Jak utrzymać energię przez cały dzień?

Jak utrzymać energię przez cały dzień?

Artykuł miesiąca

Kiedy dni wydają się krótkie, a kierat w pracy wydaje się nie mieć końca, trudno jest utrzymać wysoki poziom energii. Jeśli wydaje ci się, że nie możesz utrzymać swojej energii przez cały dzień, nie bój się, nie jesteś osamotniony! Tak naprawdę możesz zrobić wiele rzeczy, aby nie zasnąć.

Jak utrzymać energię przez cały dzień?

 

Rozpocznij dzień od wstawania, gdy tylko dzwoni budzik, bez nastawiania wielu drzemek i wystawiaj się na działanie promieni słonecznych. Jedz zdrowe przekąski i pij dużo wody w ciągu dnia, aby utrzymać wysoki poziom energii. Kiedy czujesz, że twoja energia zaczyna spadać, zrób coś fizycznego lub spróbuj krótkiego okresu medytacji, aby zwiększyć swoją energię.

Zachowaj harmonogram snu
Twoje ciało ma naturalny rytm dobowy, który dostosowuje się do regularnego cyklu snu / czuwania. Jeśli idziesz spać i budzisz się mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, łatwiej będzie ci utrzymać energię przez cały dzień, ponieważ rano obudzisz się wypoczęty i zregenerowany. Nawet w weekendy staraj się dotrzymywać harmonogramu, wbrew pozorom jest to ważne, bo nawet niewielkie odchylenie od harmonogramu może mieć wpływ na samopoczucie.

Pomiń przycisk drzemki
Staraj się unikać pokusy, by zdecydować się na dodatkowe kilka minut odpoczynku zapewnionego przez przycisk drzemki. Naciśnięcie drzemki powoduje, że czujesz się bardziej zmęczony. Dodatkowe kilka minut odpoczynku może wydawać się kuszące, ale sen jest mniejszej jakości. Budzenie się ze snu niskiej jakości sprawi, że poczujesz się wyczerpany.
Ustaw alarm na czas, w którym rzeczywiście zamierzasz wstać. Nie ustawiaj go wcześniej, abyś mógł go wyłączyć i spać. Wiele osób uważa, że warto stawiać budzi po drugiej stronie pokoju. W ten sposób będziesz musiał wstać i wyłączyć go. Utrudnia to po prostu przełączenie budzika na drzemkę i wczołganie się z powrotem do łóżka.

Wziąć zimny prysznic
Zostało naukowo udowodnione, że biorąc zimny prysznic uwalnia dopaminę w mózgu, uruchamia układ odpornościowy i pomaga rozpocząć kolejny dzień. Co więcej, jeśli stanie się elementem twojej codziennej rutyny, przyniesie również wiele długoterminowych korzyści zdrowotnych.

Od razu wystaw się na naturalne światło
Światło słoneczne działa stymulująco na mózg, ponieważ przypomina ciału, że jest poranek. Spróbuj wystawić się na działanie promieni słonecznych, gdy tylko wstaniesz rano. Zapewni to zastrzyk energii na początku dnia. Jeśli to możliwe, nie opuszczaj rolet w sypialni. Zapewni to, że będziesz narażony na działanie wysokiej jakości światła słonecznego, gdy tylko słońce wstanie rano. Jeśli wstaniesz przed wschodem słońca, spróbuj zainwestować w wysokiej jakości lampę, która symuluje światło słoneczne. Może to mieć podobny wpływ na mózg.

Spożywaj niewielką ilość kofeiny
Duże ilości kofeiny mogą później spowodować poczucie rozbicia. Jednak spożywanie niewielkiej ilości kofeiny wcześnie rano może dać zastrzyk energii na nadchodzący dzień.
Rano wypij jedną filiżankę kawy lub herbaty. Dzięki temu poczujesz się bardziej czujnie w ciągu dnia. Poczucie zmęczenia w ciągu dnia może wpłynąć na poziom energii przez resztę dnia.

Zjedz zdrowe śniadanie.
Energetyzujące śniadanie może pomóc ciału utrzymać energię przez cały dzień. Zawsze jedz śniadanie krótko po przebudzeniu. Wybierz zdrowe śniadanie, które sprawi, że poczujesz się energetycznie i odświeżony. Wybierz śniadanie, które zawiera zdrowe węglowodany i wysokiej jakości białka, ponieważ pomagają one wzmocnić twoje ciało. Na przykład, kromka chleba pełnoziarnistego z dwoma jajkami na twardo. Ponieważ twoje ciało potrzebuje wielu porcji owoców i warzyw do działania, spróbuj zjeść kawałek owocu lub porcję warzyw podczas śniadania.

Wybierz zdrowe węglowodany
Wiele osób uważa, że węglowodany powodują uczucie otyłości. Jednak twoje ciało faktycznie potrzebuje węglowodanów, aby utrzymać energię. Przetworzone węglowodany, podobnie jak białe pieczywo, mogą zmniejszyć twoją energię. Jednak zdrowe i złożone węglowodany mogą pomóc ci utrzymać energię przez cały dzień. Przeczytaj etykiety żywieniowe. Wybierz węglowodany, które zawierają dużo błonnika. Wybieraj pełne ziarna i pełnoziarnistą mąkę, kiedy możesz. Na przykład zastąp bułki z białej mąki bułkami pełnoziarnistymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments