Wizyta księcia Williama w siedzibie organizacji Passage Charity

Dziś książę William złożył wizytę w siedzibie Passage Charity - organizacji, którą często odwiedzała księżna Diana, matka Jego Królewskiej Wysokości. Tam spotkał się z podopiecznymi, pracownikami oraz wolontariuszami. Również pomógł przygotować lunch. Ponadto tego samego dnia Pałac Kensington ogłosił patronat Williama nad tą instytucją. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

https://twitter.com/KensingtonRoyal


Jak można przeczytać na oficjalnej stronie poświęconej Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej:
Dziś książę Cambridge stał się królewskim patronem The Passage - największego centrum w Wielkiej Brytanii poświęconemu osobom bezdomnym oraz tym, którzy nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Założona w 1980 roku organizacja Passage pomogła ponad 13 tysiącom osób pogrążonym w kryzysie. Aby pomóc swoim podopiecznym, organizacja utworzyła specjalne projekty na temat zapobiegania bezdomności oraz zapewniła dwa innowacyjne usługi zakwaterowania. Książę po raz pierwszy odwiedził Passage Charity jako dziecko w 1993 roku z matką Dianą, księżną Walii i przez 25 lat odwiedzał różne oddziały związane z tą instytucją charytatywną. 
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Poniżej podpis księżnej Diany oraz wówczas 11-letniego Williama:

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Przemawiając podczas wizyty w The Passage Charity w 2016 roku, książę William powiedział:
Wizytę, którą odbyłem w tym miejscu gdy byłem dzieckiem, pozostawiły we mnie głęboki i trwały ślad - o tym, jak ważne jest, aby wszyscy w naszym społeczeństwie, a zwłaszcza najbiedniejsi, byli traktowani z szacunkiem, godnością i życzliwością oraz otrzymywali możliwość wypełnienia swojego życiowego potencjału.
https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Warto dodać, że książę William od wielu lat angażuje się w organizacje zwalczające bezdomność. Jego pierwszą organizacją związaną z tym tematem, nad którą objął patronat, było Centrepoint (dokładnie od 2005 roku).Decyzję księcia William skomentował Mick Clarke, dyrektor organizacji Passage Charity:
Podczas swojej królewskiej wizyty w The Passage Charity, widać było, że jest zatroskany osobami dotkniętymi bezdomnością oraz głęboko zainteresowany naszą pracą. By jeszcze bardziej wyrazić swoje poparcie we wkład Passage Charity, Jego Królewska Wysokość zdecydował się objąć nad nią patronat. Jest to dla niego ogromny zaszczyt. To dowód na to, jak bardzo angażuje się w tę sprawę.
https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Na początku książę William spotkał się z pracownikami i wolontariuszami, aby dowiedzieć się więcej na temat organizacji oraz jakie działania są podejmowane w celu ulepszenia życia podopiecznych. Następnie udał się do kuchni, gdzie tam pomagał przygotować spaghetti na lunch. Jak można zobaczyć na niżej zamieszczonych filmikach, świetnie sobie radził w jego przygotowaniu.

https://www.dailymail.co.uk

Na sam koniec wizyty, uczestniczył w rozmowach z podopiecznymi i wolontariuszami. Podczas spotkania omawiano korzyści płynące z programu Home for Food. Jest to program, którego celem jest pomoc bezdomnym w zapewnieniu im osiedlenia się w nowych domach oraz wpasowania się w życie lokalnej społeczności.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Filmiki z wizyty:4 komentarze:

 1. Miło, że książę William odwiedził Passage Charity, a jeszcze milej, że nie poprzestał jedynie na rozmowie, a zakasał rękawy by pomóc innym :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale dobrana koszula do swetra:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy patronat wspaniale komponuje się z innymi organizacjami,jakie wspiera książę,jak choćby Centrepoint.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałam na Instagramie kilka filmików z dzisiejszego wyjścia i jestem mile zaskoczona zaangażowaniem Księcia. Był szczery w tym co robił. Duży plus:-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger