eugenia z yorku ślub

Baza wiedzy

Znaleziony temat: eugenia z yorku ślub

Eugenia z Yorku – ślub królewny z Cambridge

Kim jest Eugenia z Yorku?

Eugenia z Yorku, księżniczka Eugenia w pełni nosząca imię Eugenii Viktorii Helena Windsor, to młodsza córka księcia Andrzeja i księżnej Sary. Urodziła się 23 marca 1990 roku w Londynie. Jest dziewiątą wnuczką królowej Elżbiety II oraz dziewiątą w kolejce do tronu brytyjskiego.

Ślub Eugenii z Jackiem Brooksbankiem

Eugenia z Yorku zawarła związek małżeński z Jackiem Brooksbankiem 12 października 2018 roku. Ceremonia odbyła się w Kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Para poznała się w 2010 roku podczas pobytu Eugenii w Verbier, gdzie Jack pracował jako manager baru.

Uroczystość ślubna

Ślub Eugenii z Jackiem był wielkim wydarzeniem, które zgromadziło wiele znanych osobistości oraz członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżniczka miała na sobie piękną suknię ślubną, a jej welon był długi na aż 5 metrów. Ceremonia odbyła się zgodnie z tradycją anglikańską, a para miała okazję wygłosić sobie wzruszające przemówienia.

Po ślubie

Po ślubie Eugenia z Jackiem zamieszkali w Ivy Cottage na terenie pałacu Kensington. Para często pojawia się publicznie, wspierając różne organizacje charytatywne oraz angażując się w działalność społeczną. Eugenia zawsze pozostaje wierna swoim wartościom i dba o dobro innych.

Podsumowanie

Ślub Eugenii z Yorku z Jackiem Brooksbankiem był jednym z najważniejszych wydarzeń w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Para od samego początku cieszyła się ogromnym wsparciem oraz sympatią publiczności. Ich miłość jest inspiracją dla wielu, a Eugenia zawsze pozostaje wzorem do naśladowania swoją postawą i zaangażowaniem.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: eugenia z yorku ślub

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments