księżniczka anna mąż

Baza wiedzy

Znaleziony temat: księżniczka anna mąż

Księżniczka Anna – związki rodzinne

Kim jest księżniczka Anna?

Księżniczka Anna, pełnym imieniem Anna Elizabeth Alice Louise Mountbatten-Windsor, księżna z Cambridge, urodziła się 15 sierpnia 1950 roku jako drugie dziecko i jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jest znana z aktywnego udziału w życiu publicznym, szczególnie zaangażowania w rozmaite organizacje charytatywne i działalność królewską.

Małżeństwo z Markiem Phillips

Księżniczka Anna wyszła za mąż za Marka Phillipsa 14 listopada 1973 roku. Para miała dwójkę dzieci – córkę Zarę Phillips urodzoną w 1981 roku i syna Piotra Phillipsa urodzonego w 1977 roku. Niestety, małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1992 roku.

Drugi związek małżeński z Timothyem Laurencem

W 1992 roku księżniczka Anna ponownie wstąpiła na ślubny kobierzec, tym razem za kapitanem Timothy Laurencem. Para nie miała dzieci i po 8 latach małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2002 roku.

Aktualny mąż – Sir Timothy Laurence

W 2002 roku księżniczka Anna po raz trzeci wzięła ślub, tym razem za swojego byłego sekretarza, sir Timothy’ego Laurence’a. Para pozostaje małżeństwem do dziś i cieszy się życiem w kręgu rodzinnym.

Podsumowanie

Księżniczka Anna, mimo dwóch nieudanych związków małżeńskich, znalazła szczęście u boku sir Timothy’ego Laurence’a. Jej życie pełne jest obowiązków i działalności królewskiej, ale także ciepłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu w sprawy społeczne, księżniczka Anna zyskała szacunek i sympatię zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: księżniczka anna mąż

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments