Biznes z przyjaźnią

Biznes z przyjaźnią

Promocja i Reklama

Przyjaźń to fundament wolności człowieka i biznesu. Przyjaźń jest potrzebna do życia. Przyjaźń to fundament wolności człowieka. Sprawia ona, że człowiek zdrowieje, rozwija się i zaczyna wytwarzać proces samorozumienia. Jest tak, ponieważ widzi siebie za pomocą drugiego człowieka, tego jak on widzi mnie.

Biznes z przyjaźnią

 

Dlatego dobrze jest poszukiwać siebie w zetknięciu z drugim człowiekiem, który jest nastawiony do nas przyjaźnie. Dzięki przyjaźni powstają ogromne biznesy. Przykładem może być firma apple. Biznes ten jest wielokrotnie wspominany, przez inne wielkie przedsiębiorstwa, jako sukces przyjaźni.

Człowiek w ciągu życia spotyka wielu ludzi. Spośród nich wybiera sobie kilka lub kilkanaście przyjaciół, liczba tak naprawdę nie gra roli. Jednak dopiero pod koniec życia, widząc jakie czyny dokonywali przyjaciele, zaczyna dostrzegać, że komuś naprawdę zależało na kimś. Wybrane osoby mogą nas wspierać w biznesie nie tylko jako przedsiębiorcy. Często mogą być to biznesowi sekretarze albo księgowi.

Istnieje również inny sposób rozumienia przyjaźni. Nie jest nią każda osoba, która jest dla nas miła. Prawdziwa przyjaźń, która jest fundamentem wolności człowieka, pojawia się w chwili, kiedy człowiek potrzebuje ratunku. Może pojawić się nagle, bez stałego kontaktu i dowiadywania się co się dzieje dzień w dzień u tej drugiej osoby. Przyjaźń jako fundament wolności człowieka jest wtedy, kiedy dana osoba istnieje dla kogoś w momencie kiedy potrzebuje ta osoba porozumienia. Zatem chodzi o pewnego rodzaju wsparcie, którego potrzeba pojawia się nagle, a druga osoba nie robi problemów, że nagle ktoś ją potrzebuje, a tyle dni czy nawet miesięcy się nie odzywała. W biznesie bywa jak w przyjaźni. Często toczone są boje o nowych klientów. Nie brakuje w biznesie utarczek między szefostwem oraz pracownikami. Biznes jest jak przyjaźń.

Jak śpiewała kiedyś Kaja Paschalska „Przyjaciel potrzebny od zaraz Tylko za bardzo się starasz Chodzisz za mną z kąta w kąt Tu chodzi nie o to”. Zamieńmy jej słowa na biznes przyjaciel do spółki potrzebny od zaraz Tylko żeby za bardzo nie wtrącał się w nasze akcje Chodzisz za mną z pomysłu na pomysł Może byś tak poszedł na spotkanie biznesowe.

Relacja przyjaźni jako fundamentu człowieka do wolności, pojawia się wtedy, kiedy po długim milczeniu, nie pojawia się luka, na zasadzie nie pamiętania o czym się rozmawiało, nie ma też potrzeby właściwie nadrabiać tego co działo się przez ten okres czasu. Wówczas ma się poczucie, że widziało się z kimś ciągle, chociaż to nie prawda.
Przyjaźń jest wolnością, nawet jeśli pojawiają się momenty kryzysu, takie jak dysproporcja zaangażowania, zaborczość czy zazdrość. Jest to swojego rodzaju relacja poprzez którą człowiek doświadcza wolności, tolerancji, radości, braku zawłaszczania. Taka przyjaźń staje się fundamentem, ponieważ jest dyskretna, rozwija się na płaszczyźnie wzajemnego istnienia dla drugiej osoby, bez żadnego interesu. Bez pytania czy ktoś coś wystarczająco dla nas robi albo spełnia oczekiwania, ponieważ przyjaciel nie jest od tego, od czego jest druga połówka.
Przyjaźń jako fundament wolności człowieka jest bardzo intymną sferą i indywidualną relacją człowieka z drugim człowiekiem. Jednakże i w biznesie przychodzi moment, w którym wolność i brak porozumienia choćby telefonicznego niczego nie psuje. Właśnie wówczas gdy pracujemy z przyjaciele biznes może spokojnie zostawić nawet na parę miesięcy. Bo przyjaźń to fundament biznesu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments