Zaległe informacje

Miesiąc kwiecień, zarówno dla mnie jak i dla Zuzy, był nieco napięty. Z tego powodu nie miałyśmy zbyt dużo czasu skupić się na blogu, a w szczególności być na bieżąco z nowymi informacjami dotyczącymi Kate i Williama oraz Meghan i Harry'ego, które pojawiały się praktycznie codziennie. Dlatego postanowiłam zrobić podsumowanie wszystkich wydarzeń, które miały miejsce kilkanaście dni wcześniej. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

elle.com


MEGHAN I HARRY

Od kilku tygodni mówi się o tym, że wkrótce Ich Królewskie Wysokości przeprowadzą się do Afryki! Powodem rzekomej przeprowadzki ma być praca księcia Harry'ego nad organizacją Sentebale, której jest współzałożycielem. Na te spekulacje zareagował Pałac Buckingham: Wszelkie przyszłe plany księcia i księżnej Sussex są na tym etapie tylko spekulacyjne. Nie podjęto żadnych decyzji dotyczących przyszłych ról pary książęcej. Książę będzie nadal kontynuował swoją pracę jako Ambasador Młodzieży Wspólnoty Narodów.

Harper's Bazaar

****************************************************

25 kwietnia strona internetowa Harper's Bazzar podała informację, że w księżna Kate i książę William udali się na odwiedziny do Meghan i Harry'ego do ich nowej posiadłości Frogmore Cottage. Jak można przeczytać w artykule: Księżna Kate i książę William udali się do Frogmore Cottage 21 kwietnia, tuż po nabożeństwie wielkanocnym w Kaplicy Świętego Jerzego na terenu Zamku Windsor. Para książęca postanowiła odwiedzić Meghan, ponieważ nie była w stanie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Chcieli zobaczyć jak się czuje tuż przed rozwiązaniem. To było cudowne popołudnie.

Cleveland19

***************************************************

21 kwietnia 2019 roku cyklon Kenneth dotarł na tereny Mozambiku. Jest on jednym z najsilniejszych tropikalnych cyklonów, które nawiedziły państwo leżące w Afryce Wschodniej. Mówi się, że porywy wiatru osiągnęły aż 280 km/h! Liczba ofiar wzrosła do 38, a 39 zostało poważnie rannych. Z tego powodu książę Harry i księżna Meghan wystosowali krótkie oświadczenie:
Przewodniczący i wiceprzewodnicząca organizacji The Queen's Commonwealth Trust przesyłają swoje myśli i modlitwy dla mieszkańców Mozambiku, którzy zostali dotknięci przez cyklon Kenneth - drugi cyklon, który uderzył w ten kraj w ciągu kilku tygodni.


****************************************************

18 kwietnia ukazał się filmik z udziałem księcia Harry'ego. Został on nagrany z okazji London Marathon, który odbył się 10 dni później.
London Marathon to niezwykła siła, która niesie ze sobą dobro. Jest to największe jednodniowe wydarzenie, podczas którego zbierane są fundusze i pomaga setkom organizacjom charytatywnym, które działają zarówno w kraju jak i za granicą. Celem tej zbiórki jest dostarczenie niezbędnych usług tym, którzy najbardziej ich potrzebują. W tegorocznym Virgin Money London Marathon planujemy pobić rekord - suma zebrana na cele charytatywne wyniesie 1 miliard funtów. Dla każdego biegacza, który ma swój udział w tym i dla tych, którzy biorą w nim udział w tym roku: Thanks a Bilion.

**********************************************************

28 kwietnia książę Harry był obecny na tegorocznym London Marathon. Dla przypomnienia - Jego Królewska Wysokość jest patronem tego wydarzenia od 2012 roku oraz praktycznie co roku uczestniczy w uroczystym wręczaniu medali. Jak można przeczytać na twitterowym koncie St.John Ambulance: Królewska wizyta. Dziękujemy Jego Królewskiej Wysokości Księciu Sussex za przybycie oraz spotkanie z naszymi wolontariuszami na linii mety London Marathon.

https://twitter.com/stjohnambulance

W tym roku zwycięzcami zostali:

Mężczyźni:

1. Eliud Kipchoge - 2:02:37
2. Mosinet Geremew - 2:02:55
3. Mule Wasihun - 2:03:16

Kobiety:
1. Brigid Kosgei - 2:18:20
2. Vivian Cheruiyot - 2:20:14
3. Roza Dereje Bekele - 2:20:51

Entertainment Tonight

Mężczyźni na wózku:

1. Dan Romanchuk - 1:33:38
2. Marcel Hug - 1:33:42
3. Tomoki Suzuki - 1:33:51

Kobiety na wózku:

1. Manuela Schar - 1:44:09
2. Tatyana McFadden - 1:49:42
3. Madison de Rozario - 1:4943

Sky News

************************************************************

Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym ogłoszono dwudniową wizytę księcia Harry'ego do Hagi. Powodem tej podróży jest uczestniczenie w uruchomieniu Invictus Games, które odbędą się za rok w holenderskim mieście. Lecz kilka dni później Jego Królewska Wysokość zdecydował, że jednak uda się tam tylko na kilka godzin - dokładnie w czwartek, 9 maja. Mówi się, że tam spotka się z księżniczką Margriet (ciocią obecnego monarchy Królestwa Niderlandów, Willema-Alexandra), która w zeszłym tygodniu została mianowana Honorową Przewodniczącą Invictus Games w Hadze 2020.

******************************************************

4 maja Rebecca English - jedna z królewskich korespondentek zdradziła informację na temat zbliżającego się porodu księżnej Meghan. Na swoim koncie na Twitterze napisała:
Jedno źródło podaje, że Harry i Meghan są szczęśliwi, zrelaksowani i czują się dobrze. Co prawda dziecko się spóźnia, ale sytuacja we Frogmore Cottage przebiega spokojnie.


KATE I WILLIAM

29 kwietnia książę i księżna Cambridge obchodzili 8.rocznicę ślubu! Z tej okazji Pałac Kensington napisał krótką wiadomość: Dziś mija 8 lat - dziękujemy za piękne życzenia z okazji rocznicy ślubu księcia i księżnej Cambridge! Do niej dołączono cztery fotografie.


A jeśli nabrała Was ochota na odświeżenie tego pięknego dnia, poniżej macie filmik do transmisji:


********************************************************

Również 29 kwietnia ogłoszono, że Królowa Elżbieta II postanowiła odznaczyć księżną Kate Królewskim Orderem Wiktoriańskim! Dzięki temu wyróżnieniu, otrzymała tytuł Damy Wielkiego Krzyża (ang. Dame Grand Cross). Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:
Jej Królewska Mość z przyjemnością złożyła kolejne nominacje do Królewskiego Orderu Wiktoriańskiego. Damą Wielkiego Krzyża mianowano Jej Królewską Wysokość Księżną Cambridge za zasługi dla władcy.
Ponadto do herbu księżnej Cambridge dodano Wielki Krzyż.

https://twitter.com/Isaguor

**************************************************************

30 kwietnia księżna Kate odbyła dwa, niezapowiedziane wyjścia:

 • Wizyta w Sayers Croft Wildlife Garden and Forest School w dzielnicy Paddington w Londynie
 • Przyjęcie dla członków organizacji The Royal Foundation w Pałacu Kensington

****************************************************************

2 maja książę William przewodniczył kolejnej inwestyturze w Pałacu Buckingham. Tego dnia odznaczeni zostali:

 • Julia Donaldson - autorka książki The Gruffalo. Otrzymała order za zasługi dla literatury. W czasie rozmowy, książę William zdradził, że jego dzieci uwielbiają jej książkę oraz że sam bardzo lubi czytać dzieciom na dobranoc. Powiedział też, że impreza urodzinowa Charlotte będzie strasznie hałaśliwa, ponieważ będzie na niej dużo dzieci.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Nicholas Mason - perkusista zespołu rockowego Pink Floyd. Otrzymał tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi muzyczne. Jak można przeczytać na Twitterze The Royal Family: Nicholas wystąpił na każdym albumie wyprodukowanym przez zespół, odkąd on został założony w 1965 roku.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Dr Janine Barnes - od 10 lat pracuje w zawodzie specjalisty ds. farmacji i neurologii, lecz najbardziej skupia się na pomocy ludziom zmagającym się z chorobą Parkinsona. Ponadto chętnie udziela się w Dudley Group NHS Foundation Trust. Otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w farmacji.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • David Berglas - 92-letni brytyjski magik, znany pod pseudonimem International Man of Mystery. Otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w magii. David jest związany z radiem i telewizją od lat 50. XX wieku aż do dzisiaj.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • David Dein - były wiceprezes Arsenal Football Club i Football Association. Otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za swoje zaangażowanie w piłkę nożną oraz pracę wolontariacką.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • John Lowe - angielski darter, który sprawił, że dart stał się sportem międzynarodowym. Trzykrotny mistrz w tej dyscyplinie otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za swoje osiągnięcia sportowe oraz działalność charytatywną.

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Kevin Taylor - strażak służący w Hampshire Fire and Rescue Service. Otrzymał Queen's Fire Service Medal za organizowanie zbiórek pieniężnych na różne organizacje charytatywne w ciągu kilku lat. 

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Richard Stanton - emerytowany strażak. Otrzymał The George Medal for Bravery za uczestniczenie w akcji ratunkowej dzieci uwięzionych w jaskini w Tajlandii. Zdarzenie miało miejsce w zeszłym roku. 

https://twitter.com/RoyalFamily

 • Natasha Archer - osobista asystentka księżnej Cambridge. Otrzymała Królewski Order Wiktoriański za pracę na rzecz rodziny królewskiej.

www.instagram.com/chrisjacksongetty

******************************************************************

3 maja książę William, jako naczelny wódz Royal Navy, uczestniczył w nabożeństwie w Westminster Abbey. Powodem tych uroczystości jest przypadająca w tym roku 50.rocznica Continuous at Sea Deterrent. Jak można przeczytać na stronie Royal Navy: Przez 24 godziny, 365 dni w roku, okręty podwodne klasy Royal Navy Vanguard patrolują oceany świata. [...] Te cztery łodzie: HMS Vanguard, HMS Vigilant i HMS Vengeance [...] są zawsze gotowe do ataku w każdej chwili. Sama ich obecność wysyła potężne przesłanie dla tych, którzy chcieliby nam wyrządzić krzywdę.

https://twitter.com/wabbey

https://twitter.com/KensingtonRoyal


W czasie nabożeństwa, dziekan Westminsteru dr John Hall powiedział:
Przez ostatnie 50 lat okręt podwodny Królewskiej Marynarki Wojennej patrolował oceany i morza naszego świata [...]. Był obciążony siłą zdolną do wywołania większej siły niszczącej niż kiedykolwiek widziano na Ziemi. Dzisiaj dziękujemy Bogu za nieustanną ochronę na morzu oraz równoważenie sił między najpotężniejszymi narodami na Ziemi. Ta ochrona na morzu spowodowała wzajemny pokój i zapewnienie bezpieczeństwa między narodami. Módlmy się, aby Królewska Marynarka Wojenna nigdy nie była zobowiązana do użycia tych strasznych sił podczas wojny i aby nadal mogły powstrzymywać ich użycie.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jego Królewska Wysokość miał okazję odczytać fragment Listu do Efezjan: [...] Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość [...]. Pieśni religijne wykonał Westminster Abbey Special Service Choir, a na organach grali: Peter Holder, a przed nabożeństwem Matthew Jorysz - asystent organisty. Na nabożeństwie była również obecna orkiestra Royal Marines Collingwood.

https://twitter.com/KensingtonRoyal


7 komentarzy:

 1. Rozumiem was dziewczyny wiem jak to jest z czasem, czasami chciałybyśmy aby doba trwała więcej niż 24 godziny, więcej pracy niż wolnego. Spokojnie jak to powiedziała moja znajomo powoli i wszystko da się zrobić. Chciałam was zaprosić na mój blog niedawno założony: https://opowiadaniadagaitomekswk.blogspot.com/
  serdecznie was zapraszam jak również inne osoby.
  Mili

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam nadzieje a propos newsow ze plany 4 dziecka Kate i William za jakiś czas bedą prawda:))))))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie tylko kwiecien byl ciezki... blog umiera...

  OdpowiedzUsuń
 4. Order to dla Kate wielki zaszczyt.Ciekawe czy już w czerwcu uda się nam zobaczyć ją podczas wizyty państwowej z szarfą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Meghan zaczęła rodzić!

  OdpowiedzUsuń
 6. a czy to prawda że kate i william będą uczestniczyć w ślubie lady gabrieli windsor? czy będą we dwoje czy też z dziećmi?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger