Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż pewna relację również dla lokatorów jak również turystów leżących w własnym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest pozostać w cali dostosowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć zapewne i powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na zakończenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma zostać stworzona poczekalnia oraz hol, do jakich przylegać będą toalety. Rozważona ma zostać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne zarówno z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla kobiet niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z środowiskiem mają pozostać w cali dobrane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszystkimi pozwoleniami traktuje być skłonna w rozwoju 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przesłany do użytku w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako średni i trudni modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Znajdują się w nim oraz kasy i cele handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie stanowi w cali dostosowany do spraw kobiet o małych możliwościach mieszania się.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments