księżniczka eugenia i beatrice

Baza wiedzy

Znaleziony temat: księżniczka eugenia i beatrice

Księżniczki Eugenia i Beatrice – członkinie królewskiej rodziny z Cambridge

Królewska rodzina z Cambridge

Księżniczki Eugenia i Beatrice są członkiniami brytyjskiej królewskiej rodziny z Cambridge. Ich rodzicami są książę Andrew, książę Yorku, oraz Sarah Ferguson. Obie siostry są wnuczkami królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Księżniczka Eugenia

Księżniczka Eugenia urodziła się 23 marca 1990 roku w Londynie. Jest dziewiątą wnuczką królowej Elżbiety II. Edukację zdobyła m.in. na Uniwersytecie Newcastle oraz Uniwersytecie Westminster, gdzie studiowała historię sztuki i angielski.

Księżniczka Eugenia jest znana z działalności charytatywnej oraz zaangażowania w promocję sztuki i kultury. W 2018 roku wyszła za mąż za Jacka Brooksbanka, z którym ma syna, Augustusa Philipa Hawka Brooksbanka.

Księżniczka Beatrice

Księżniczka Beatrice urodziła się 8 sierpnia 1988 roku, również w Londynie. Jest starszą siostrą księżniczki Eugenii. Podobnie jak jej siostra, również studiowała historię sztuki, na Uniwersytecie Goldsmiths w Londynie.

Księżniczka Beatrice jest zaangażowana w wiele organizacji charytatywnych oraz promuje edukację artystyczną i kulturalną. W 2020 roku wyszła za mąż za Eda Mapelliego Mozzi, z którym ma córkę, Siennę Elizabeth Mapelli Mozzi.

Podsumowanie

Księżniczki Eugenia i Beatrice są ważnymi członkiniami brytyjskiej królewskiej rodziny z Cambridge. Obie siostry angażują się w działalność charytatywną oraz promocję sztuki i kultury. Ich życie prywatne również cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Ich obecność w życiu publicznym przyciąga uwagę i podziw wielu osób na całym świecie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: księżniczka eugenia i beatrice

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments