Biuro księcia i księżnej Sussex przenosi się do Pałacu Buckingham! + więcej informacji

Biuro księcia i księżnej Sussex przenosi się do Pałacu Buckingham! + więcej informacji

Aktulności Rodzina

W ciągu kilkunastu dni pojawiło się dużo informacji na temat księcia i księżnej Sussex, a także księcia i księżnej Cambridge. Wśród nich są nieoficjalne wyjścia, a także wypowiedzi na temat organizacji charytatywnych. Lecz zacznijmy od tej najważniejszej – dwa dni temu Królowa Elżbieta oficjalnie potwierdziła, iż biuro Meghan i Harry’ego zostanie przeniesione do Pałacu Buckingham. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

Poniżej znajduje się oryginalna treść oświadczenia Jej Królewskiej Mości:

Królowa wyraziła zgodę na utworzenie nowego biura dla księcia i księżnej Sussex po ich ich ślubie w maju ubiegłego roku. Nowe biuro, które powstanie przy wsparciu Królowej i Księcia Walii, zostanie utworzone wiosną tego roku. Książę Sussex ma obecnie swoje prywatne biuro, które wspierało księżną od czasu zaręczyn Ich Królewskich Wysokości w listopadzie 2017 roku. Ten długotrwały plan zapewni stałe wsparcie dla pracy księcia i księżnej, ze względu na to, że oczekują narodzin dziecka oraz przeprowadzają się do oficjalnej rezydencji Frogmore Cottage. Królowa udzieliła zgodę księciu i księżnej Sussex na założenie swojego biura w Pałacu Buckingham. Ich Królewskie Wysokości wyznaczą nowych pracowników ds. Komunikacji, którzy będą stanowić część zespołu komunikacyjnego Pałacu Buckingham i zdadzą raport Sekretarzowi Królowej ds. Komunikacji, Donalowi McCabe. Pałac Kensington nadal będzie wspierał Ich Królewskich Wysokości, dopóki ich zespół nie przeniesie się do nowej siedziby. 

 

 

Również nastąpiły zmiany w personelu księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex. Jason Knauf awansował na stanowisko doradcy księcia i księżnej Cambridge, a sekretarzem ds. Komunikacji został Christian Jones. Natomiast do personelu Meghan i Harry’eg dołączy Sara Latham, która kiedyś pracowała dla byłego prezydenta, Billa Clintona w Białym Domu. Teraz będzie sprawować funkcję szefa zespołu ds. Komunikacji. Również jak podaje strona The Telegraph, książę William i książę Harry raz ze swoimi żonami chcą iść własną drogą. Dlatego podjęli decyzję o podzieleniu swoich biur oraz personelu. Na jednej z brytyjskich źródeł można przeczytać: Decyzja ta daje wyraźny sygnał, że książę i księżna Sussex chcą bardziej budować swój własny wizerunek i ścieżkę życiową poprzez angażowanie się w sprawy bliskie ich sercu.

 

A wy co o tym sądzicie?
******************************************************************
A teraz nieco przykra informacja, która płynie w Nowej Zelandii – 15 marca, w Christchurch, miał miejsce atak terrorystyczny na dwa meczety. W wyniku zamachu, śmierć poniosło 50 osób, a 49 zostało rannych. Ale nieoficjalnie mówi się o tym, że liczba ofiar może wzrosnąć. Z tego powodu Pałac Kensington wydał oświadczenie księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex.

Nasze serca łączą się z rodzinami i przyjaciółmi ludzi, którzy stracili życie podczas makabrycznego ataku w Christchurch. Wszyscy mieliśmy okazję spędzić czas w Christchurch. Czuliśmy to ciepło, otwartość i hojność mieszkańców. Nikt nie powinien nigdy bać się uczestniczyć w świętym miejscu kultu. Ten bezsensowny atak jest obrazą dla ludzi zamieszkujących Christchurch i Nowej Zelandii oraz szerszej społeczności muzułmańskiej. To przerażający atak na sposób życia, który uosabia przyzwoitość, wspólnotę oraz tolerancję. Wiemy, że z tej dewastacji i głębokiej żałoby, ludzie z Nowej Zelandii zjednoczą się, by pokazać, że takie zło nigdy nie pokona współczucia i tolerancji. Dziś nasze myśli i modlitwy są ze wszystkimi mieszkańcami Nowej Zelandii.

 

********************************************************************

A teraz czas na zestawienie niezapowiedzianych wyjść Kate i Williama oraz Meghan i Harry’ego, począwszy od końca lutego:

 • 28 lutego – Książę i księżna Sussex uczestniczyli w spotkaniu z członkami Chatham House, czyli instytutu zajmującego się badaniem stosunków międzynarodowych. Spotkanie odbyło się w Pałacu Kensington.
 • 1 marca – Książę William, jako patron The Royal Foundation, spotkał się z Sir’em Keithem Millsem (przewodniczącym organizacji). Jeszcze wcześniej miał okazję spotkać się z księciem koronnym Jordanii, Husseinem
 • 1 marca – Książę Harry jako patron Invictus Games Foundation, uczestniczył w posiedzeniu zarządu na 190 Great Dover Street w Londynie.
 • 2 marca – Książę i księżna Sussex byli obecni na pokazie musicalu Tina opowiadającym o życiorysie i twórczości znanej piosenkarki, Tiny Turner.
 • 7 marca – Księżna Sussex, jako patronka Mayhew, odbyła spotkanie Caroline Yates (dyrektorem generalnym organizacji).
 • 7 marca – Książę William uczestniczył w spotkaniu z członkami Księstwa Kornwalii w Pałacu Kensington. Tego samego dnia uczestniczył w briefingu Wildlife IWT Transport and Financial Taksforces.
 • 8 marca – Książę i księżna Cambridge spotkali się z Lorraine Heggessey (przewodniczącą organizacji The Royal Foundation)
 • 11 marca – Książę Harry, jako prezes organizacji African Parks, odbył spotkanie z Peterem Fearnheadem (dyrektorem naczelnym)
 • 12 marca – Książę William, jako naczelny dowódca okrętów podwodnych, spotkał się z kontradmirałem Johnem Wealem (flagmanem floty Szkocji i Północnej Irlandii). Tego samego dnia spotkał się z Lynne Owens (dyrektorem generalnym National Crime Agency)
 • 12 marca – Księżna Meghan, jako patronka Association of Commonwealth Universities, odbyła spotkanie z Joanną Newman (dyrektorem naczelnym i sekretarzem generalnym organizacji).
 • 13 marca – Księżna Meghan, jako patronka National Theatre, spotkała się z Lisą Burger (dyrektor zarządzającym) oraz Rufusem Norrisem (dyrektorem artystycznym).
 • 13 marca – Książę William i księżna Kate uczestniczyli w spotkaniu z członkami zarządu The Royal Foundation.
Kilka dni temu Pałac Kensington opublikował filmik z udziałem księcia Harry’ego. Jego Królewska Wysokość porozmawiał z Lee Spencerem – byłym żołnierzem Royal Marine, który podczas misji stracił jedną nogę. Mając amputowaną nogę nie poddał się, dlatego postanowił brać udział w zawodach wioślarskich. Celem tej rozmowy przez wideo czat było pogratulowanie mu drugiego (z rzędu) rekordu świata w wioślarstwie.

**********************************************************************

15 marca księżna Meghan napisała oświadczenie dotyczące jej patronatu nad organizacją Association of Commonwealth Universities. Jak się okazało, Jej Królewska Wysokość miała zaszczyt przygotować z innymi przedstawicielami organizacji raport The Road to 2030. W nim zawarte są informacje na temat większego dostępu do edukacji oraz budowania lepszego świata poprzez działalność szkolnictwa wyższego, które ma nastąpić dokładnie za 11 lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments