WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawa i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej propozycji prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda informował o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która działa nie tylko usłudze dla dzieci oraz młodzieży z terenu i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział jeszcze w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej wymagających. – Spełnia on role charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest korzystne do zrealizowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest narzędziem dla nas, żeby mogli powodować zajęcia dla dzieci, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych krajów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu byliśmy dużo wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a też systemy na przyszłość. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Zwrócenie na ten punkt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do celu uchwały poprawkę, która pozwoli na sprzedaż działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że spotka w obecnej propozycji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments