predyspozycje też trzeba wziąć pod uwagę, a nawet bardzo. Szanować kogoś takim jaki jest, skoro na coś nie ma wpływu. Ja nie umiałbym przemawiać, bo nie mam takiego daru i koniec. Nie wychodzą mi nawet ładne wypowiedzi w wąskim gronie. Lubię za to pisać. A Wy potrafiłybyście ? Jeśli tak to gratuluję takiego talentu. Uważam, że posiadanie lub brak talentów nie dyskwalifikuje nikogo do bycia z osobą, którą się kocha. Myślę, że Kate wypełnia swoje obowiązki w zakresie oraz sposobie, jaki uważa za możliwy i zgodny z jej wartościami na ten czas. A już zupełnie bez sensu porównywanie jej do innych księżnych. Każda ma inną sytuację, inne dzieci i inaczej dokonuje przewartościowania spraw w swoim życiu, zwłaszcza gdy pociechy są małe. Tak uważam. Pozdrawiam. (mama tylko dwójki dzieci).

   Usuń
  6. Anonimowy 1 marca 2019 12:35, bardzo adekwatne określenie. Właśnie dokładnie jak "głupi do sera". Lepiej bym tego nie ujęła. Brawo!!!

   Usuń
  7. Wszystcy się akurat śmieją, jak głupi do sera? Te komentarze są poniżające, naprawdę już nie wiecie do czego się przeczepic! Chyba tylko zakompleksione osoby które nie maja w życiu co robić czepiają się takich rzeczy i piszą komentarze. Zastanówcie się co robicie bo to już jest niesmaczne

   Usuń
  8. Brawo Anonimowy z 11:52. Nic dodać, nic ująć.

   Usuń
 13. Dziewczyny na 1 zdjęciu Kate idzie równo z Williamem, a może nawet pół kroku przed nim... Hahahahaha!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlaśnie, ale jak Meghan to robi to łamie protokół a Kate nie? Ale z was hipokrytki...

   Usuń
 14. Chyba rozgryzlam system. Krytykowanie Meghan to hej i rasizm, a krytykowanie Kate to po prostu konstruktywna krytyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak jak Pani mówi. Opinie o Meghan to konstruktywna krytyka,a krytykowanie Kate czepialstwo. O Meghan można napisac wszystko,bo ma się do tego prawo. Jeżeli na to samo zwróci się uwagę u Kate to już jest problem. Dlatego warto zastanowić się nad treścią komentarza zanim naciśniemy enter.

   Usuń
 15. Daje się zauważyć, że wyznawczynie Kate są bardzo drapieżne. Jeśli tylko ktoś napisze coś pozytywnego o księżnej Meghan lub, że Kate ma na sobie coś co wcześniej miała Meghan, natychmiast uruchamiają w sobie ogromne pokłady złych emocji, niegodne człowieka na poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy 2 marca 2019 22:16, dokładnie, ja też to zauważyłam. To się nazywa fanatyzm...

  OdpowiedzUsuń
 17. Fakt te od Meghan są łagodne jak baranki

  OdpowiedzUsuń
 18. Oj tak, sama słodycz płynie z ich ust 🤮

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger