Wizyta księcia Harry'ego w John Corfield Centre

Dziś książę Harry odbył oficjalne wyjście związane z organizacją Street Games. Udał się z wizytą do John Corfield Centre, aby dowiedzieć się więcej na temat krajowej kampanii polegającej na zapewnieniu dzieciom zajęć sportowych, artystycznych oraz pożywnego jedzenia w czasie dni wolnych od nauki szkolnej. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal


Jego Królewska Wysokość udał się do jednego z centrum, w którym odbywają się zajęcia sportowe dla dzieci. Na początku spotkał się z pracownikami oraz opiekunami dzieci, aby dowiedzieć się więcej na temat kampanii Fit and Fed. Jest to krajowa kampania prowadzona przez organizację Street Games. Jej celem jest zapewnienie dzieciom swobodnego dostępu do zajęć aktywności fizycznej, aktywności twórczej oraz pożywnego jedzenia.

https://twitter.com/KensingtonRoyal


Takie zajęcia zwykle odbywają się w dni wolne od szkoły. Teraz niektóre dzieci z Wielkiej Brytanii mogą z nich korzystać, ponieważ mają tydzień wolnego (ferie zimowe). Jego Królewska Wysokość miał okazję zobaczyć efekty tej kampanii w 2017 (w Newham) i 2018 roku (w Brent). Fit and Fed zostało również założone we współpracy z Streatham Youth and Community Trust (instytucją zajmującą się zapewnieniem wysokiej jakości usług młodym ludziom mieszkającym w mieście Streatham).

Wizyta w Newham - jednej z gmin Wielkiego Londynu, 2017 rok / https://twitter.com/KensingtonRoyal

Wizyta w Brent - jednej z gmin Wielkiego Londynu, 2018 rok / https://twitter.com/KensingtonRoyal

Książę miał okazję obejrzeć kilka ćwiczeń, które są oferowane dzieciom, aby rozwijać ich aktywność fizyczną poza zajęciami prowadzonymi w szkołach. Zobaczył m.in. skoki na trampolinie oraz Jui-Jitsu. Następnie pomagał Markowi (pracownikowi SYCT) w nakładaniu jedzenia dla zmęczonych i głodnych podopiecznych.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington:
Zajęcia sportowe i artystyczne odbywają się każdego wieczoru, 6 dni w tygodniu [...]. Aż 73% biednych rodzin nie zawsze może sobie pozwolić na wyżywienie swoich dzieci w czasie ferii zimowych. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii takich dzieci i osób młodych jest aż 3 miliony, w tym 700 tysięcy zamieszkałych w Londynie.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Filmiki z wizyty:

2 komentarze:

  1. Harry pomagał im z jedzeniem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczna,mega potrzebna inicjatywa. Cieszę się,że Harry rozumie problemy współczesnego młodego człowieka i angażuje się w inicjatywy polepszające jego byt,samopoczucie. W takim miejscu dzieci są zaopiekowane,mają szansę nie tylko fajnie spędzić czas,ale tez samorealizować się. Do tego nie są głodne. Mam nadzieję,że wraz z Meghan będą współpracować z takimi ośrodkami i wspierać je,bo czynią dużo dobrego:-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger