dlaczego książe filip nie jest królem

Baza wiedzy

Znaleziony temat: dlaczego książe filip nie jest królem

Dlaczego książę Filip nie jest królem?

Rodzina z Cambridge

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, nie nosi tytułu króla, mimo że małżonkowie zazwyczaj dzielą swoje tytuły. Dlaczego tak się dzieje?

Rodzina z Cambridge

Książę Filip nie jest królem, ponieważ w brytyjskiej monarchii tytuły są dziedziczone przez mężczyznę, a nie przez kobietę. Oznacza to, że jeśli Elżbieta II miałaby mieć syna, ten syn automatycznie zostałby królem. Jednakże, jeśli monarchini ma córkę, to jej małżonek nie zostaje królem, lecz otrzymuje tytuł księcia małżonka.

Rodzina z Cambridge

Tak więc, gdy Elżbieta II została królową po śmierci swojego ojca, Jerzego VI, jej mąż, książę Filip, nie mógł zostać królem z powodu brytyjskich przepisów dziedziczenia tytułów. Zamiast tego, otrzymał tytuł księcia Edynburga.

Król, królowa, Anglia

Warto również zauważyć, że tytuły w brytyjskiej monarchii są bardziej związane z dziedzictwem i tradycją niż z równością płci. Pomimo zmieniających się społecznych norm, dotychczasowe zasady dziedziczenia tytułów nadal obowiązują.

Podsumowanie

W związku z powyższym, mimo że książę Filip był żonaty z królową Elżbietą II przez ponad sześćdziesiąt lat, nigdy nie został królem. Jego tytuł księcia Edynburga jest wynikiem brytyjskich tradycji i prawa dziedziczenia tytułów królewskich.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dlaczego książe filip nie jest królem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments