Księżna Kate na otwarciu Centre of Excellence na Rodney Street w Londynie

Dziś księżna Kate, jako patronka Anna Freund National Centre for Children and Families, uczestniczyła w oficjalnej inauguracji Centrum Doskonałości, którego siedziba znajduje się na Rodney Street w Londynie. W czasie tego wydarzenia wygłosiła swoje przemówienie oraz spotkała się zarówno z wolontariuszami jak i podopiecznymi organizacji charytatywnej. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/AFNCCF

Tuż przed przybyciem księżnej, Pałac Kensington skomentował jej dzisiejsze wyjście:
Ta wizyta jest wyrazem ciągłego pragnienia księżnej, by rzucić światło na problemy zdrowia psychicznego dzieci oraz znaczenie wczesnej interwencji i pracy z całą rodziną, która może pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Jej Królewska Wysokość pragnie zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ta organizacja charytatywna czyni postępy w swojej pracy, aby doprowadzić do wielkich zmian w opiece psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą. Księżna Cambridge po raz pierwszy odwiedziła Anna Freund Centre w 2015 roku, jeszcze zanim została jej patronką w lutym 2016 roku. Od tego czasu Jej Królewska Wysokość odwiedziła Family School, Early Years Parenting Unit (EYPU), spotkała się z wieloma specjalistami i ekspertami dzięki jej wczesnej pracy na rzecz Royal Foundation oraz inicjatywie ,,Mentally Healthy Schools'', której Anna Freund Centre jest kluczowym partnerem.
Instagram Explorer

Bellazon

Na stronie Anna Freund Centre pojawiło się kilka informacji na temat nowo otwartego Centrum Doskonałości:
Nowy budynek, Kantor Centre of Excellence stał się symbolem naszej nowej, ekscytującej ery. Pod jednym dachem będą przeprowadzane najlepsze badania, zajęcia z polityki oraz nauka praktyki. Będzie to przestrzeń, w której liderzy neurobiologii, zdrowia psychicznego, praktyki, opieki społecznej i edukacji będą współpracować z dziećmi i młodzieżą, aby znaleźć najlepszy sposób na zrozumienie ich problemów oraz zastosowania go w praktyce. Centrum zapewni szkolenia dla dzisiejszych specjalistów i nauczanie podyplomowe dla światowych liderów. Sercem naszego centrum będzie Pears Family School - szkoła dla dzieci, które zostały porzucone lub wykluczone. Nowe Centrum Kreatywności będzie kreatywną, integrującą i opartą na współpracy przestrzenią stworzoną ze studentami, dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami [...] aby pomóc zmienić ich zdrowie psychiczne.
People

Na początku księżna miała okazję porozmawiać z osobami wspierającymi działania organizacji Anna Freund, a następnie spotkała się z Kate Silverton (znaną brytyjską dziennikarką) oraz Amy - młodą dziewczyną angażującą się we wszystkie działania podejmowane przez tejże organizację charytatywną. Podczas rozmowy z mediami, Amy powiedziała: Dla mnie, te nowe Centrum stanowi okazję do dalszego zaprezentowania naszego współczucia i stworzenia zmian dla młodych ludzi z problemami zdrowia psychicznego oraz umożliwienia im kierowania tymi zmianami.

Daily Mail

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Celem pracy Anna Freund Centre jest wczesna interwencja z rodzicami i dziećmi poprzez promowanie pozytywnego myślenia w szkołach. Przykłady tej działalności:

 • Dotarcie do ponad miliona dzieci i młodzieży poprzez szkoły i uczelnie, zapewniając zaufane zasoby, szkoląc personel szkolny badając, jak najlepiej wesprzeć uczniów
 • Praca nad wychowaniem oraz ochroną dzieci i młodzieży przed skutkami traumy wynikającej z nadużyć, zaniedbań lub traumatycznych wydarzeń, pomagając w ten sposób budować ich odporność poprzez zaufane relacje z dorosłymi
 • Doskonalenie światowej klasy pracowników, którzy w zeszłym roku przeszkolili 8000 specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, a obecnie Anna Freund posiada 330 osób, które ukończyły studia podyplomowe

https://twitter.com/AFNCCF

Daily Mail

Później Jej Królewska Wysokość udała się do sali muzycznej, aby uczestniczyć w zajęciach wraz z dziećmi i ich rodzinami.

Town & Country Magazine

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://www.popsugar.co.uk

Po tym nastąpiła oficjalna część tego wydarzenia. Na początku księżna Kate wygłosiła krótkie przemówienie, w którym powiedziała:
Wszyscy jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ tak bardzo zależy nam na zmianie zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i ich rodzin. Nauczyłam się wiele o rozwoju wczesnego dzieciństwa i o znaczeniu wsparcia dla rodziców poprzez Waszą pracę dla Anna Freund Centre. To jest coś, na czym mi naprawdę zależy. Ambicje nowego Kantor Centre of Excellence są niezwykle inspirujące; połączenie badań, edukacji, praktyki i polityki w jednym miejscu wprowadzi misję Anna Freund na jeszcze wyższy poziom. Jest świadectwem tego, co można osiągnąć, gdy ludzie pracują razem, aby zrealizować swoją wspólną wizję.
Vanity Fair

https://www.popsugar.co.uk

https://www.popsugar.co.uk

Na koniec odsłonięto tablicę pamiątkową.

https://twitter.com/AFNCCF

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Emilia Wickstead
Kopertówka - Mulberry
Szpilki - Gianvito Rossi
Kolczyki i naszyjnik - Kiki McDonough

Harper's Bazaar

A na koniec - kilka filmików z wizyty:

16 komentarzy:

 1. Kate wygląda pięknie

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie, ale jak się śmieje to widać ze jest przed 40:( ale ten czas leci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nikogo z nas czas się nie cofa.
   Dobrze, że nie próbuje na siłę się odmłodzić za pomocą operacji plastycznych i nie staje się karykaturą samej siebie

   Usuń
  2. Oczywiście ze tak, jednak mnie sama upływ czasu trochę przeraża:)

   Usuń
 3. Jest piękną kobietą. Taka zieleń to jej kolor. Ładnie namodelowane włosy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobną sukienkę miała w Berlinie. Tylko fioletową, z innym dekoltem i mam wrażenie, że mniej rozkloszowaną. Widzę, że powtarza rzeczy, w których prawdopodobnie dobrze się czuje. Przynajmniej tak to wygląda. Ta sukienka bardzo dobrze na niej leży.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna taka sama sukienka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sukienka jest ladna, ma klase i pasuje do okoliczności, a dodatkowo podkresla atuty figury Kate i maskuje mankamenty.
   Nie każdy potrafi tak umiejętnie dobierać sobie ubrania

   Usuń
 6. Szmaragdowa sukienka niby taka prosta,a ma w sobie niezwykły urok.Po prostu klasa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście, że czas nieubłaganie pędzi dla każdego. Ale też różnie się ludzie starzeją. Niektórzy nawet wręcz z wiekiem wyglądają coraz lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przykro mi, ale według mnie taka prawda.
  Stylizacje Kate sa nudne jak flaki z olejem i tak bardzo przewidywalne, ze nie mogę. Jej przeciętna stylizacja nie robi efektu Wow. Kazdy płaszcz, toczek wygląda prawie tak samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ta konsekwencja w eleganckim, ponadczasowym, często retro, niekrzykliwym i niedominującym stylu to jej atut i za to ją cenię. I właśnie to stanowi o jej klasie. Może i fajnie jest popatrzeć na rewię mody u królewskich, ale właśnie taka domoinacja i przeznaczanie fortuny na stroje świadczy o braku godności i wyczucia wobec dzisiejszego bardziej filantropijnego charakteru pracy. Kate jako jedyna z wielu młodszych księżnych i królowych przyjęła takie stanowiska i dlatego jest najbardziej królewska xe wszystkich. Tymbardziej doceniam, że nie urodziła się jako księżniczka. Potrafi poświęcić siebie, mając takie możliwości. Pokazać pracę i reprezentować królową.

   Usuń
  2. Poświęcić siebie? To chyba żart.

   Usuń
  3. No, powiało za nadto patosem... Kate coraz bardziej upodabnia się do Elżbiety. Jej stroje też są bardzo nudne i przewidywalne. Tylko, że ona ma 93 lata, a Kate 37!!!

   Usuń
  4. No to powiedzcie mi jak naprawde powinna ubierać się księżna Kate żeby jej stylizacje nie były nudne? Z chęcią przeczytam Wasze propozycje :D

   Usuń
 9. Czy ona nie wie, że odsłanianie zębów aż po dziąsła świadczy o braku klasy. Chce na siłę być taka swojska a umiar zawsze mile widziany, zwłaszcza w wyższych sferach.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger