3 naprawdę naturalne środki do pielęgnacji skóry dziecka i twojej

3 naprawdę naturalne środki do pielęgnacji skóry dziecka i twojej

Promocja i Reklama

Musimy powiedzieć to sobie głośno: tym, którym najbardziej zależy na dobru dziecka, są…nie wielkie koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne, ale jego najbliżsi. I to oni, mając zaufanie do swoich kompetencji rodzicielskich (tak często podważanych w dzisiejszych czasach przez media!) i intuicję, powinni dokonywać wyborów najlepszych zarówno dla pociech młodszych, jak i starszych.

3 naprawdę naturalne środki do pielęgnacji skóry dziecka i twojej

 

Dotyczy to także pielęgnacji skóry małego i młodego człowieka, która często spotyka się z dolegliwościami: od pieluszkowych odparzeń przez atopowe zapalenie skóry aż po trądzik młodzieńczy. Jak pomóc jej w walce o zdrowy wygląd, posiłkując się tym, co naprawdę dla niej dobre i tym, co przede wszystkim jest naturalne?

1. Płatki owsiane – mają szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Już nasze babcie i mamy poznały się na tym wspaniałym składniku, który często pełni funkcję oczyszczającą cerę oraz złuszczającą. W przypadku skóry dziecka wspaniale koją wszelkie podrażnienia – jako przyjemna dla dziecka i skuteczna w działaniu kąpiel owsiana. Pomaga w chorobach typu atopowe zapalenia, a także w wypryskach skórnych u dzieci starszych i młodzieży.

Należy namoczyć lub ugotować płatki owsiane w większej ilości wody i przepłukiwać nią ciało dziecka lub przemywać jego wybrane partie. Taka kąpiel pozostawia miłą powłokę na skórze. Sama możesz przemyć nią swoje ciało lub twarz – szkoda marnować tak cenny kosmetyk!

2. Siemię lniane – to również idealne rozwiązanie dla podrażnionej skóry dziecka i to od niego, jak również od płatków osianych czy mąki ziemniaczanej, powinniśmy rozpoczynać gojenie i kojenie podrażnionej skóry naszej latorośli – nim ewentualnie przejdziemy do środków farmaceutycznych lub drogeryjnych.

Siemię także pozostawia miłą powłokę na ciele, choć może być ona nieco bardziej kleista od płatków. To właśnie jednak ta kleistość jest skarbem. Jak ją uzyskać? Ugotuj siemię lniane w większej ilości wody i zbierz tę właśnie warstwę, w odczuciu galaretowatą, a następnie dodaj do wanienki z wodą (w przypadku małych dzieci) lub przemywaj wybrane partie ciała (w przypadku dzieci większych i młodzieży). Nie wylewaj jej zbyt prędko – ty również możesz przemyć nią ciało i twarz.

3. Miód – opcja ta nie dotyczy wegan, którzy wyeliminowali ze swojego życia ten słód (niestety, innym w tym wypadku nie da się go zastąpić), ale wszyscy inni mogą skorzystać z jego właściwości zdrowotnych. Jest grupa osób starających się żyć na co dzień bez użycia chemii stosuje mieszankę miodu rozpuszczonego w wodzie do mycia włosów (należy następnie przemyć je wodą z octem), w sieci dostępne są również przepisy na płyn do mycia ciała z użyciem miodu i innych naturalnych składników. Także dla dzieci – choć w tym przypadku trzeba pamiętać o środkach ostrożności, gdyż powszechnie mówi się, że do 1. roku życia nie powinny one spożywać miodu (starajmy się więc unikać dostania się go do ust). Miód to także pomoc dla całej rodziny w przypadku spierzchniętych warg lub szorstkich łokci (delikatny peeling) – nie marnujmy żadnej jego ilości pozostałej w słoiku czy na łyżeczce!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments