Jaki irygator do zębów wybrać?

Jaki irygator do zębów wybrać?

Artykuł miesiąca

O śnieżnobiałym uśmiechu i zdrowych zębach marzy wielu z nas. Stosujemy szczoteczki, zabiegi wybielające czy pasty poprawiające stan uzębienia. Nie zawsze jednak potrafimy lub możemy prawidłowo i skutecznie wyczyścić zęby. Dlaczego tak jest? Jednym z problemów są bardzo wąskie szczeliny między zębami, które skutecznie uniemożliwiają usunięcie resztek pokarmowych czy osadu. Rozwiązaniem tych kłopotów jest irygator. Jaki wybrać?

Czyszczenie wodą

Irygator to nic innego jak urządzenie, którego zadaniem jest wytwarzanie cienkiego strumienia wody, podawanej pod ciśnieniem do jamy ustnej. Wyglądem przypomina nieco elektryczną szczoteczkę, z tą różnicą, że irygator zakończony jest wąską, zakrzywioną końcówką, ułatwiającą precyzyjne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Samo użycie urządzenia nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy wlać wodę do pojemnika, a następnie włączyć irygator, który już po kilku sekundach jest gotowy do pracy.

To oczywiście jedno z wielu rozwiązań, z jakimi spotkacie się w sklepach. Niektóre irygatory dostępne są w wersji kompaktowej, czyli bez dużego zbiornika na wodę, który z samą rękojeścią połączony jest specjalnym przewodem. W przypadku bezprzewodowych urządzeń, w których zakupie pomocna będzie pożyczka przez internet, wodę umieszcza się w pojemniku zlokalizowanym na spodzie irygatora. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób często podróżujących.

Parametry irygatora

Decydując się na zakup irygatora, musicie wziąć pod uwagę także ciśnienie wody, jakie wytwarza urządzenie. Ma to szczególne znaczenie dla tych z was, którzy cierpią na dolegliwości związane ze zbyt wrażliwymi dziąsłami czy też chcą stosować irygację również u dzieci. Dobry irygator powinien zapewniać więc płynną, kilkustopniową regulację ciśnienia. Inną, bardzo przydatną opcją, są wymienne końcówki. Nie chodzi jedynie o możliwość korzystania z urządzenia przez wszystkich członków rodziny, ale także o dostosowanie parametrów jego pracy do specyficznych wymagań użytkownika.

Wymienne końcówki przeznaczone na przykład do czyszczenia implantów, koron czy mostów znacznie poszerzają skuteczność irygacji, ułatwiając usunięcie osadu czy resztek pokarmowych także u osób, u których zastosowano leczenie protetyczne lub implantologiczne. Wybierając urządzenie, zwróćcie szczególną uwagę na rodzaj strumienia wody. Może on być pulsacyjny, wirujący lub ciągły. Jeśli przeszkodą w zakupie irygatora są przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka przez internet.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments