Księżna Sussex urodziła synka! - podsumowanie

Wczorajszy dzień był dla nas - fanów brytyjskiej monarchii - wręcz nie do opisania! Dynastia Windsorów powiększyła się o kolejnego członka rodziny. Książę i księżna Sussex zostali rodzicami chłopca, który przyszedł na świat prawdopodobnie w prywatnej klinice dla kobiet i dzieci - Portland Hospital. Więcej szczegółów znajduje się w dalszej części posta.

Sterling James Co.

Kilka minut przed godziną 14:00 brytyjskiego czasu pojawiła się informacja, że księżna Sussex zaczęła rodzić. Po paru minutach te doniesienia potwierdził Pałac Buckingham publikując krótkie oświadczenie:
Księżna zaczęła rodzić we wczesnych godzinach porannych. Książę Sussex jest przy Jej Królewskiej Wysokości. Kolejne oświadczenie pojawi się wkrótce.
https://twitter.com/chrisshipitv

Od tamtej pory praktycznie wszystkie brytyjskie stacje telewizyjne zebrały się na Long Walk w Windsorze, aby zdawać relację krok po kroku. Ponadto jedna z blogerek podała informację, że 6 maja swoje urodziny również obchodzili/obchodzą: Papież Marceli II (1501r.), Papież Innocenty X (1574r.), Sigmund Freund (1856r.), Tony Blair (były premier Wielkiej Brytanii; urodzony w 1953r.), Gabourey Sidibe (amerykańska aktorka; urodzona w 1983r.) oraz George Clooney (1961r.). Dodała również, że dziś w Wielkiej Brytanii obchodzony jest bank holiday czyli wolne od pracy (dlatego nikt z rodziny królewskiej nie miał zaplanowanego wyjścia).

Sqoop – Its deep

Na kolejne oświadczenie nie musieliśmy długo czekać. Dokładnie o 14:38 Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym podano czas narodzin, płeć oraz wagę dziecka.
Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex urodziła zdrowego syna 6 maja 2019 roku o godzinie 5:26 rano [brytyjskiego czasu]. Dziecko ważny 7 funtów i 3 uncje [w przeliczeniu na polskie daje to około 3,3 kg]. Książę Sussex był obecny przy porodzie. Królowa, Książę Edynburga, Książę Karol, Księżna Kornwalii, Książę i Księżna Cambridge, Lady Jane Fellowes, Lady Sarah McCorquodale oraz Hrabia Spencer zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Matka księżnej, Doria Ragland, która jest zachwycona przyjściem na świat swojego pierwszego wnuka, jest z Ich Królewskimi Wysokościami w Frogmore Cottage. Jej Królewska Wysokość i dziecko czują się dobrze.


Również radosną informację potwierdziło oficjalne konto księcia i księżnej Sussex na Instagramie publikując fotografię z napisem: It's a Boy!
Z przyjemnością informujemy, że Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Sussex powitali swoje pierworodne dziecko wczesnym rankiem 6 maja 2019 roku. Syn Ich Królewskich Wysokości waży 7 funtów i 3 uncje. Zarówno księżna jak i dziecko czują się dobrze. Para książęca chciałaby podziękować społeczeństwu za wspólną ekscytację i wsparcie w tym wyjątkowym czasie ich życia. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych w nadchodzących dniach.
https://www.instagram.com/sussexroyal/?hl=pl

W tym samym czasie dumny tata, książę Harry, udzielił krótkiego wywiadu dla brytyjskiej prasy na terenie Frogmore Cottage. 
Jestem bardzo podekscytowany móc ogłosić, że rano Meghan i ja zostaliśmy rodzicami małego chłopca - bardzo zdrowego chłopca. Zarówno mama jak i dziecko czują się świetnie. Jestem pełen podziwu dla kobiet. Nie mogę w stanie sobie wyobrazić, w jaki sposób one to robią. Oboje jesteśmy absolutnie zachwyceni i tak wdzięczni za ciepło i wsparcie od wszystkich. To było niesamowite, więc chcieliśmy się tym podzielić ze wszystkimi. Nadal ustalamy imiona, ale ponieważ dziecko urodziło się po terminie, mieliśmy trochę więcej czasu na przemyślenia -  ale to już następna kwestia.
Valley Morning Star

Przekonacie się o tym za dwa dni [oficjalne zdjęcia i ogłoszenie imion], zgodnie z planem. Będziemy mogli podzielić się z Wami zdjęciem naszej rodziny, abyście wszyscy mogli zobaczyć dziecko. Nie uczestniczyłem w wielu porodach, to jest mój pierwszy raz - to było niesamowite, absolutnie niewiarygodne przeżycie. Pragnę też powiedzieć, że jestem tak niesamowicie dumny z mojej żony. Tak jak każdy ojciec czy rodzic powiedziałbym, że dziecko jest tak niesamowite, że jesteś w stanie oddać życie za tak małą istotkę. Jestem wniebowzięty. Dziękuję bardzo, dziękuję!

Hello Magazine

Filmik:


Gratulacje złożyli m.in: fundacja Invictus Games, Theresa May (premier Wielkiej Brytanii), Liam Payne, Michelle Obama, książę Andrzej oraz pracownicy Westminster Abbey. Na wieść o narodzinach dziecka Meghan i Harry'ego, Charles Spencer opublikował krótką wiadomość na Twitterze:
To najbardziej urocza wiadomość dnia - moje wielkie, wielkie gratulacje! (Dobrze jest mieć kolejnego Byka [nawiązanie do znaku zodiaku] w rodzinie.

Po godzinie 16:00 brytyjskiego czasu Pałac Buckingham ogłosił kolejną informację związaną z narodzinami pierwszego dziecka Ich Królewskich Wysokości:
Zawiadomienie o narodzinach uroczyście pojawi się na sztaludze wystawionej na dziedzińcu Pałacu Buckingham. Obramowane oświadczenie o narodzinach zostanie wyprowadzone przez Privy Purse Door, a następnie zostanie umieszczone na dziedzińcu Pałacu. 

I tak się stało! Co ciekawe - na oświadczeniu nie podpisali się lekarze, którzy byli obecni przy porodzie księżnej. Być może para książęca chciała w ten sposób uszanować ich prywatność.

https://twitter.com/RoyalFamily

https://twitter.com/RoyalFamily

Filmik:


Wieczorem (tym razem na fioletowo) zaświeciło się słynne BT Tower:

Newsadvance.com

Podobnie (ale na niebiesko :D) było z wodospadem Niagara w Kanadzie...

www.fox4now.com

... a London Eye zaświeciło w kolorach brytyjskiej flagi na cześć Baby Sussex.

AOL.uk


A już jutro Pałac wyda oficjalne zdjęcia Meghan, Harry'ego i ich synka. Już nie mogę się doczekać!

20 komentarzy:

 1. Brak podpisu lekarza (chocby nieczytelnego) na oswiadczeniu jest co najmniej dziwny,bo dla osoby ktora zostala wybrana to zaszczyt i reklama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak sadze, to bardzo dziwne

   Usuń
 2. Gratuluję dla nowych rodziców. Zastanawia mnie tylko, dlaczego wśród wymienionych osób, które zostały powiadomione o narodzinach, nie ma Karola. Odbywa teraz jakąś podróż zagraniczną, czy o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę Karol został powiadomiony o narodzinach wnuka. Jest napisane w oryginalnym oświadczeniu. W czasie gdy je tłumaczyłam, książę Walii po prostu mi gdzieś umknął. Mój błąd ;).

   Usuń
  2. Dzięki wielkie za odpowiedź, patrząc na oryginał też go nie zauważyłam, stąd moje zdziwienie. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Co sądzicie na temat tych oświadczeń i słów Harry'ego? Meghan rodził naturalnie czy może przez cc? Jej wiek wskazuje raczej na predyspozycje do zabiegu. Bardzo się cieszę ich szczęściem i życzę im wszystkiego dobrego :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co wy z tą cesarką? Jeśli dziecko było ułożone w odpowiedni sposób to bez problemu mogło się urodzić naturalnie. Moja siostra w wieku 38 lat urodziła pierwsze dziecko. Nikt nie wspominał o cesarce ani przez chwilę.

   Usuń
  2. Nie wiek predysponuje tylko zdrowie. Jeśli rodziła w domu to raczej naturalnie.

   Usuń
  3. Tego się chyba nigdy nie dowiemy, mogło być różnie i raczej to, że poród odbywał się w domu nic nie przesądza, bo biorąc pod uwagę ich warunki finansowe i wszechstronny dobór personelu medycznego to i pewnie cesarkę można było zorganizować w domu ;)

   Usuń
  4. Ale Scotland Yard odpowiadał za transport księżnej do szpitala Portland w którym rodziła też Victoria Beckham

   Usuń
  5. Wiek powyżej 35 roku życia jest wskazaniem, ale być może rodząca czuje się dobrze, wszystkie parametry są w normie i nie potrzebuje takich ingerencji. Zastanawiam się tylko dlaczego jednak przewieziono Meghan do szpitala, ponieważ jej życzeniem był poród domowy (skądinąd bardzo mi to pasuje do jej stylu życia). I tylko to, że mimo możliwości bardzo specjalistycznej opieki domowej okołoprodowej jednak Meghan udała się do szpitala - to i w sumie tylko to mogłoby w mojej opinii wskazywać, że rozważano możliwość cesarskiego cięcia (lub go dokonano). Nie ma jednak co się zastanawiać, jeśli Pałac nie będzie chciał tego ujawnić lub wręcz będzie utrzymywał, że poród był naturalny (a nie musiał być, nikt im nie każe mówić prawdy i tylko prawdy) to taka wersja zostanie przedstawiona światu i tyle.

   Usuń
  6. Jaki wiek? Ile ona ma? 36? Ja urodziłam 3 dziecko w wieku 39 lat. Poród fizjo. Rodziła pewnie fizjologiczne i bardzo dobrze. Szybko wróci do formy.

   Usuń
  7. Matka_aparatka - no tak, ale jak sama mówisz, urodziłaś trzecie dziecko. Jest różnica rodzić tak późno pierwsze amiejsce trzecie dziecko

   Usuń
 4. Czy dziś nie miały ukazać się zdjęcia i imiona?

  OdpowiedzUsuń
 5. Książę Harry jest wspaniały, cieszy się całym sobą. Widać, że kocha swoją żonę do szaleństwa. Mężczyzna marzenie. Mały, masz wielkie szczęście, że przyszedłeś na świat w rodzinie w, której rodzice się bardzo kochają. Jesteś szczęściarzem, choć jeszcze o tym nie wiesz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem rodziła naturalnie. Harry w wywiadzie mówi, że jest z niej mega dumny co wskazywać może na trud porodu naturalnego, jak również fakt, że podziwia przy tym inne kobiety, że to co robią jest niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego słowa wskazywać mogą również na trud związany z przebiegiem całej ciąży, a przecież w końcu i CC to nic fajnego i przyjemnego. Ale czy to ważne jak dziecko przyszło na świat. Grunt, że jest zdrowe i obyło się komplikacji, a takich szczegółów dotyczących porodu, możemy nigdy się nie dowiedzieć, a w końcu żaden "styl" przyjścia na świat nie jest gorszy lub lepszy ;)

   Usuń
  2. Asiu zupełnie się z tym nie zgodzę, że można to odnieść do całej ciąży. Z wypowiedzi jednoznacznie wynika, że chodzi o poród. Najpierw powiedział, że nie brał udziału w wielu porodach, że to zdecydowanie jego pierwszy poród i że to coś niesamowitego, że to co robią wszystkie kobiety jest niesamowite. I moim zdaniem z tego jest dumny z Meghan, z tego ile się natrudziła podczas porodu naturalnego. Do obecności przy CC raczej by go nie puścili, chociaż przy ich wpływach to kto wie, ale jednak jest to zabieg na sali operacyjnej. I nie wiem czy na 2 dzień księżna by się tak sprawnie poruszała. Po porodzie naturalnym kobiety szybciej dochodzą do siebie niż po cesarce. Ale masz zupełną rację, że to nie ma najmniejszego znaczenia, ważne, że oboje są zdrowi i widać, że szczęśliwi!

   Usuń
 7. Księżna urodziła w szpitalu "Portland", tam też rodziła Księżna Yorku.

  OdpowiedzUsuń
 8. No gdzie są te zdjęcia i imiona:) Ile można czekać:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger