Księżna Kate z wizytą w RHS Garden Wisley

10 września księżna Kate odbyła pierwsze po wakacyjnej przerwie oficjalne wyjście. Księżna odwiedziła należący do Royal Horticultural Society ogród Wisley. Wizyta miała z wiązek z działaniami w ramach akcji Back To Nature, w którą Kate jest bezpośrednio zaangażowana. 


Wizyta w położonym w hrabstwie Surry ogrodzie we wsi Wisley stanowiła kolejny punkt projektu, którego celem jest wykazanie znaczenia i pozytywnego wpływu, jaki dla prawidłowego rozwoju dzieci ma przebywanie na łonie natury. 


Księżnej przypadł honor otwarcia nowo powstałego ogrodu edukacyjnego. Został on zaprojektowany przez architekta zieleni Daviesa White'a oraz pracowników RHS. W Wisley zastosowano niektóre z rozwiązań znanych już z RHS Chelsea oraz Hampton Court Garden, takie jak: wydrążona kłoda do czołgania się, wodospad z głazami, ukryta nora, czy wzgórze, na którym dzieci mogą się turlać. 


Wśród nowych atrakcji wymienić można las z trampolinami oraz połączone ze sobą dwa domki na drzewie. 


Księżna Kate ucięła sobie pogawędkę z autorką książek i telewizyjnych programów kulinarnych oraz patronką Wisley, Mary Berry. Przy jednym ze wcześniejszych spotkań z Berry, Księżna przyznała, że uwielbia jej książki kucharskie.


Sue Biggs, Dyrektor Generalna RHS przy okazji otwarcia nowego ogrodu powiedziała:
"Jesteśmy wdzięczni Księżnej za niewiarygodny wpływ, jaki przyniosła współpraca z Back To Nature. Nie ma wątpliwości, że projekt, dzięki wizji i pasji Księżnej, unaocznił, iż dostęp do naturalnego środowiska i zielonych przestrzeni nie jest jedynie czymś, co miło posiadać, ale jest wprost niezbędny do życia. RHS mocno w to wierzy i ma zamiar nadal promować tę ideę poprzez swoją kampanię Greening Great Britain oraz działalność charytatywną."

Księżna rozmawiała z pracownikami RHS, a także rodzicami i dziećmi przybyłymi na otwarcie nowego ogrodu. Kate uczestniczyła także w niektórych zabawach.


Szczególnie dużo czasu Księżna spędziła z piętnastomiesięczną Mathildą Griffiths oraz jej mamą, podopiecznymi Family Acion. W rozmowie z Sarah Griffiths księżna Cambridge miała przyznać, że Louis uwielbia spędzać czas w ogrodzie i wąchać kwiaty.


Księżna Kate wygłosiła także przemówienie, w którym podkreślała, jak wielką przyjemność sprawia jest praca nad nowymi ogrodami i jak niebagatelny wpływ dla rozwoju i zdrowia psychicznego dzieci ma obcowanie z naturą.


KATE MIAŁA NA SOBIE
sukienka - Emilia Wickstead
koturny - Monsoon
kolczyki - prawdopodobnie Accessorize


4 komentarze:

 1. Kiepskie te koturny. Lepsze bylyby czolenka na niskim stabilnym obcasie lub baleriny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szpileczki szczególnie sprawdzają się na trawnikach🥴 a baleriny to już dramat 😕

   Usuń
 2. Piękne, radosne zwieńczenie pracy księżnej nad projektami ogrodów i akcją Back to Nature. Na pewno taki ogród będzie służyć zabawie i rozwojowi wielu dzieci.
  Piękna sukienka na zakończenie lata doskonale dopasowna do rosnących kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym chciała wiedzieć zwyczajnie w świecie czy bedziecie prowadzić tego bloga czy nie? Naprawdę rozumiem, że blog to mała cześć waszego życia i zrozumiałabym jakbyście zrezygnowaly, ale pisanie raz, że wracacie a później znowu się nie odzywanie jest dla mnie niepoważne.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge and Sussex Family , Blogger