Księżna Cambridge na warsztatach The Royal Photographic Society

25/06/2019 księżna Kate wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez The Royal Photographic Society i skierowanych do podopiecznych organizacji Action for Children.
Warsztaty odbyły się w Warren Park Children's Centre w Surrey. Założeniem było wykazanie, jak nauka fotografii może pozytywnie wpłynąć na kształtowanie w młodych ludziach pewności siebie oraz umożliwiać im ekspresję. 


Wizyta zbiegła się w czasie z wiadomością o objęciu patronatu nad The Royal Photographic Society przez księżną Kate. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

"Księżna od dawna interesuje się fotografią, a ten patronat dodatkowo podkreśli korzystny wpływ, jaki sztuka i twórczość mogą wywierać na samopoczucie emocjonalne dzieci i młodzieży."

Kate, która w 2005 r. ukończyła historię sztuki na uniwersytecie St Andrews, poświęciła swoją pracę dyplomową zagadnieniu fotografii w twórczości Lewisa Carolla. Zainteresowanie księżnej nie sprowadza się jednak jedynie do teorii i historii fotografii. Wiadomo, że Kate zabiera aparat we wszystkie oficjalne podróże. Zdjęcia jej autorstwa są także publikowane są przy okazji kolejnych urodzin potomków Cambridge'ów.The Royal Photographic Society jest jednym z najstarszych na świecie stowarzyszeń skupiających miłośników fotografii. Towarzystwo zostało założone w 1853 r., a w 1854 r. patronat nad nim objęła królowa Victoria i książę Albert. Obecnie The Royal Photographic Society liczy sobie 11.000 członów. W styczniu 2017 r. honorowe członkostwo otrzymała również księżna Cambridge. Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich entuzjastów fotografii, także dla tych, którzy parają się nią amatorsko.


Warsztaty były skierowane do podopiecznych organizacji Action for Children, która właśnie obchodzi swoje 150. urodziny. Kate przejęła nad nią patronat w 2017 r. W czasie warsztatów księżna Cambridge rozmawiała uczestnikami, w tym z dziewięcioletnim Joshem Evansem o łączącej ich pasji. Chłopiec pokazał jej także wykonane przez siebie zdjęcia. Po skończonym spotkaniu Josh przyznał, że nie miał pojęcia, kim była Pani, z którą miał przyjemność rozmawiać.Nie zabrakło czasu na uściski. 


Wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcie.KATE MIAŁA NA SOBIE
Sukienka - Ridley London
Espadryle - Castaner Carina
Kolczyki - Catherine Zoraida

7 komentarzy:

 1. Świetne połączenie pasji Kate do fotografii z pracą na rzecz dzieci.Widać, że to spotkanie dla niej i dla dzieci było bardzo przyjemne.
  Stylizacja księżnej może być inspiracją wakacyjną dla każdej kobiety.Wyglądała bardzo promiennie i tak w stylu,który preferowała za czasów panieńskich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani JOANNA S.26 czerwca 2019 15:42

  Catherine wygląda bardzooo starooo taka prawda sory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kobieta i z klasą

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo, że ta okazja mie wymagała mega stylówki, ale strasznie kiepska ta sukieneczka; istna podomka i kolor bardzo nietwarzowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Samo wyjście super.Kate interesuje się fotografią,skończyła studia o tematyce artystycznej,więc nowy patronat mieści się w zainteresowaniach i kompetencjach Księżnej.Fajnie,że próbuje poprzez sztukę dotrzeć do młodszej grupy społecznej,uwrażliwić ją i pokazać jak w mądry sposób wyrazić siebie.
  Co do wyglądu-lubię Kate w mniej oficjalnych strojach,ale wczoraj coś poszło nie tak.Nie wiem czy to przez jaśniejszy odcień włosów,czy kolory na sukience,ale wyglądała na zmęczoną i starszą niż jest.Uważam że jest naprawdę ładną kobietą,ale ten zestaw,choć bardzo mi się podoba,jest wakacyjny,wesoły,odpowiedni do okazji,nie współgrał z urodą Kate.

  OdpowiedzUsuń
 6. Samo wyjście super temat, w którym Kate czuje się dobrze. Sukienka Kate nie jest brzydka w połączeniu z espadrylami taka zwiewna letnia stylizacja coś innego w jej wykonaniu wiec dla mnie na plus niech czasem założy coś innego. Uwagi do tej sukienki, że Kate wyglada źle, noc cóż ona jest wysoka chuda i całkiem ładna. Ale ma bardzo nie kobiecą figurę szerokie ramiona, brak bioder dlatego często wybiera swój ulubiony fason bo on maskuje jej defekty. Wiec ta sukienka super wyglądała by na pani z inną figurą. Ale z drugiej strony kto jest taki idealny, każdy ma jakieś mankamenty, a czasem można ubrać coś o nam się po prostoty podoba mimo, że nie jest tak super skrojone na nasza figurę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Lepiej wygląda w sukienkach suto marszczonych od pasa, ale trudno, żeby ciągle chodziła tylko w takich.

   Usuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger