Czapki zimowe - co powinno decydować o naszym wyborze

Czapki zimowe – co powinno decydować o naszym wyborze

Warto przeczytać

Czapki to dziś nieodzowny element ubioru, a szczególnie w chłodne dni, kiedy to bez czapki ani rusz! Czapki zimowe: damskie, męskie i dziecięce. Wybór czapki na zimę okazuje się być niezwykle ważny ze względu na tę porę roku i długość trwania tych właśnie mroźnych dni. Należy zwrócić uwagę nie tylko na fason czapki zimowej, ale także na materiał, z którego czapka jest wykonana, a także i jej kolor.

Czarne czapki zimowe damskie, męskie i dziecięce

Czapka powinna pasować kolorystycznie do rodzaju naszego okrycia wierzchniego, czyli kurtki czy płaszcza oraz do szalika. Kupując czapkę zwykle w pierwszych sekundach patrzymy na dostępne kolory i myślimy o tym, który nam się podoba i który będzie pasował. Nie tylko kolor zimowej czapki jest istotny. Decydując się na zakup decydujemy także o fasonie czapki, przecież to bardzo ważny (i widoczny) element naszej garderoby. 

Kolor, materiał i fason – co jest istotne podczas zakupów

Uniwersalnym kolorem czapki zimowej będzie czerń. Czarne czapki damskie sprawdzą się idealnie do każdej kurtki, każdego płaszcza na zimę. Dlaczego? Czerń, jako kolor uniwersalny i neutralny, pięknie komponuje się z każdym innym kolorem jeśli chodzi o strój – tak samo więc będzie z czapką. Nie bójmy się czerni, spróbujmy włączyć ją do kolorystyki naszej garderoby. Czarna czapka damska będzie świetnym wyborem zarówno dla pań, które na co dzień ubierają się elegancko ale także dla tych, które preferują styl sportowy. Mając różnego rodzaju kurtki w szafie, z powodzeniem nasza czarna czapka zimowa będzie strzałem w dziesiątkę – będzie pasować do każdego naszego zimowego okrycia wierzchniego! Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest nasza czarna czapka zimowa. Idealnie będzie wybrać czapkę uszytą z naturalnych materiałów, jak na przykład wełna owcza, wełna merynos (polecamy duży udział procentowy wełny w składzie) i bawełna. Skład czapki zimowej ma wpływ na to, jak będzie chroniona nasza głowa przed chłodem i zimnem.

Im lepszy, bardziej naturalny skład zimowej czapki, tym lepsza ochrona. I wiadomo, jeśli będzie nam ciepło w głowę – to nie wyziębimy organizmu, bo właśnie poprzez głowę człowiek traci najwięcej ciepła. Mniej naturalne składy możemy zostawić na cieplejsze pory roku, w zimę szczególnie ważne jest, aby skóra, w tym także skóra głowy oddychała dzięki przewiewnemu, „oddychającemu” materiałowi, który nas nie uczuli, ani nie podrażni. Mamy już kolor, materiał – to jaki model czapki będzie najlepszy? Tutaj istotny jest indywidualny styl noszącego czapkę, jego osobiste preferencje. Jedni wolą klasyczną czapkę zimową, gładką w strukturze ale z pomponem. Ktoś inny woli czapkę z dłuższym tyłem, którą naciąga głęboko na czoło i w ten sposób chroni swoje zatoki. 

Damska czapka zimowa w kolorze czarnym, ale w bardziej ekstrawaganckim modelu będzie pasować do klasycznej, eleganckiej kurtki, ponieważ czerń neutralizuje nietypowy fason czapki. Gdyby kolor czapki był inny, to finalny efekt mógłby być zaskakujący w takim sensie, że nie zawsze pasowałby do naszych stylizacji. Czapki zimowe mogą posiadać pompon, wywiniętą listwę lub tez nadruk czy naszywkę. Te ostatnie szczególnie lubiane są przez najmłodszych i można z całą pewnością stwierdzić, że taki element ożywia czapkę. 

Dziecięca czapka zimowa czarna będzie bardziej wesoła a tym samym nadal pozostanie uniwersalna. Męska czapka zimowa to już klasyk, i analogicznie – będzie pasowała do każdej kurtki i każdego stroju, nawet garnituru. Istotnym elementem czapki dla panów może okazać się pompon, jeśli mężczyzna ubiera się przeważnie na sportowo to pompon uzupełni jego look. Brak pomponu sprawi, że męska czapka zimowa zyska – będzie bardzo uniwersalna, panowie mogą włożyć ją zawsze. 

 

Podsumowując, czarna czapka zimowa damska (a także męska i dziecięca) z dobrym składem i uniwersalnym kolorem to zdecydowany hit każdej zimy. Jeśli zainwestujemy w ten element garderoby to mamy gwarancję, że czapka przetrwa z nami kilka sezonów i będzie zawsze na czasie a przecież o to w tym chodzi, żeby zakupiona czapka zimowa była naszą ulubioną. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments