księżna alicja matka filipa

Baza wiedzy

Znaleziony temat: księżna alicja matka filipa

Księżna Alicja – Matka Filipa

Kim jest księżna Alicja?

Księżna Alicja, właśc. Alice Mary Victoria Augusta Pauline, urodziła się 25 lutego 1843 roku jako druga córka Królowej Wiktorii i jej męża, księcia Alberta. Wyszła za mąż za Ludwika IV, Wielkiego Księcia Hesji-Darmstadt, z którym miała pięcioro dzieci, w tym przyszłego króla Wielkiej Brytanii, Jerzego V.

Matka Filipa, księcia Edynburga

Jednym z najbardziej znanych potomków księżnej Alicji jest jej prawnuk, książę Filip, mąż królowej Elżbiety II. Para ta ma czworo dzieci, w tym następcę tronu Wielkiej Brytanii, księcia Karola.

Rodzina z Cambridge

Księżna Alicja miała duże znaczenie dla rodziny królewskiej. Jej potomkowie, w tym książę Filip i jego dzieci, tworzą rodzinę z Cambridge. Wśród nich znajduje się również książę William, książę Cambridge, i jego żona Kate Middleton, księżna Cambridge.

Król i królowa Anglii

Dzięki pochodzeniu księżnej Alicji, jej potomkowie zajmują ważne miejsce w linii sukcesji do tronu brytyjskiego. Książę Filip pełnił rolę księcia Edynburga, a teraz, jako małżonek królowej Elżbiety II, jest jednym z najbardziej znaczących członków rodziny królewskiej.

W ten sposób księżna Alicja, matka Filipa, miała istotny wpływ na historię rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii. Jej potomkowie, będący częścią rodziny z Cambridge, odgrywają ważną rolę w życiu publicznym kraju i na arenie międzynarodowej.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: księżna alicja matka filipa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments